Jump to content

Probleme electrice Bmw 320 D Touring


Recommended Posts

Salut! Am cumparat acum doua luni un Bmw 320 D Touring din 2006. Insa am in continuare probleme electrice pe el. Deja nu mai stiu ce sa fac cu el, si la reprezentanta nu vrea sa-l duc. Asa ca va cer ajutorul. O data nu-mi functioneaza semnalizatorul de marsalier. Era scurtcircuit, cablurile sunt schimbate, dar nu mi-a rezolvat problema. Cei de la service iminspun sa-l duc la reprezentanta BMW pentru a debloca din soft eroarea. Usa stg fata nu se deschide din telecomanda doar se inchide. Se poate deschide doar cu cheia.Restul usilor finctioneaza. Imi intra in compartiment miros de la toba. Va rog foarte mult sa ma ajutati, deja sunt disperat.
Link to comment
Share on other sites

Salut! Am cumparat acum doua luni un Bmw 320 D Touring din 2006. Insa am in continuare probleme electrice pe el. Deja nu mai stiu ce sa fac cu el, si la reprezentanta nu vrea sa-l duc. Asa ca va cer ajutorul. O data nu-mi functioneaza semnalizatorul de marsalier. Era scurtcircuit, cablurile sunt schimbate, dar nu mi-a rezolvat problema. Cei de la service iminspun sa-l duc la reprezentanta BMW pentru a debloca din soft eroarea. Usa stg fata nu se deschide din telecomanda doar se inchide. Se poate deschide doar cu cheia.Restul usilor finctioneaza. Imi intra in compartiment miros de la toba. Va rog foarte mult sa ma ajutati, deja sunt disperat.

 

La partea cu gazele de esapament in interior, de obicei e racordul flexibil. Nu e foarte scump. Cat despre celelalte, nu stiu ce sa zic.

Link to comment
Share on other sites

Pentru problemele care le ai orice service mai rasarit le poate rezolva, ceea cecai tu nu prea sunt probleme

La prima problema verifici bec, cablaj si bulbul de pe cutia de viteze

La a doua e defecta broasca usa sofer, o gasesti la magazin noua pana in 200 de lei si manopera dc nu o poti face tu.

Mirosul in interior vine de la imbinarea esapamentului cu turbo, dc desfaci colierul vei vedea urmele de fum, acolo ar trebui sa fie o garnitura metalica si centrat bine, flexibilul este jos de la el slabe sanse. Rabdare si le rezolvi toate

Link to comment
Share on other sites

Pana acum am fost in doua serviceuri, care m-au costat pana acum undeva la 500 €. Au mai fost si alte probleme. Insa nu exista posibilitatea ca luminile de marsalier sa fie blocate de sistem? Mi imi tot zic ca totul e ok. E a 2 service care-mi zice aceeasi lucru. Am avut probleme cu pozitia pe hayon, care a revenit dupa inlocuirea cablurilor.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu e neaparat la reprezentanta. Se poate face si de cei care au programe pentru bmw. Din ce localitate esti?

Salut. Scuze ca n-am rapsuns mai repede, am adteptat ziua de azi, deoarece am avut o programare la reprentanta BMW, unde dupa 3 ore si jumatate mi-au dat masina inapoi cu o constatare si nici-o problema rezolvata+ 280 Ron manopera. Deci ajutor. Nu mai am unde s-o duc.

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit mi s-a rezolvat problema cu lumina marsalier. Mersi de ajutor V@sy. Trebuia sa ma duc din prima acolo, si nu la reprezentanta. Aia sunt tepari. Sa nu va duceti la iei cu astfel de probleme.

 

Și eu am problema cu lumina de marsarier . Am resetat modulul , a mers cateva zile iar problema a revenit . Vreo rezolvare ?

Salut. Ai verificat daca nu e scurtcircuit? Daca nu sunt verificate cablurile degeaba decodezi, ca apare eroarea iara.

Link to comment
Share on other sites

Ai verificat daca nu e scurtcircuit? Daca nu sunt verificate cablurile degeaba decodezi, ca apare eroarea iara.

I s-a mai spus ce sa faca, in topicul ce l-a deschis. Dar el tot asteapta sfatul perfect fara sa-si puna mintea la contributie ori sa mearga la cineva priceput de afara ori de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Salve !

La BMW 320 i din 2011 am urmatoarea problema : se aprinde aleator martorul check engine indiferent daca motorul este rece sau cald. Motorul merge normal fara probleme. Am schimbat supapele intre ele de la vanos si am curatat senzorii de vanos si tot asa face. Inainte pe tester dadea eroare pentru cei 2 senzori de la vanos, acum da eroare pe calculator. Ce poate fi ?

 

Mentionez faptul ca bujiile sunt noi !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.