Jump to content

BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2018-1


Recommended Posts

esti sigur ca e versiunea next?

cum e formatat stickul? vezi cu fat32 daca te lasa, sau ntfs - default allocation size la format.

pe stick trebuie sa ai folderele si fisierele din arhiva.

si dai din meniu de la navigatie update.

acum formatez stikul exFAT (nu ma lasa fat 32)si incer iar.Cu ntfs am incercat prima data,asa cum ai spus tu dar..nimic. Multumesc, revin dupa accea. Nu stiu ce versiune de harti am acum pe navigatie.Stiu doar ca sunt cele originale ale masinii, 2012.

Edited by vicdan08
Link to comment
Share on other sites

acum formatez stikul exFAT (nu ma lasa fat 32)si incer iar.Cu ntfs am incercat prima data,asa cum ai spus tu dar..nimic. Multumesc, revin dupa accea. Nu stiu ce versiune de harti am acum pe navigatie.Stiu doar ca sunt cele originale ale masinii, 2012.

 

cand esti la navigatie da pe butonul options si vezi versiunea intai de toate :)

Link to comment
Share on other sites

am copiat continutul fisierului principal pe un stick kingston 64 formatat ntfs

am denumit stick-ul cu numele fisierului principal , introdus in usb cotiera, codul fsc cumparat de pe ebay livrat i 10 min

totul a functionat perfect , aprox 30-40 minute

 

multumesc frumos membrilor pt sfaturi si postari

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat un X3 f25 din 2014, ultimele 7 cifre ale VIN 0M06677, ce harti ar trebui sa instalez? Am USB in cotiera si hartile cred ca pe HDD intern.

Difera procedura sau folosesc un hdd ntfs?

 

salut,

 

Ai NBT deci e buna harta din topic = BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2018-1

 

spor

Link to comment
Share on other sites

salut,

 

Ai NBT deci e buna harta din topic = BMW ROAD MAP EUROPE NEXT 2018-1

 

spor

 

Salut, sa ĂŽnțeleg ca la CIC nu merge versiunea asta de harta? Am incercat absolut tot ce scrie aici pe forum dar masina mea nu vede stikul, nu ma ĂŽntreabĂŁ daca vreau update/cod.... nimic. Nu face absolut nimic dupa ce bag stikul in torpedo. Multumesc

Edited by Floryn_b3st
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu face absolut nimic dupa ce bag stikul in torpedo

 

 

Baga "stikul" in portbagaj atunci.

 

Pe bune, si pe google daca dai o cautare, aflii imediat ce tip de navigatie ai, si ce harta e necesara. Ca sa nu mai spun ca si pe forum exista informatia asta in zeci de locuri. Bunavointa sa citim sau sa cautam nu prea exista...

NEXT e pentru NBT, NBT are slot USB doar in cotiera, nu exista mufa USB in torpedou la masinile cu NBT.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.