Jump to content

Vand F10 535D MPaket 2012


alexcry

Recommended Posts

La ce cazane au devenit masinile astea, e normal sa pierdem bani la ele.

Asa se intampla cu toate lucrurile produse la apogeul epocii consumeriste.

Daca era o masina care ar fi tinut o viata, probabil si-ar fi pastrat mai bine valoarea.

 

Iti poti da seama de calitatea produsului, daca ajungi sa schimbi distributia la 225k km, nu?

Si nu ma refer la a ta in mod special, toate sunt asa, in special gunoaiele de TSI-uri de la VW.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Spor la vanzare si felicitari pentru sinceritate , cam putini cu asa ceva zilele astea . Din pacate asa sunt romanii , prefera sa fie mintiti si sa faca dealul vietii lor ,chipurile , in loc sa plateasca un pret corect pe o masina ok.

 

oriunde ai de-a face cu oameni cu educatie precara ai de-a face cu oameni usor de mintit si fericiti ca sunt mintiti...o fac politicienii, multinationalele, biserica si, nu in ultmiul rand, samsarii...teleshopping, clickbait, homeopatie, MLM...multi vand o stare de bine care nu vine din caracteristicile intrinsece ale produsului marketat ci din avalansa de informatii care le insotesc...o minte educata gaseste un echilibru intre a nu crede orice si a nu pune totul la indoaiala astfel incat sa isi asume deciziile in cunostinta de cauza

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nu vreau sa dezvolt aroganta facuta de tine pe topicul omului

 

Unde e aroganta? Tu ai venit cu o oferta de schimb absolut penibila pe topicul lui? Macar puteai sa ii faci acea oferta pe privat. E aroganta din partea mea ca tu iti evaluezi la 7500 a3-ul din 2005 de care vrei sa scapi? :)))

  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

O poza de ieri dimineata post-55857-0-89449300-1518768941_thumb.jpg

 

Si o frustrare personala : eu daca vand masina cu 18.000 euro pierd 8.000 de euro in 2 ani (achizitie 22.500(un pret ok pt acel an) plus reparatii 3500 euro :distributie,valve turbo, garnitura chiulasa, galeria de admisie). In acelasi timp un samsar care vinde o masinia "similara" cu 18.000 euro castiga cel putin 500 euro -cum e posibil asa ceva? Ma gandesc ca acea masina ori a fost lovita f tare, ori are km dati inapoi grav de tot, ori are defecte ascunse gramada ?

 

Plus eu nu intelg cum unii pun cu nonsalanta masini din 2008 cu 144.000 km (nici 15.000 de km pe an !!) . Normal ca e greu sa vand o masina cu 263.000 km cand e plina piata de masini cu 143.000 km (cred ca e un numar magic pt ca multi il folosesc :D) din acelasi an - oare chiar ne place sa fim mintiti(nici macar frumos) ?

 

 

dar nu ai folosit-o 2 ani?...sau e aceeasi situatie cu un samsar care a luat-o de o sapt si vrea sa o vanda?,,,da, cum sa nu: toate masinile de pe anunturi sunt lovite sunt date innapoi la km ori sunt lovite grav...Masini de genul asta pe care o ai tu sunt luate de pe cotw sau de pe alte site-uri de licitatii unde scrie clar km sau daca au fost lovite ...in general din cate stiu, nu prea sunt prezentate cele cu daune sau cu km dati innapoi pe aceste site-uri...

 

daca vrei o parere personala la masina ta, nu se vinde din 3 cauze:

 

1. nu se vinde din cauza culorii, era de preferat neagra

2. nu se vinde din cauza ca lumea nu are bani sau are si ii tin la "saltea" din cauza nenoricitilor astora de la conducere si ma refer la toti care nu fac nimic pentru tara asta econimic si auzim numai de pensii si de certuri.

3. toti cauta sa-si dea masina pe care o supraevaluaza + dif.

Edited by dadogus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dar nu ai folosit-o 2 ani?...sau e aceeasi situatie cu un samsar care a luat-o de o sapt si vrea sa o vanda?,,,da, cum sa nu: toate masinile de pe anunturi sunt lovite sunt date innapoi la km ori sunt lovite grav...Masini de genul asta pe care o ai tu sunt luate de pe cotw sau de pe alte site-uri de licitatii unde scrie clar km sau daca au fost lovite ...in general din cate stiu, nu prea sunt prezentate cele cu daune sau cu km dati innapoi pe aceste site-uri...

 

daca vrei o parere personala la masina ta, nu se vinde din 3 cauze:

 

1. nu se vinde din cauza culorii, era de preferat neagra

2. nu se vinde din cauza ca lumea nu are bani sau are si ii tin la "saltea" din cauza nenoricitilor astora de la conducere si ma refer la toti care nu fac nimic pentru tara asta econimic si auzim numai de pensii si de certuri.

3. toti cauta sa-si dea masina pe care o supraevaluaza + dif.

 

 

"dar nu ai folosit-o 2 ani?...sau e aceeasi situatie cu un samsar care a luat-o de o sapt si vrea sa o vanda?"

Pai ce relevanta are daca masinile au acelasi an daca am folosit-o personal iar pe cealalta a folosit-o proprietarul dinaintea samsarului? . Am scris si mai sus undeva stiu ca in mod normal pierzi intr-o masina pe care o folosesti doar ca : daca eu pierd 8500 si celalalt castiga 500 sau 1000 undeva ceva nu se leaga (in afara de castigul lui din TVA) :)

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tocmai de aceea eu i-am facut o, oferta omului.

Nu am incercat sa imi bat joc de el sau de masina lui. Eu am 10 mii euro si daca era de accord bateam palma.

Eu am un A3 pe care nu il mai vreau deoarece este foarte mic si vreau ceva mai mare. Eu am avut un a6 la vanzare din 2011 cu motor de 3.0 si l-am tinut pe net 2 ani jumate pana l-am vandut cu 10k euro.

Si l-am dat la variante pe o masina mai ieftina + diferenta pe care ulterior am vandut-o.

De ce nu va vinde masina repede este impozitul , numarul mare de km ( aici ma refer la 80% din populatie )

Ca sa ne intelegem 17 k euro sunt f multi bani pentru romania ... daca motorul mare si numarul de km erau o problema eee pretul este a 3`a problema.

 

Sa nu crezi ca te condamn sau ceva eu chiar te apreciez pentru faptul ca nu ai dat km inapoi si ai toata stima mea.

 

PS: daca vrei un sfat gaseste o varianta care iti pica bine la bani si da`i masina. Nu te incapatana sa iei 17k euro pe ea ca f greu vei primi banii astia cash.

La variante macar recuperezi cea mai mare parte de bani si te mai si plimbi cu o masina intre timp.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deci masina e la 17500 si tu i ai facut oferta de 10.000 , daca asa e in cazul acesta eu iti umpleam frigiderul, sau ai propus un schimb, masina ta plus 10.000 de euro? Ca din ce ai scris, se intelege ca ai oferit 10 mii pe masina. Edit am citit mai sus masina ta plus 10 mii, dcaa e a3 din 2005 e muult prea mica oferta, eu nu as accepta. Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.