Jump to content

Road Map Europe East MOTION 2018-1


Recommended Posts

Masini Compatibile:

 

E60, E61 ab 11/2008 – 05/2010

E63, E64 ab 11/2008 – 07/2010

E70 ab 10/2009 – 06/2013

E71 ab 05/2008 – 07/2014

E81, E82, E87, E88 ab 09/2008 – 03/2014

E84 ab 10/2009

E89 ab 04/2009

E90, E91, E92, E93 ab 09/2008 – 10/2013

F04 ab 11/2008 – 06/2012

F06 ab 03/2012 – 03/2013

F07 ab 10/2009 – 07/2012

F01, F02, F03 ab 11/2008 – 07/2012

F10, F11 ab 03/2010 – 09/2012

F12, F13 ab 12/2010 – 03/2013

F20, F21 ab 09/2011 – 03/2013

F25 ab 11/2010 – 04/2013

F30 ab 02/2012 – 11/2012

Road Map Europe East MOTION 2018-1.zip

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

Fratele meu are un F10 din 2011-04-27 in softul de navigatie la informati apare ECE BMW Group 101094018.0.11 Road Map Europe MOTION 2011 iar bimmer.work la optiuni 606 Navigation System Business. Din informatile care l-am gasit in mare am inteles care e diferenta intre Professional si Business dar care e treaba cu Motion Move Next? In cazul de fata adica Map Europe MOTION care e cea mai recenta versiune care o pot folosi?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Fratele meu are un F10 din 2011-04-27 in softul de navigatie la informati apare ECE BMW Group 101094018.0.11 Road Map Europe MOTION 2011 iar bimmer.work la optiuni 606 Navigation System Business. Din informatile care l-am gasit in mare am inteles care e diferenta intre Professional si Business dar care e treaba cu Motion Move Next? In cazul de fata adica Map Europe MOTION care e cea mai recenta versiune care o pot folosi?

Multumesc.

Business - navi mica merge doar motion de exemplu

Nu se poate pune alta varianta !

Pe toate exista 2018-1

Profesional ii ecran mare cu unitate cu hard

Pana in 2013 pe cic ii premium apoi pe nbt versiunea next

 

La masina ta pui motion ( bagi stick torpedou ) doar in miscare se incarca harta ta sa stii

Mergi cu masina 20/30 min

Link to comment
Share on other sites

Business - navi mica merge doar motion de exemplu

Nu se poate pune alta varianta !

Pe toate exista 2018-1

Profesional ii ecran mare cu unitate cu hard

Pana in 2013 pe cic ii premium apoi pe nbt versiunea next

 

La masina ta pui motion ( bagi stick torpedou ) doar in miscare se incarca harta ta sa stii

Mergi cu masina 20/30 min

 

Ok. MulĂžam.

Intre timp am mai gasit si asta:

 

BMW Road Map Europe Motion 2018-1 West :

 

Full Coverage:

Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Greece, Gibraltar, United Kingdon, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Portugal, San Marino, Slovak Republic, Spain, Sweden, Switzerland, Czech Republic and Vatican City and the main road network of other Western European countries.

 

BMW Road Map Europe Motion 2018-1 East :

 

Full Coverage:

Belgium, Bulgaria, Denmark, Germany, Romania, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Austria, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary , Vatican city and Belarus.

 

The maps are either West or East, you cannot have them installed both at the same time, so make sure you choose the one you need mostly as it also covers the major roads of the other countries it doesnt fully cover.

 

Din asta pot sa deduc ca sistemul e limitat la 8GB de memorie pentru harti si drept urmare nici o sansa sa ai o harta cu toate tarile tranzitate mai des din Europa.

East ar fi OK daca ar include si Franta in loc de sa zicem Danemarca Filanda Norvegia. Apropo nu se pot edita ( sa faci un mix din cele doua cu tarile de care ai nevoie) ?

Link to comment
Share on other sites

Multumim pentru harti ! si eu detin un e90 din 2011 si la fel ca baiatul de mai sus am intalata harta pe navigatia ECE BMW Group 101094018.0.11 Road Map Europe MOTION 2011 , acum descarc noua harta atasata Road Map Europe East MOTION 2018-1 , ma ajutati si pe mine cu detaliile despre instalare va rog , ce proceduri trebuie sa fac pt a instala noile harti ,am nevoie de cod fsc pt acest tip de navigatie cu ecran mic ? cineva priceput sa ma ajute si pe mine cu acesti pasi ,si ii voi multumi anticipat!!
Link to comment
Share on other sites

Multumim pentru harti ! si eu detin un e90 din 2011 si la fel ca baiatul de mai sus am intalata harta pe navigatia ECE BMW Group 101094018.0.11 Road Map Europe MOTION 2011 , acum descarc noua harta atasata Road Map Europe East MOTION 2018-1 , ma ajutati si pe mine cu detaliile despre instalare va rog , ce proceduri trebuie sa fac pt a instala noile harti ,am nevoie de cod fsc pt acest tip de navigatie cu ecran mic ? cineva priceput sa ma ajute si pe mine cu acesti pasi ,si ii voi multumi anticipat!!

Stick - formatat fat32 bagat in torpedou ! Cumparat cod fsc pt harta motion 2018-1 pe seria de sasiu a masinii de pe ebay 10 eur

Si atat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut prieteni! Sunt nou posesor de un 320 GT F34 din 2013. As dori daca e cineva dispus sa ma ajute si pe mine sa gasesc codul asta "fsc" ca am tot citit pe forum dar nu inteleg sincer ce trebuie sa fac concret! :-( Am descarcat hartile in PC , le-am dezarhivat , apoi le-am pus pe un stick usb samsung de 32gb 3.0 care mai intai l-am formatat in fat32, mai exact (cele 3 foldere) din care am scos fisierele din 1 usb in radacina stick-ului... le-am bagat in masina si... nimic!!! :-))

Cred ca e stick-ul de vina presupun, dar caut prin prieteni acum unul 2.0 din cate am mai citit pe aici... dar pt codul fsc chiar nu stiu cum sau ce sa fac. Cineva mi-l poate da cu seria la sasiu? Multumrsc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut

 

Exista vreo posibilitate sa generez cod FSC pentru acest pachet de harti?...sau doar prin cumparare de pe ebay pe baza VIN-ului se poate obtine?

Mentionez ca detin cablu Enet si softuri E-Sys si AiCoder

 

Incerc sa fac update de harti la un X1 (E84) 2014, navi CIC Business cu ecran mic, (versiunea instalata acum pe masina este MOTION 2014-1)

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Business - navi mica merge doar motion de exemplu

Nu se poate pune alta varianta !

Pe toate exista 2018-1

Profesional ii ecran mare cu unitate cu hard

Pana in 2013 pe cic ii premium apoi pe nbt versiunea next

 

La masina ta pui motion ( bagi stick torpedou ) doar in miscare se incarca harta ta sa stii

Mergi cu masina 20/30 min

 

 

Salutare,

Am si eu o problema, am luat harta pe stick si codul si a inceput instalarea, toate bune si frumoase pana la 28.6% si acolo a inceput sa para eroare ca nu mai poate citi stickul. Am dat retry de 3 ori si apoi nu a mai mers a spus ca instalarea nu poate fi efectuata. Harta dupa ce am inceput instalarea imi aparea in navigatie, dupa ce a dat eroare nu a mai vazt nici un drum.

 

Stie cineva cum trebui sa procedez sau ce as putea face suplimentar pentru a finaliza instalarea ?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutare,

Am si eu o problema, am luat harta pe stick si codul si a inceput instalarea, toate bune si frumoase pana la 28.6% si acolo a inceput sa para eroare ca nu mai poate citi stickul. Am dat retry de 3 ori si apoi nu a mai mers a spus ca instalarea nu poate fi efectuata. Harta dupa ce am inceput instalarea imi aparea in navigatie, dupa ce a dat eroare nu a mai vazt nici un drum.

 

Stie cineva cum trebui sa procedez sau ce as putea face suplimentar pentru a finaliza instalarea ?

Multumesc

 

Salut, Cum ai rezolvat problema? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.