Jump to content

Reinitializare cheie e90 2006


hailie

Recommended Posts

  • 1 month later...

si nu mai deschid alt topic

am cumparat recent masina din DE e90 320d n47 an 2008

mi a zis vanzatorul [reprez.bmw] ca nu are decat o cheie la masina ,promitand-umi ca mi o va trimite si pe a 2-a !

cum as putea sa mi fac a 2-a cheie in caz ca se face ca uita sa mi-o mai trimita etc etc ,multumesc

Link to comment
Share on other sites

si nu mai deschid alt topic

am cumparat recent masina din DE e90 320d n47 an 2008

mi a zis vanzatorul [reprez.bmw] ca nu are decat o cheie la masina ,promitand-umi ca mi o va trimite si pe a 2-a !

cum as putea sa mi fac a 2-a cheie in caz ca se face ca uita sa mi-o mai trimita etc etc ,multumesc

 

 

Te duci cu CARTEA DE IDENTITAE + BULETIN + TALON LA REPREZENTANTA BMW Romania. Platesti 200 euro si in 2 sapt ai cheie originala ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

si nu mai deschid alt topic

am cumparat recent masina din DE e90 320d n47 an 2008

mi a zis vanzatorul [reprez.bmw] ca nu are decat o cheie la masina ,promitand-umi ca mi o va trimite si pe a 2-a !

cum as putea sa mi fac a 2-a cheie in caz ca se face ca uita sa mi-o mai trimita etc etc ,multumesc

Veche povestea, asa mi-au zis si mie si nu am vazut nici dupa 5 ani cheia :).

Te duci la reprezentanta si faci alta cheie, cost aprox 1000 cheia.

Link to comment
Share on other sites

avand in vedere ca am luat o de la reprez. bmw si masina a fost la angajat reprez. timp de vreo 7 ani , ma gandesc ca au acces la toate informatiile ...carte etc etc

200 euro brrr ,mi a dat set complet de iarna cu jante bmw cu anvelope de nota 9+ ,numa ca sa nu mai imi dea cheia probabil :)

Edited by Vik71
Link to comment
Share on other sites

update super imbucurator ,cu un simplu mesaj s a rezolvat

 

mi a raspuns pe whatssap nenea neamtu super-ultra-serios si dragut si amabil si sa i de a Dumnezeu sanatate ca buna masina mi a mai dat

 

,, ti am trimis cheia marti ,sper pe luni sa o primesti ,, [ convenisem inca de la cumparare sa mi o trimita ,dar nu eram sigur ca o va si face ]

 

 

 

gasisem pe google meserias la Bucuresti care o facea in 10 min cu 700 lei ,daca aveti nevoie ....

Edited by Vik71
Link to comment
Share on other sites

update super imbucurator ,cu un simplu mesaj s a rezolvat

 

mi a raspuns pe whatssap nenea neamtu super-ultra-serios si dragut si amabil si sa i de a Dumnezeu sanatate ca buna masina mi a mai dat

 

,, ti am trimis cheia marti ,sper pe luni sa o primesti ,, [ convenisem inca de la cumparare sa mi o trimita ,dar nu eram sigur ca o va si face ]

 

 

 

gasisem pe google meserias la Bucuresti care o facea in 10 min cu 700 lei ,daca aveti nevoie ....

 

Mentalitatea germana, a vesticilor in general e alta decat la noi.

 

In definitiv, ce ar fi facut fostul proprietar cu o cheie de la masina vanduta!? :frantics:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

super domn ,super om ,s-a tinut de cuvant

primit azi cheia a 2-a nou nouta originala programata pe serie sasiu . cel putin 200 euro economie + asteptare 2 saptamani etc etc

oricum eu nu aveam liniste pana nu o faceam si pe aia de rezerva

post-72384-0-94531200-1517403802_thumb.jpg

Edited by Vik71
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti.. N-am mai intrat de cateva luni pe forum..

Intre timp, mi-am cumparat baterie de cheie, am lipit-o pe pb ul cheii ..supriza.. butonul din mijloc nu mai functiona.. am cumparat microcontacte si cheia merge fara probleme..fara reinitializare.. fara programare..Pur si simplu merge.. Am facut aceeasi operatie pe a doua cheie si culmea ca si aia merge fara probleme.

 

Cost - 100 de ron - 2 baterii

- 20 de lei - 2 microcontacte

 

Timp : o ora..

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti.. N-am mai intrat de cateva luni pe forum..

Intre timp, mi-am cumparat baterie de cheie, am lipit-o pe pb ul cheii ..supriza.. butonul din mijloc nu mai functiona.. am cumparat microcontacte si cheia merge fara probleme..fara reinitializare.. fara programare..Pur si simplu merge.. Am facut aceeasi operatie pe a doua cheie si culmea ca si aia merge fara probleme.

 

Cost - 100 de ron - 2 baterii

- 20 de lei - 2 microcontacte

 

Timp : o ora..

 

Multumesc

 

Cu, ce a relipit cheia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.