Jump to content

M6 Competition Pack


nyhctrip

Recommended Posts

Ceva deosebit de frumos....imi place mult de tot modelul asta, mi se pare una dintre cele mai frumoase masini facute de BMW, si mai ales ca e M........

 

Stiu pe cineva pe un alt forum care cauta o masina sport/GT si i-am recomandat M6, a preferat Jaguar F-Type cam la aceiasi bani.....no comment.

 

Imi place extrem de mult cum e delimitat locul pasagerului de comenzile centrale, tipic BMW, genial.......

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie! Cum ti se pare in comparatie cu celelalte masini sport detinute?

 

Planuiesti sa o vopsesti/colantezi? sau iti place culoarea?

 

Caracterul GT al masinii se cunoaste , mult mai comfortabila decat celelalte.

Nu am condus-o foarte mult deocamdata , dar cutia cu dublu ambreiaj se cam balbaie la mers in aglomeratia de oras.

Calitatea materialelor si designul interior imi plac foarte mult.

Franele carbon-ceramice nu sunt atat de zgomotoase la rece precum se vorbeste pe forumuri.

 

In rest nu as schimba mai nimic la masina in afara de presuri , care nu prea imi plac.

Edited by nyhctrip
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Caracterul GT al masinii se cunoaste , mult mai comfortabila decat celelalte.

Nu am condus-o foarte mult deocamdata , dar cutia cu dublu ambreiaj se cam balbaie la mers in aglomeratia de oras.

Calitatea materialelor si designul interior imi plac foarte mult.

Franele carbon-ceramice nu sunt atat de zgomotoase la rece precum se vorbeste pe forumuri.

 

In rest nu as schimba mai nimic la masina in afara de presuri , care nu prea imi plac.

 

 

Deci o poti folosi si la drumuri mai lungi sau pe o perioada de timp mai mare, asta e bine.

Cat despre cutie, iti dai seama ca nu e in elementul ei in mers bara la bara, dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji in privinta fiabilitatii daca o folosesti asa pe termen lung, desi oricum nu cred ca asta e planul tau.

 

Banuiesc ca nu dureaza mult sa se incalzeasca franele, sau?

 

Eh, presurile sa fie cea mai mica problema :))

 

De curiozitate, ce anvelope "chinui"?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos. Personal nu cred ca e buna masina pentru tara in care locuiesti (daca stai in RO) din doua motive: traficul si “mecanicii” ce se gasesc in ziua de azi.

 

Nu mai punem la socoteala persoanele prost crescute ce nu stiu sa deschida o portiera ... etc! La noi in tara doar loganul merita :))

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Deci o poti folosi si la drumuri mai lungi sau pe o perioada de timp mai mare, asta e bine.

Cat despre cutie, iti dai seama ca nu e in elementul ei in mers bara la bara, dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji in privinta fiabilitatii daca o folosesti asa pe termen lung, desi oricum nu cred ca asta e planul tau.

 

Banuiesc ca nu dureaza mult sa se incalzeasca franele, sau?

 

Eh, presurile sa fie cea mai mica problema :))

 

De curiozitate, ce anvelope "chinui"?

 

anvelopele sunt cele cu care vine masina. Michelin pilot super sport.

 

 

Sa o stapanesti sanatos. Personal nu cred ca e buna masina pentru tara in care locuiesti (daca stai in RO) din doua motive: traficul si “mecanicii” ce se gasesc in ziua de azi.

 

Nu mai punem la socoteala persoanele prost crescute ce nu stiu sa deschida o portiera ... etc! La noi in tara doar loganul merita :))

 

multumesc. chestia cu traficul si neatentia la deschis portirele in parcare este valabila oriunde te-ai duce iar pe sosele vor fi din ce in ce mai multe masini. poate se va reduce traficul in 5-10 ani , daca serviciile de car sharing devin populare , si masinile electrice devin accesibile.

Edited by nyhctrip
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Senzatie masina frantics.gif iar atentia la detalii pare la ea acasa.

 

Daca tot se vorbeste de anvelope, pe spate ai gume mai inguste scratchchin.gif par putin intinse.

 

Sa te bucuri de ea fara evenimente neplacute.

 

 

multumesc.

despre anvelope , asa par in poze cred.

 

am adaugat niste poze si cu dimensiunea cauciurilor. sincer mi se par cam mici cele de 295 pe spate. la 911 aveam 305 . se pare ca bmw recomanda 295.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.