Jump to content

BMW E91 Cu garda la sol foarte mica !


cristiansan7

Recommended Posts

Salut! Am un E91 standard ,fara modificari aduse la amortizare sau articulatie dar este extrem de joasa ! Merg cu ea foarte atent dar imi este aproape inposibil sa nu o lovesc pe dedesupt !

Am vazut pe strada alte E91 care sunt mai inaltate si clar nu au problema mea !

Cum fac sa o inalt , daca schimb arcurile se mai inalta ?

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am un E91 standard ,fara modificari aduse la amortizare sau articulatie dar este extrem de joasa ! Merg cu ea foarte atent dar imi este aproape inposibil sa nu o lovesc pe dedesupt !

Am vazut pe strada alte E91 care sunt mai inaltate si clar nu au problema mea !

Cum fac sa o inalt , daca schimb arcurile se mai inalta ?

 

Cat de joasa este? pune o poza sa vedem. Ai cumva optiunea: 704 M Sport Suspension ? daca nu stii, poti verifica pe bimmer.work introducand ultimele 7 caractere ale seriei de sasiu. Fostul proprietar ti-a zis ceva despre suspensie sport? e si tare suspensia, sau doar joasa?

Edited by VladE46
Link to comment
Share on other sites

Cum pot verifica ce fel de arcuri am pe masina ? Ma gandesc sa nu cumpar altele degeaba !?

Totusi cred ca arcurile au o problema ! Stiu ca si daca inalt prea mult masina , isi pierde din stabilitate , dar decat sa o jumulesc pe dedesupt , prefer sa conduc mai atent !

 

VIN'ul este scris de obicei undeva pe parbriz , pe stalpul B sau la motor. VIN'ul este scris si in talon.

 

google it - BMW VIN decoder , bagi vinul tau si afli ce elemente ai pe masina.

Edited by nyhctrip
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact de ce, dar mie VIN-ul nu imi apare pe parbriz, il gaseste ori pe talon ori in meniul ascuns din bord 01.01. Site care il poti folosi de exemplu(nu trebuie sa il folosesti pe asta) e bimmer.work

 

PS. Si mie mi se pare joasa masina si nu am suspensie M, si nici nu mi se pare sa fie foarte tare. Termen de comparatie as avea un e46 cu suspensie M care mi se parea foarte tare. Asa ar trebui sa fie si la e90/91 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Am avut E90, si cam asa sunt ele, cu garda joasa. Lucrul asta o face sa fie stabila pe drumuri, pe mine tocmai acest lucru m-a incantat f mult impreuna si cu suspensia mai rigida. In oras nu era placuta, dar in afara imi placea maxim ca pot intra mai tare in curbe, lucru pe care nu-l mai pot face cu F10-le :( Aici ma refer ca pe aceleasi drumuri batute si atunci, dar si in prezent cu ambele masini, cu F10-le nu pot aborda anumite viraje cu aceeasi viteza cu care le abordam in E90. Si am testat de multe ori pana acum. Cu F10-le mi-e frica, trebuie sa pisc frana. Am avut grija tot timpul sa nu intru cu ea pe drumuri rele, tocmai din cauza garzii la sol mult mai mica. Edited by RaYn3
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.