BMWClub: Probleme trapa panoramic bmw e91 - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Probleme trapa panoramic bmw e91 Bmw e91 sunet trapa si bataie pe gropi Rate Topic: -----

#1 User is offline   adryan242 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 05 January 2018 - 20:57

Salut baieti, am un bmw seria 3 e91 si problema e ca mi se aude vand pe la trapa si troncane pe gropi. Am obs ca daca imping cu mana in sus de geam amandoua geamurile au putin de joc. Am invartit cu un imbus putin de motorasul de la trapa si jocu a disparut. Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?
0

#2 User is offline   bytzu18 

• Începător

Posted 21 January 2018 - 17:10

View Postadryan242, on 05 January 2018 - 20:57, said:

Salut baieti, am un bmw seria 3 e91 si problema e ca mi se aude vand pe la trapa si troncane pe gropi. Am obs ca daca imping cu mana in sus de geam amandoua geamurile au putin de joc. Am invartit cu un imbus putin de motorasul de la trapa si jocu a disparut. Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?

Geamul din fata al trapei panoramice e fixat pe câte o sina laterala cu 3 surubele cu cap stea. De la vibrații și gropi se desfileteaza și apare acele zgomote.
Scoate burdufuririle de cauciuc de pe laterale-cele tip eventai-cand trapa e poziția ridicat și atrage cele 6 șuruburi.
Spor
0

#3 User is offline   RynoByt 

• Nou venit
  • Pip

Posted 23 June 2018 - 15:30

Am și eu problema cu panoramica, când o deschid ajunge până pe la jumate pe urma da sa se închidă, iar o deschide și rămână deschisa, am înțeles că ar trebui curățate sinele/traseul. Unde as putea merge in Baia Mare sa mi-o desfaca, să curețe sinele și să vadă ce mai e pe acolo.
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro