Jump to content

Trusa chei antifurt seria f


Recommended Posts

Te obliga reprezentanta sa cumperi si setul de prezoane antifurt? ca asta se intelege din ce ai scris.Daca nu,le desfaci la ei si ti comanzi un set de antifurturi.

Daca esti din Buc.suna la toate reprezentantele ca au preturi diferite.

Link to comment
Share on other sites

As fi facut asta daca nu ma costa 700 de lei operatiunea. 450 set prezoane + 250 extractia .

eu am mers cu masina sotiei la reprezentanta si au verificat ce cheie se potriveste si am cumparat doar cheia, 20 30 de lei , ceva de genu (acum cativa ani la contempo bv )

Link to comment
Share on other sites

Eu nu ii inteleg pe astia care se incred in acele prezoane ''atifurt'' ...

Eram In Constanta la o vulcanizare si un tip nu isi mai gasise cheia de la antifurt , ''baiatul'' de la vulcanizare a zis ca stie pe cineva care pentru 50 de lei poate sa vina si sa ii desfaca prezoanele.... dupa 30 min a venit un ''domn'' din ''piata chiliei'' (cine cunoaste stie despre ce gen de domn era vorba) cu peste 20-30 de chei antifurt . L-am intrebat daca cu asta se ocupa, razand mi-a spus ca da, si cu ''deastea''... atunci am inteles ca daca ''baietii le place , baietii le ia'' si cel mai sigur e sa nu lasi masina prea mult timp nesupravegheata in zone dubioase.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest CosmaCosmin

eu am mers cu masina sotiei la reprezentanta si au verificat ce cheie se potriveste si am cumparat doar cheia, 20 30 de lei , ceva de genu (acum cativa ani la contempo bv )

 

cum adica au verificat ce cheie se potriveste?

 

presupun ca

ti-ai comandat o alta cheie de rezerva, pe baza codului.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pentru care mai ramaneti cu antifurtul blocat pe roata, eu am reusit sa bat o tubulara de 22 peste un antifurt de E60 si am extras prezonul.

Daca ai menghina la indemana, o tubulara e suficienta, altfel iei 4 ca ramane prezonul blocat. La 15 lei tubulara, cu 60 de lei scapi, nu pateste masina absolut nimic, grija insa la janta, sa nu scape ciocanul pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Pentru care mai ramaneti cu antifurtul blocat pe roata, eu am reusit sa bat o tubulara de 22 peste un antifurt de E60 si am extras prezonul.

Daca ai menghina la indemana, o tubulara e suficienta, altfel iei 4 ca ramane prezonul blocat. La 15 lei tubulara, cu 60 de lei scapi, nu pateste masina absolut nimic, grija insa la janta, sa nu scape ciocanul pe ea.

Sunt chei antifurt la reprezentanta BMW pentru toate modelele (40 ron) nu inteleg de ce va complicati . Cazurile astea extreme in care improvizati sunt pentru acele antifurturi aftermarket .

Edited by Claudius00
Link to comment
Share on other sites

Am avut antifurt original montat pe masina, cumparat cu 6 luni in urma si frecat de amiaza la vulcanizare, ca l-au strans cu pistolul si s-a stricat cheia.

Sambata la amiaza nu te rezolva nimeni -> tubulara si grija.

 

PS: am citit mai sus pretul in alt post de al tau, simte-te liber sa nu postezi de mai multe ori aceeasi informatie.

Edited by jeezy
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.