Jump to content

Producator OE placute frana e65


hellker

Recommended Posts

Am luat acum 1 saptamana pe spate la E90/2008 placute originale bmw pe spate 265 lei

In cutie originala am gasit textar ștanțate

Textar care pe același cod erau 130 lei

Le am facut retur in viteză și am luat brembo ,super multumit

O cutie originala bmw la 135 lei cutia goală !!

Urmează fața săptamana asta ,sunt la 30% din noi dar mi s a pus pata pe ele :)

Edited by Vik71
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Calitatea aftermarket nu e aceeasi cu cea OEM. Incercat pe pielea mea: am cumparat discuri si placute Textar pentru un E60. Placutele sunt fabricate in Romania si scartaie groaznic cand sunt foarte reci sau foarte calde, iar discurile s-au ovalizat dupa 8000 km. O sa schimb discurile cu Zimmermann iar la placute o sa iau ceva mai moale (TRW sau ATE). Asadar nu recomand sa cumparati Textar din Romania...
Link to comment
Share on other sites

Calitatea aftermarket nu e aceeasi cu cea OEM. Incercat pe pielea mea: am cumparat discuri si placute Textar pentru un E60. Placutele sunt fabricate in Romania si scartaie groaznic cand sunt foarte reci sau foarte calde, iar discurile s-au ovalizat dupa 8000 km. O sa schimb discurile cu Zimmermann iar la placute o sa iau ceva mai moale (TRW sau ATE). Asadar nu recomand sa cumparati Textar din Romania...

 

 

 

Nu prea este ok ce spui si sigur ai facut-o fara sa fi informat.Pentru masina mea de exemplu (E90) Textar face 4 tipuri de placute de frana si 3 tipuri de discuri......au un super site in limba romana si chiar au si o tabla inventata de ei cred care reduce din zgomote.......plus ca sunt o firma uriasa.Esti sigur ca ai imperecheat bine placutele cu discurile?

Mai era un coleg care platea bani degeaba pe cutia originala.......pai sa ia JURID ca aia fac OE pentru seria E.

Edited by dorubimotoru
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inseamna ca am fost inspirat cand le am facut vant inapoi ,multumit de brembo

Am avut o experiență super ordinară cu ate discuri+placute noi pe alta marca de masina ,dupa f. multi ani de multumire cu ate

Am impresia ca unele pe ate sunt contrafacute ,nu i credeam pe unii care povesteau pe alte site uri pana am luat o si eu ,vreo 14 mil aruncati

Edited by Vik71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.