Jump to content

Arcuri sport Eibach Pro Kit


Recommended Posts

Depinde ce vrei sa iasă. Dacă vrei sa ai garda la sol o idee mai mica sunt ok. Dacă vrei sa o lași pe burta și sa fie mult mai rigida trebuie sa te orientezi spre altele și sa schimbi și amortizoarele.

Arcurile astea sunt puțin scurte și o idee mai dure decât cele standard și merg montate cu amortizoarele stock. La final vei avea garda la sol asemănătoare cu cea de la suspensie sport din fabrica.

Edited by florin83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce vrei sa iasĂŁ. DacĂŁ vrei sa ai garda la sol o idee mai mica sunt ok. DacĂŁ vrei sa o lași pe burta și sa fie mult mai rigida trebuie sa te orientezi spre altele și sa schimbi și amortizoarele.

Arcurile astea sunt puțin scurte și o idee mai dure decât cele standard și merg montate cu amortizoarele stock. La final vei avea garda la sol asemĂŁnĂŁtoare cu cea de la suspensie sport din fabrica.

Sa fie garda la sol ceva asemanator M5 E60.. nu imi trebuie sa stea pe burta ca la tuning showuri

Link to comment
Share on other sites

Am si eu , 3 ani dr folosinta deja , se comporta excelent. Mai jos de atat ar insemna sa nu mai poti intra in parcari subterane unde unghiul de atac e f abrupt , fara sa lovesti cel putin suportul de cric . Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

As dori sa montez set 4 arcuri elicoidale EIBACH PROKIT E10-20-020-02-22 pe BMW X1 E84 (E84) xDrive 18d (105KW / 143CP) - 20015 - 110K KM pe amortizoarele stock, ce se recomanda a se mai schimba daca tot se umbla la suspensie.

 

Este nevoie sa se refaca geometria rotilor, directia ... ?

 

multumesc

Edited by Sithake
Link to comment
Share on other sites

Nu știu cum e la X1, dar la e46 diferența dintre suspensie sport OEM și suspensie standard nu e doar la arcuri. DiferĂŁ brațele fata, bĂŁrile stabilizatoare, amortizoarele.. Ma ĂŽndoiesc ca dacĂŁ i-ai schimba doar arcurile ar merge cu aceleași unghiuri ca cea cu suspensie sport..
Link to comment
Share on other sites

@ lucianWRC

 

Te rog frumos daca poti sa-mi zici pentru arcurile fata si spate ce flanse( ce nr din link) trebuie schimbate, superioare si inferioare conform link atasat

 

fata:

https://www.bmwautoparts.net/en/catalog/parts/31_0695/V210302/0/0/0/0/0

 

spate:

https://www.bmwautoparts.net/en/catalog/parts/33_1353/V210302/0/0/0/0/0

 

 

Mentionez ca schimb doar arcurile, amortizoarele si suspensia ramanand cele originale stock

 

 

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.