Jump to content

Recomandari distributie


cristian91andrei

Recommended Posts

Salut , cred ca a sosit vremea sa schimb distributia la un e90 n47 2009 tinand cont ca are 215k km... as dori ceva recomandari din partea voastra daca ati trecut pe la anumite service.uri si sa.mi spuneti parerea voastra. Sunt din bucuresti iar ce am gasit pe net ar fi cei de la bimmer (care lucreaza cu motorul pe masina) si cei de la Service teaam bmw ( care dau jos motorul). Ambele dau garantie 2 ani , acelasi pret... pareri? Alte recomandari? Edited by cristian91andrei
Link to comment
Share on other sites

Service Scream (Tezparii) , doar ca iti dau jos motorul si astfel se diminueaza greselile la montarea distributiei.

PS: Ambele serviceuri sunt prost vazute ... Dar dintre doua rele trebuie sa alegi varianta mai putin rea ... CIne este din Bucuresti poate sa iti recomande si alte serviceuri ... Dar o distributie se schimba cu motorul afara din masina.

Edited by OPaul
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Majoritatea care au trecut pe la ei nu prea au fost multumiti. Tu ai fost o exceptie sau ai avut noroc.

Daca 100% dintre clienti erau satisfacuti nu cred ca mai era acest service pe lista neagra.

 

Sincer asa mi s-a parut si mie, dar nu am facut o statistica. Am sa discut cu Sorin totusi problema, in caz ca mai intra pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut o experienta putin neplacuta cu Service Scream (Tezparii) , si chiar nu ii recomand. Mirajul faptului ca isi zic "service... bmw" ii convinge pe unii, cand de fapt sunt doar un service obisnuit, nimic special cum incearca sa para. Dar poate altii au fost multumiti si e oarecum imposibil sa ii multumesti pe toti, nu consider ca daca din 100 de clienti 10-15 sunt nemultumiti atunci firma e de evitat.

Cat priveste campania de promovare ascunsa e problema lor, ce sa zic....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut o experienta putin neplacuta cu Service Scream (Tezparii) , si chiar nu ii recomand.

 

 

Te rog, un link unde ai povestit experienta ta. E foarte util pentru cei care sunt interesati de astfel de servicii.

 

 

 

Targoviste, mergi la sigur cu garantie 100K.

 

 

Sper ca nu te referi la acel baiat mega narcisist care are impresia ca e cel putin Zeu. Nu mai stiu cum il cheama, dar e unul super agresiv si are impresia ca toate se invart in jurul lui. :rolleyes:

 

 

 

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sper ca nu te referi la acel baiat mega narcisist care are impresia ca e cel putin Zeu. Nu mai stiu cum il cheama, dar e unul super agresiv si are impresia ca toate se invart in jurul lui. :rolleyes:

 

Este unul Knet John parca isi zice, la el te referi? :smile:

Edited by mishwall
Link to comment
Share on other sites

Daca garantia nu este in acte si legala, inafara de cuvantul lui nu ai nimic ... daca cumva te intorci la el cu motorul praf din cauza ca a cedat distributia , credeti ca o sa scoata omu 2000-3000 euro din buzunar sa iti schimbi motorul ? Eu zic ca nu , nici nu e obligat sa faca asta atata timp cat nu e intocmit ceva act. Asta este valabil pentru toti mecanicii si meseriasii care isi dau cuvantul ca si garantie ... Pentru o turbina , caseta de directie , injectoare sau mai stiu eu ce alte alternatoare si electromotoare o scoti cumva la capat ca nu e asa mare paguba pentru el sa o mai reconditioneze o data ... dar la motoare sau cutii de viteza , cand il suni si ii zici ca a cedat , nici nu cred ca o sa te mai primeasca la constatare , isi schimba numarul si te si uita complet , ''banii e mai important de cat cuvantul''.

 

Faza tare este ca majoritatea mecanicilor buni care stiu sa faca anumite reparatii sunt astia fara firma unde totul merge pe ''incredere''

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Eu am zis in general de mecanicii care nu prea lucreaza legal si cum sta treaba cu garantia asta pe cuvant, nu am treaba cu Dan sau cum il cheama , daca este legal cu atat mai bine... Dar in caz de ceva o sa trebuiasca sa te judeci , ca este mecanicul de la colt , sau ca este reprezentanta de pe boulevard. Ma refer cand sunt sume mari la mijloc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.