Jump to content

Vand BMW E60 520d


AngelHeart

Recommended Posts

BMW E60 520d, an fabricatie 2006

 

Specificatii tehnice: Diesel, 1995 cmc, 163 CP

Kilometraj: 120.000

Culoare: Titan Silver

Consum urban: 8-9l/100km

Consum extraurban: 6-7l/100km

 

Dotări:

- Alarma din fabrica

- Clima bizonala

- Scaune fata incalzite

- Tapiterie piele neagra

- Pachet fumatori (scrumiera + bricheta)

- Suporti de pahare in bord

- CD Player

- Faruri cu xenon si spalator din fabrica

- Proiectoare ceata

- Angel Eyes cu bec pe led

- Cauciucuri bune 225/55/16, vara Michelin + iarna Continental, folosite cate un sezon

 

Masina a fost achizitionata de noua in 2007 de la Bavaria, unde se poate verifica si istoricul, acolo facandu-se service-ul in mare parte. Kilometrajul este real, fiind folosita mai mult pentru drumul catre munca si cateva concedii. Estetic arata aproape ca in prima zi. Nu are probleme mecanice, de tinichigerie sau articulatii, toate necazurile aparute fiind rezolvate la timp de cate ori a fost nevoie. Ambreiajul (kit+volanta) a fost schimbat in decembrie 2016.

 

Probleme:

- Senzorul de telecomanda functioneaza doar din apropiere (~5m). Probabil au oxidat lamelele senzorului, ca bateria telecomenzii am schimbat-o.

- Pe portbagaj are o ciubitura in vopsea

- Antena de navigatie are mici urme de zgarieturi (muscaturi de caine).

Pret: 12.000€ - Negociabil. Nu fac schimburi.

Telefon: 0722.56.57.31

 

FAydUNQ.jpg

 

nkIJxVu.jpg

 

ulZ5YZH.jpg

 

rbIO6xs.jpg

 

LHxb6r7.jpg

 

bKyuVER.jpg

 

s3w4mpr.jpg

 

fzhgu7H.jpg

 

YgWpRi1.jpg

 

F21ioI3.jpg

Edited by AngelHeart
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mai rar gasesti o masina intretinuta, cu kilometri putini si un motor fiabil, eu zic ca pretul corect consta in astfel de parametrii, e doar parerea mea!

 

 

luati-o voi ma astia care zic ca e pretul corect! cred ca e cel mai scump e60 de pe pamant la km astia si la dotarile pe care le are

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Piata chiar e facuta dupa toate rablele aduse din Germania. Si eu unul am avut de suferit din aceasta cauza, o data cu E36 pe care l-am luat cu 2300E, si cand sa-l vand au scos astia taxa si au umplut piata, astfel de la 800-1000E cat ar fi facut la vremea aia, l-am dat cu aproape 2500 lei. Apoi m-am pacalit cand am cumparat cel mai bun E46 din Germania, fara "probleme", "corecta" si mai stiu eu cum. Nici in Germania nu-si vand aia toti masinile de bune, doar ca s-au plictisit de ele, sau ca vor ceva mai nou.

 

Cu masina nu am de ce sa ma laud, ca nu e a mea, e a sotiei. Ca e un pret mult mai mare decat ce gasim prin targuri, asa e. Dar pentru cel ce a avut grija de ea atata timp si o stie, e pretul corect. Inclusiv la reprezentanta si inca un service au zis ca nu e masina de dat.

Nu e nimeni obligat sa o cumpere. Iar cel care va ramane cu ochii la ea si stie ce vrea, nu doar ce e mai ieftin, sigur va gasi o cale de intelegere si la pret.

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Piata chiar e facuta dupa toate rablele aduse din Germania. Si eu unul am avut de suferit din aceasta cauza, o data cu E36 pe care l-am luat cu 2300E, si cand sa-l vand au scos astia taxa si au umplut piata, astfel de la 800-1000E cat ar fi facut la vremea aia, l-am dat cu aproape 2500 lei. Apoi m-am pacalit cand am cumparat cel mai bun E46 din Germania, fara "probleme", "corecta" si mai stiu eu cum. Nici in Germania nu-si vand aia toti masinile de bune, doar ca s-au plictisit de ele, sau ca vor ceva mai nou.

 

Cu masina nu am de ce sa ma laud, ca nu e a mea, e a sotiei. Ca e un pret mult mai mare decat ce gasim prin targuri, asa e. Dar pentru cel ce a avut grija de ea atata timp si o stie, e pretul corect. Inclusiv la reprezentanta si inca un service au zis ca nu e masina de dat.

Nu e nimeni obligat sa o cumpere. Iar cel care va ramane cu ochii la ea si stie ce vrea, nu doar ce e mai ieftin, sigur va gasi o cale de intelegere si la pret.

realizezi ca vinzi un banal 520d din 2006 cu 12 mii euro? in afara de km putini nu vad nimic special la masina asta..

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

realizezi ca vinzi un banal 520d din 2006 cu 12 mii euro? in afara de km putini nu vad nimic special la masina asta..

 

E dreptul lui sa ceara cat vrea. Pana la urma, daca e de tinut, de ce nu o tii. Oricum mai mult de 7000 mii nu cred ca iti da nimeni pe ea, si asta optimist vorbind. Am un coleg care a vandut E klass din 2005 cu 75 de mii reali, diesel, avantgard, cu 5500. Intai ceruse 11 mii pe ea. A stat 1 an cu ea parcata si apoi a dat-o sa scape de ea ca oricum luase alta masina pt nevasta-sa.

Dar da , e totusi 2006 si e cu cutie manuala, nici macar nu-i automat. Si e cam fara dotari.

Insa ce nu pricep eu, cum de la 100 de mii de km i s-a schimbat volant si ambreiaj?

 

Edited by cavaliere
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

marfa lui pretul lui,nasol ca pe forum asa e ,mai comenteaza lumea. as fi curios sa aflu cum a ajuns cainele la antena de navigatie.La noi nu prea conteaza km,eu m-am ars cu E46 de ex am dat 11.000 in 2008 pe el cu 60.000 km , eu acum am ajuns catre 160.000 km si nu pot sa iau mai mult de 2000=2500 eur pe el.Daca luam un E46 cu km mai multi era vreo 8000 eur cam asa(120.000 km) acum aveam 200.000 si ca pret pierdeam 200-300 eur - 1800-2200 eur acum/ Edited by alex230ro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Daca avea 10.000 km cred ca as fi inteles "nebunia", nu vreau sa te superi sau sa te simti jignit, fiecare cere cat vrea si iti doresc succes la cumparare!Nu are rost sa incerc sa-ti zic si eu cat a costat E60 meu si asa mai departe cum fac altii, doar iti spun ca stii piata asa cum e ea, stii preturile, stii cat ai putea sa iei maxim pe ea, e bine ca nu te grabesti, eu cand vreau sa vand ceva pai i pun pret de vanzare, daca nu vreau sa-l vand, pun un pret mare si daca suna cineva foarte bine, daca nu, iarasi bine.

 

Bafta!

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nu am de ce sa ma supar, ca sunt si eu constient de situatie, dar cum nu e a mea nu stabilesc eu valoarea. Doar ca nu inteleg unele rautati, mai ales pe un forum de pasionati. Cum zicea si WIN60, daca suna cineva bine, daca nu asta e. La pretul pietei o pui cand vrei sa scapi de ea mai repede, in rest cat considera proprietarul, care mai e si atasat de ea. Si nici n-a fost luat in calcul cat a costat initial sau costurile de dupa, ca sarea de 50.000 si atunci chiar te gandesti s-o tii pana o dai la rabla. Graba intr-adevar nu e, ca are deja alta noua.

 

- Ambreiajul a fost schimbat ca incepuse sa faca un zgomot in marsarier si parca mergea in gol un pic si n-a vrut sa-l lase pana crapa de tot sau sa ramana cu ea in drum.

- Cu cainii sunt doua variante, ori au sarit dupa vreo pisica, ori a aruncat vreun vecin cu ceva de mancare cat a fost prin parcarea blocului. Muscasera si din mastile de praguri in capetele dinspre rotile din fata, dar acelea au fost schimbate intre timp.

- De tinut as fi tinut-o eu, chiar daca nu-mi place dieselul, dar consider ca nu pot avea grija de ea asa cum trebuie. Eu unul fiind bugetar, la cumpararea unei masini am luat in calcul atat pretul de achizitie cat si intretinerea ei pe parcurs. Asa ca m-am limitat initial la E36 si apoi la E46. Daca pica ambreiajul cat era la mine, scoteam mai greu din buzunar 8000 de lei sa-l schimb. Si nici atarnator nu vreau sa fiu pe la altii, fie ei si din familie.

 

Multumesc.

Edited by AngelHeart
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am chinuit 4 luni sa vand un E60 cu 76.000 km reali, acelasi motor, la un pret cu 40% mai mic ca al tau si cu mult mai multe dotari (inclusiv M pack) in anul 2016...

 

Spune-i proprietarului ca suntem in 2018, acest E60 e depasit demult.

 

P.S. Cu 12.000 euro imi iau un 520d 2006 + alte 2 masini din UK pentru piese, cred ca imi mai raman si bani.

 

Chestia aia cu telecomanda, pare banala, pe mine m-a costat 400 euro reparatia.

 

Succes.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nu am de ce sa ma supar, ca sunt si eu constient de situatie, dar cum nu e a mea nu stabilesc eu valoarea. Doar ca nu inteleg unele rautati, mai ales pe un forum de pasionati. Cum zicea si WIN60, daca suna cineva bine, daca nu asta e. La pretul pietei o pui cand vrei sa scapi de ea mai repede, in rest cat considera proprietarul, care mai e si atasat de ea. Si nici n-a fost luat in calcul cat a costat initial sau costurile de dupa, ca sarea de 50.000 si atunci chiar te gandesti s-o tii pana o dai la rabla. Graba intr-adevar nu e, ca are deja alta noua.

 

- Ambreiajul a fost schimbat ca incepuse sa faca un zgomot in marsarier si parca mergea in gol un pic si n-a vrut sa-l lase pana crapa de tot sau sa ramana cu ea in drum.

- Cu cainii sunt doua variante, ori au sarit dupa vreo pisica, ori a aruncat vreun vecin cu ceva de mancare cat a fost prin parcarea blocului. Muscasera si din mastile de praguri in capetele dinspre rotile din fata, dar acelea au fost schimbate intre timp.

- De tinut as fi tinut-o eu, chiar daca nu-mi place dieselul, dar consider ca nu pot avea grija de ea asa cum trebuie. Eu unul fiind bugetar, la cumpararea unei masini am luat in calcul atat pretul de achizitie cat si intretinerea ei pe parcurs. Asa ca m-am limitat initial la E36 si apoi la E46. Daca pica ambreiajul cat era la mine, scoteam mai greu din buzunar 8000 de lei sa-l schimb. Si nici atarnator nu vreau sa fiu pe la altii, fie ei si din familie.

 

Multumesc.

 

Sa stii ca daca schimbi piese la o masina nu inseamna nicidecum ca astepti sa recuperezi vreun ban. Alea le faci pentru tine, pentru siguranta ta, etc.

Oricum, pretul pietei e cel care vinde. Ba as zice putin sub pretul pietei daca vrei sa vinzi un lucru. Ca pana la urma cumparatorul are banul deci el dicteaza pretul.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pai ma rog, nu vreau sa ma bag dar mi se pare ciudat sistemul asta de cĂŁsnicie cu fiecare are banii separat, pare destul de nemtește ,,, repet e treaba ta și nu te judec ,,, de, poate sunt eu pe sistem mai vechi,,, oricum ce sa-ti zic,,, bafta! Si poate dacĂŁ ești sincer ne spui și noua cu cât s a dat,,, dar SiNCER
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piata chiar e facuta dupa toate rablele aduse din Germania. Si eu unul am avut de suferit din aceasta cauza, o data cu E36 pe care l-am luat cu 2300E, si cand sa-l vand au scos astia taxa si au umplut piata, astfel de la 800-1000E cat ar fi facut la vremea aia, l-am dat cu aproape 2500 lei. Apoi m-am pacalit cand am cumparat cel mai bun E46 din Germania, fara "probleme", "corecta" si mai stiu eu cum. Nici in Germania nu-si vand aia toti masinile de bune, doar ca s-au plictisit de ele, sau ca vor ceva mai nou.

 

Cu masina nu am de ce sa ma laud, ca nu e a mea, e a sotiei. Ca e un pret mult mai mare decat ce gasim prin targuri, asa e. Dar pentru cel ce a avut grija de ea atata timp si o stie, e pretul corect. Inclusiv la reprezentanta si inca un service au zis ca nu e masina de dat.

Nu e nimeni obligat sa o cumpere. Iar cel care va ramane cu ochii la ea si stie ce vrea, nu doar ce e mai ieftin, sigur va gasi o cale de intelegere si la pret.

 

Pentru cel care a avut grija de ea e un pret corect, pentru cumparator nu este un pret corect.

Daca tot este asa impecabila si nu va lasa la greu, de ce o mai vindeti?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.