Jump to content

F10 520D LCI


töffefe

Recommended Posts

Merci frumos, se vede putin si la tine..e bine ca o poti scoate repede. Si Xiaomy YI are quick release dar trebuie repozitionata dupa remontare uneori. Asa se vede la mine:

 

20180422_123615.jpg 20180422_123621.jpg

 

 

Nu inteleg de ce nu monteaza din fabrica astfel de camere..Vezi ca ar trebui sa-ti arate si viteza jos in video. Multi km fara probleme iti doresc.

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Da, de vazut se vede, exista un model dedicat care inlocuieste masca de sub senzorul de ploaie. nici nu-ti dai seama ca e o camera acolo, am avut ceva de genul pe E39. De data asta am dorit neaparat ceva cu ecran.

Am scos optiunea de a arata viteza din colt, fiindca daca m-ar lua radarul ar fi egal cu zero ca pe camera imi arata alta viteaza, iar in caz de accident nu vreau sa dau motive de contestare a filmarii.

Multi km fara probleme iti doresc si tie!

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Incearca asa - trebuie sa fii atent la dimensiune/prindere , facelift/prefacelift, optiuni suplimentare care le ai in zona senzorilor de pe parbriz(camera semne circulatie , etc).

 

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180613084355&SearchText=bmw+f10+dvr+camera

 

poti contacta vanzatorul pentru detalii inainte de a cumpara , dar chinezii cam mint . incearca sa citesti si feedback-ul la produs.

Edited by seaman
Link to comment
Share on other sites

Nu am idee ce sa caut. Din imagine eu unul nu inteleg nimic.

 

:console:

 

Pentru F 10-le tau asta iti trebuie: https://www.aliexpress.com/item/BigBigRoad-For-BMW-X1-2016-F01-2013-F11-2014-Car-wifi-DVR-Video-Recorder-Novatek-96655/32848295674.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dYLzHRE

 

Exact acest model am si eu montat pe F11 LCI si este excelent. :rolleyes: Plus ca filmeaza si spatele.

 

Pacat ca nu pot incarca videoclipuri sa vezi.

 

Oricum la toate camerele auto, trebuie montat pe lentila, filtru CPU, deoarece exista problema reflexiei parbriz.

Edited by radu95
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu este pentru F10 :thumbsup:

 

Si NU costa 56$, mai e si transportul. Iar pretul mic de care spui tu, este fara card. Camera NU merge fara card.

Edited by radu95
Link to comment
Share on other sites

Este pt F10 LCI -modelul SB01 , citeste atent si feedback-ul care confirma ca se potriveste la fix. Am platit eu acum 56 si ceva centi cu transport cu tot.

Card sa cumperi tu din China, eu am destule acasa.

Da, e cel mai mic pret posibil deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Daca la oglinda ai carcasa nr.4 sau 5 de aici http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=5C31-EUR-10-2012-F10N-BMW-520d&diagId=51_9406 NU SE POTRIVESTE. :thumbsup: Asa ca uita-te atent la masina ta ce carcasa ai. :rolleyes:

 

Card am luat din China si nu am avut probleme. Dar cardurile tale care le-ai cumparat, unde crezi ca sunt fabricate? :laugh:

 

Eu am camera pe masina de 3 luni, asa ca eu nu vorbesc din postari de pe net. Daca tu crezi 100%, e problema ta, bafta!

 

Dar feedback-ul negativ de ce nu il citesti? :thumbsup: Nu esti curios sa vezi ce spune?

Edited by radu95
Link to comment
Share on other sites

Nu am carcasa nr 4 si nu am nevoie sa cumpar card din China, daca am deja destule facute tot acolo .

Ma faci sa rad cu toate emoji-urile alea din post . Esti cumva utilizator de iPhone ?

 

Cand termini de editat sa ma anunti . Nu te ingrijora , camera este exact acelasi lucru pe care l-ai cumparat si tu, doar ca probabil la jumatate de pret .

Nu trebuie sa-ti faci sange rau pt asta . Ai card din China in plus .

BTW , esti cumva ruda cu Catalin P , ca doar aluia ii mai placeau contrele ca si tie .

Edited by seaman
Link to comment
Share on other sites

Eu vorbeam de carcasa nr.4, asa ca nu mai fi asa frustrat, de ce ta ataci asa, ce-i atitudinea asta? Aici sunt discutii, nu concurs cine stie mai bine!

 

Eu am alta carcasa, asa ca vorbim despre altceva.

 

Din ce stiu Romulus are carcasa de care am spus eu. Iar eu i-am raspuns lui, nicidecum tie. Tu doar te-ai bagat in seama.

 

Cand o primesti sa ne anunti cat de bine functioneaza.

Edited by radu95
Link to comment
Share on other sites

Radule - devii mai agasant ca si Catalin P.

TU mi-ai dat reply mie , nu i-ai raspuns lui Romulus. TU ai inceput cu negarile - nu e pt F10, nu costa 56$ ,nu , nu nu - toate aberatii. TU te-ai bagat in seama , inclusiv cu card-ul facut in China.

Te rog nu mai imi da reply ca ma plictisesti !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A plouat mult in ultima vreme si nu am reusit sa o spal, dar azi mi-am luat revansa. Am dat-o si cu ceara lichida de la BMW.

 

La ce praf e in aer si la cat de poluat e Iasiul, ma bucur de ea curata maxim 1 zi. Dar si in ziua cum ma simt :))

 

66c8f7396426f848e738428f7416f965.jpg

 

0be54208a85c1ec1141636d6d26a56b4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.