Jump to content

Tichetele rabla. O teapa?


Bala

Recommended Posts

Un amic, care lucreaza la o reprezentanta Dacia/Renault, se plangea ca saptamana asta lucreaza 7 zile din 7 pentru ca incepe programul rabla de luni...

 

 

Da..e nebunie cand se intampla asta, la fel si ai mei de pe vanzari, dar nu lucreaza si duminica. Se cumpara foarte multe masini cu programul rabla.

Link to comment
Share on other sites

Da. Acum am aflat ca ca cica maine se rezolva. Nu mai cred nimic :(

O stire la TV din seara asta spunea ca Ministrul Mediului preconiza inceperea efectiva a programului (cred ca se referea la decontari) pe la jumatatea lunii in curs

Edited by Madutzu25
Link to comment
Share on other sites

care "maine" ? :flowers:

 

Acumulez in fiecare zi fustrare. Ma macina puternic mizeria care se intampla. E nepasare si rea vointa.

 

Un program inceput anul trecut, tichet rezervat prin toamna anul trecut, folosit in decembrie anul trecut te scremi ca stat sa-l platesti in martie anul asta.

 

O mizerie de tara

Link to comment
Share on other sites

Sunt usor stresat.

 

Am bateria jumatate goala. Nu am trifazic acasa si nu am cablu pt incarcator (trebuie cumparat separat)

 

Duc copii la scoala, duc sotia la serviciu, merg eu la serviciu (unde trebuie cablu incarcator dar nu am) iau copii de la scoala, ma duc acasa, ma intorc la serviciu, merg acasa si apoi duc copilul la fotbal si iarasi acasa. Nu cred ca imi ajunge cat am in baterie.

 

Cum nu am timp de 220V si fara cablul incarcator, trebuie sa trec la Lidl sa o incarc pt ca incarcatoarele alea au cablul lor.

 

Inainte de pranz. Sau dupa pranz? dar clar inainte de fotbal sa nu raman pe drum. Sau ajung la 220V... :scratchchin:

 

Tehnologii noi, probleme noi. E ca un joc de sah. Dar e fain.

 

 

!!! Cheia e cablul !!! :download:

Link to comment
Share on other sites

LOL. Da, cam ce spuneam si eu. Nu as sta sa mut cabluri ude si pline de praf pentru nici un gram de electricitate gratis... In plus jocul asta de sah - pentru mine - ar insemna ca masina imi face programul, nu eu. Nu e pentru mine. Nici macar nu imi suna a pionerat. Imi suna - mie personal - a gaselnita progresivista si activista, pentru ca pur si simplu nu cred ca e viitorul.

 

Sigur, asta nu inseamna ca pentru anumite persoane, cu situatii clar avantajoase, nu e o solutie perfecta. Si e un BMW frumos si futurist.

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.