Jump to content

Achizitie Bmw e60


Recommended Posts

Salut ! Sunt in cautarea unei noi masini si m-am decis sa aleg un bmw e60 facelift.

M-am uitat peste cateva anunturi, iar anuntul care mi-a atras atentia are ceva dubios, spre exemplu: masina este un 520d din 2008, are farurile si stopurile pe led, comenzile de la incalzirea in scaune sunt amplasate corespunzator modelelor facelift, dar semnul de intrebare este pus de schimbatorul de viteze (cutie automata), acesta nu are forma aceea de joystick, este ca pe bmw e90 sau e60 non-facelift.

Este posibil sa fie schimbata cutia?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e modificata. Motorul de 2l. are cutie 6hp. Cred ca ai vazut pe cel cu motor de 3l.

Cand ma uit pe site-uri bifez mereu "capacitate cilindrica sub 2100cmc", iar in descriere scrie destul de clar : 520 si capacitate de 1995cmc.

Anuntul respectiv : https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GqlB5.html#contact_form#xtor=SEC-81

Edit: La facelift am vazut numai cutii ca asta: https://img01-olxro.akamaized.net/img-olxro/172704595_6_644x461_bmw-520d-e60-facelift-automat-navi-mare-.jpg

Edited by SebastianS
Link to comment
Share on other sites

Si eu caut sa cumpar un e60. Am gasit unul, dar proprietarul spune ca a dat jos filtru de particole si ca nu a fost necesar sa faca modificari la soft...

Spune ca atunci cand e rece scoate fum aproximativ 1 minut dupa care nu mai da fum.

Fabricatie luna 11 2006 520d m47

O parere va rog.

Edited by mihai800
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ia-ti n47, este net superior fata de m47 generatie mai veche, sa schimbi o distributie la 200k km care costa 3500 de lei nu mi se pare o problema, in rest motorul este foarte bun, toata lumea vorbeste de motorul m47 ca nu are probleme, sincer nu cred plus ca e inferior ca si consum si performante, ramane la alegerea fiecaruia, dar eu zic ca s-a creat o aluzie distributia de n47, normal ca trebuie schimbata daca cumperi o masina cu peste 200k km, aaa si costa 3500 lei daca nu iti permiti nu are rost sa iti iei E60

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Salutare tuturor,

 

Am achizitionat si eu un e60 525d din 2006 o masina foarte intretinuta cu numai 200 mii un model deosebit cu pachet M integral,fara evenimente rutiere si element revopsite,tinuta numai in garaj,ce sa zic arata impecabil, dar singurul dezavantaj este ca masina a venit din Belgia si are numai 163 cp, ce sa fac sa incerc sa ai schimb softul cu cel de 177 cp ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.