Jump to content

Vand e46 coupe


BC11CZY

Recommended Posts

Vand BMW e46 Coupe 318ci

Data fabricatiei : 06.2000

Capacitate Cilindrica 1895 cm3

Putere: 118 Cp

Culoare din paletarul individual : JapanRot

Kilometraj: 204 000

Dotari :

-Sistem iluminare: Xennon faza scurta si lunga

Angel eyes CCFL + follow me home

-Trapa

-Folii fata+spate omologate

-Jante Style 78 (model rar) + distantiere fata/spate + cauciucuri de vara 225/45/17 si cauciucuri de iarna 225/45/17

-Suspensie reglabila pe inaltime si duritate

-Stopuri led facelift

-Lip portbagaj M-tech

-Toba sport, sunet placut

-Interior Piele neagra ( retrofit, provine de pe o masina din UK)

-Volan sport retapisat si ingrosat

-Covorase interioare textile pentru vara / covorase de cauciucuc pt iarna.

-Exterior ,masina a fost revopsita professional cu vopsele Standox ( aceleasi folosite si in fabrica ) in anul 2014 si a fost foarte bine intretinuta pana in prezent (protectia lacului cu ceara, sters cu microfibra speciala pentru a nu lasa holograme ). Motivul vopsirii integrale a fost eliminarea elementelor ruginite si a zgarieturilor si infundaturilor aparute dealungul timpului.

 

Masina a fost foarte bine intretinuta, fiind masina personala de 7 ani. Are foarte multe piese noi, schimbate, intotdeauna calitative.

 

Chederele de la usa au fost schimbate de curand si izoleaza fonic si apa foarte bine.

 

Motorul se prezinta intr-o stare foarte buna.

 

Actele sunt toate la zi, in regula, itp valabil pana in 2020.

 

Probleme : Pierde lichid de racire

O bataie pe fata Dreapta

Mici imperfectiuni la interior ( la majoritatea am piesele de schimb dar nu am apucat sa le montez)

 

Prezinta zgarieturi la colturi si mici imperfectiuni pe vopsea ( este masina folosita in traficul din bucuresti iar unii participanti nu sunt atenti cand parcheaza)

 

Masina are topic pe forum , atat cat a fost in posesia mea cat si a fostului proprietar. Din pacate, nu am apucat sa mai intru atat de des si nu am postat in ultimii ani.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/132951-e46-coupe-rocata/

Nu a fost o masina cu care sa mers foarte mult, in concedii am preferat sa nu fiu sofer sau sa merg cu alta.

Ma puteti contacta la nr de telefon 0744613553 sau pe adresa de e-mail: Dr.cazimir@gmail.com

post-49525-0-76998300-1520806574_thumb.jpeg

post-49525-0-94265000-1520806585_thumb.jpeg

post-49525-0-59052900-1520806622_thumb.jpeg

post-49525-0-13152300-1520806643_thumb.jpeg

Edited by BC11CZY
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.