Jump to content

Instalare modul tv e60


Recommended Posts

E61 este varianta break a lui E60, nu e problema dpdv al compatibilitatii

 

RGB este cel mai de baza semnal video, FBAS (CVBS sau compozit) se obtine din modulatia semnalului RGB. Sunt 99% sigur ca CCC accepta atat semnal RGB cat si FBAS (pinul 4 de pe mufa de mai sus este trecut ca CVBS in schema, adica semnal compozit).

Link to comment
Share on other sites

am cautat dupa acest cod 9130922 si peste tot imi da ca e de E61,nicidecum E60,ba mai mult intr-un anunt pe ebay spune ca ar fi dat jos de pe un E65 din 2008,iar in 2008 exsista CiC.dumnezeuleee.Cert este ca modulul tv care-l am nu este de E60,iar ca aplicabilitate spune ca ar fi compatibil cu : E90 E91 E92 E93 E90 E65 E66 E61.....E60 nu e deloc scris si ma gandesc ca si codurile astea conteaza nu?

 

https://www.ebay.ch/itm/BMW-E90-E91-E92-E93-E90-E65-E66-FBAS-TV-Module-9130922-OEM/302648777400?hash=item467745dab8:g:-JoAAOSwo~lZexou

Edited by victor.89
Link to comment
Share on other sites

asa imi trebuie daca sunt tampit si m-am luat dupa multi ca ar merge si pe mask,inclusiv tu skw mi-ai zis ca ar merge sipe mask pe un alt topic,probabil ca ai fost ironic,dar ma rog vina tot a mea este.o sa ma indrept catre CCC,daca nici pe CCC nu o sa mearga vand masina asta si nici ca vreau sa mai aud de marca asta bmw in viata mea.Nici pe cic nu dau 4000 ron cu cat se vinde,ma pis pe el de cic

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/182486-tuner-tv/page__p__2431443__fromsearch__1#entry2431443

 

Te-ai luat dupa multi, dar ceri ajutor la multi pe forum, toata lumea incearca sa te ajute si il iei inclusiv la misto si pe Neo.

 

Fa-i asta, pune CCC, iar daca nu merge vinde masina ca bmw e cea mai proasta marca de masina pentru ca nu poti sa te uiti la TVR fie el cic sau CCC sau orice altceva, de aia au fost facute masinile, sa te uiti la TVR, pisate pe el de CIC ca e scump, dai 2.000 lei pe un CCC.

 

Edit: mi-ai dat friend, nu te supara pe mine, nu vreau sa te enervez/supar, nu am nimic cu tine nimic personal insa te stresezi si enervezi pentru nimic, nu ti-am zis nimic de pureci sau cum se vede, insa doar ti-am zis ca nu inteleg ce iti poti dori atat de mult in afara de faptul ca vrei sa mearga sa stii ca merge si atat, adica sa fie o obsesie de a ta, ca asta este pana la urma, toti avem din astea, dar in cazul de fata chiar este inutil stresul si nervii.

 

Ia-o pas cu pas, repara fibra, vezi unde este intrerupta intai si dupa treci la urmatorul si anume pune CCC daca vrei sa continui cu modulul TV.

Edited by WIN60
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

as mai avea o intrebare,tipul care vrea sa-mi dea navigatia CCC mi-a zis ca este de pe un e60 nfl si nu lci.Ce diferenta e intre cele 2?Si mi-a mai zis ca a fost reconditionata la Teotel in Bucuresti Edited by victor.89
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Astazi am venit de la bucuresti,unde au reusit sa-mi instaleze modulul tv pe navigatia ccc,mi-au reparat inelul de fibra optica MOST pe care vestitu electrician din buzau il facuse varza,inversat fire si tot tacamul acolo,inlocuit modul tcu bluetoth din portbagaj,si acum imi vede si magazia de discuri si tot.Modulul tv mi l-a codat cu ista+.Dar exsista o problema care nu o inteleg cand dau pe Tv nu stiu cum sa dau manual scan,imi apare autostore si un singur canal tv la care am doar sunet si imagine neagra fara acei purici de tv.Tv standard e setat pe Romania,sunetul se aude,dar imaginea e neagra.Cei de acolo mi-au spus sa nu mi fac griji ca modulu tv este bun,dar ca sa am imagine toul depinde de antene pt e60.Nici macar nu stiu cum arata acele antene de e60. Mi-a dat niste scheme conform carora sa pot gasi acele antenute.Atasez si poze.Ma poate ajuta si pe mine cineva unde as putea sa gasesc antene oem de tv pt e60.Am inteles ca mi trebuie antenele oem pt ca au si amplif. pe semnal+pe inchidere.Mi-a spus ca daca gasesc antena +amplificatoru de semnal pot sa le instalez singur pe alea si monta unde doresc eu fiind plug n play fara sa mai necesite codare

 

Poze:

https://imgur.com/a/pOAQB8k

Edited by victor.89
Link to comment
Share on other sites

nu ti au codat corect modulul. legat de antene......credeam ca ai spus ca ai tot kit ul de retrofit tv. tu defapt ce aveai?

doar o antena de e61 atat.De ce spui ca nu a codat corect modulul?Pe ce te bazezi?Trebuia sa ma lase sa vad acei "purici" si fara antena?

Sa-i ia naiba daca mi au codat gresit modulul

tot ce tin minte e ca a codat $601 in ista+ atat si parca am si o poza cu ce a facut in ista

post-86223-0-70947200-1524336687_thumb.jpg

Edited by victor.89
Link to comment
Share on other sites

in principal pe "Dar exsista o problema care nu o inteleg cand dau pe Tv nu stiu cum sa dau manual scan,imi apare autostore si un singur canal tv la care am doar sunet si imagine neagra fara acei purici de tv."

 

pe scurt: nu poti controla modulul TV

 

trebuia codat simplu cu NCS. nu inteleg de ce unii se complica cu ista P....probabil pentru ca nu inteleg principiile din spatele unui retrofit si e mai usor intr un program cu luminite si beculete INSA de obicei ceea ce dau ei click in ISTA P nu bate cu realitatea de pe masina.....

 

ISTA+ nu e pentru programare !!!

 

daca asa arata masina dupa ce au zis ca au terminat....nu e ok

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

in principal pe "Dar exsista o problema care nu o inteleg cand dau pe Tv nu stiu cum sa dau manual scan,imi apare autostore si un singur canal tv la care am doar sunet si imagine neagra fara acei purici de tv."

 

pe scurt: nu poti controla modulul TV

 

trebuia codat simplu cu NCS. nu inteleg de ce unii se complica cu ista P....probabil pentru ca nu inteleg principiile din spatele unui retrofit si e mai usor intr un program cu luminite si beculete INSA de obicei ceea ce dau ei click in ISTA P nu bate cu realitatea de pe masina.....

 

ISTA+ nu e pentru programare !!!

 

daca asa arata masina dupa ce au zis ca au terminat....nu e ok

mai e o problema bizara,daca dau contrastul la minim tv-ul vede imagine alba,daca dau contrastul balanced adica la mijloc imagine neagra.Nu-mi explic de ce.Doar sunetul se aude atat.Si in mers imi arata chestia cu for your own safety...dar aia e corecta.chiar o sa fac un filmulet si l urc pe ytube Edited by victor.89
Link to comment
Share on other sites

nu mai da quote la ultimul post !!!!

 

puteau sa ti faca si ei sa mearga TV ul in mers, dar deh, daca oamenii sunt meseriasi lucreaza cu ISTA-P.....nu pot sa faca

 

eu cred ca modulul e codat gresit. e doar parerea mea. oricum fara amplificatorul diversity si cablurile de semna....... e inutil tot retrofitul !

Link to comment
Share on other sites

asa imi trebuie daca ma duc mereu la toti prostii care CODEAZA.Ei mereu le stiu pe toate si de fapt nu stiu nimic.Ba trebuie ista/d ba ista/p ba ista+ ba ncs expert,ba sss,ba dumy ba morti pe ma-sa.Nu stiu de ce am ghinionu asta sa dau mereu de toti prostii care zic ca sunt experti si le stiu pe toate ei,nu am si eu noroc sa dau peste un om care sa ma rezolve si sa plec si eu multumit,ca doar de aia platesc,nu mi face nimeni servcii pe ochi frumosi

Sa le ia dracu de codari nenorocite,si de testere si de handicapati si increzuti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by victor.89
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e ghinion, ban la ban trage si paduche la paduche.

dispari dracu in ma-ta de maimutoi.

---------------------------------------------------------------------

Vezi ba X_X_L dupa aia zici ca de ce jignesc oameni ca distrusu' asta cand vine si face post hunt si ma agaseaza.Butonu de report e degeaba ca am mai dat.dar probabil ca sunteti prieteni de pahar voi.

Edited by victor.89
  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu e ghinion, ban la ban trage si paduche la paduche.

Nu stiu de ce am impresia ca esti un grasan prost si zabalos specific marcii pe care o conduci.Are si coccalaru un x5 din 2014 si e plin de el de nu a mai vazut lumea.in ma-ta ca te-as calca in picioare daca te-as vedea in fata ochilor mei iti jur

in ma-ta de copil bocciu'

Edited by victor.89
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

puteau sa ti faca si ei sa mearga TV ul in mers, dar deh, daca oamenii sunt meseriasi lucreaza cu ISTA-P.....nu pot sa faca

 

eu cred ca modulul e codat gresit. e doar parerea mea. oricum fara amplificatorul diversity si cablurile de semna....... e inutil tot retrofitul !

 

Modulul i l-am codat eu in VO prima oara cand a fost la mine, cand si-a pus CCC-ul trebuia sa-i scrie VIN si sa-i recodeze navigatia pentru VO-ul masinii lui.

Link to comment
Share on other sites

dispari dracu in ma-ta de maimutoi.

---------------------------------------------------------------------

Vezi ba X_X_L dupa aia zici ca de ce jignesc oameni ca distrusu' asta cand vine si face post hunt si ma agaseaza.Butonu de report e degeaba ca am mai dat.dar probabil ca sunteti prieteni de pahar voi.

N-am inteles de unde pana unde imi zici tu mie "bĂŁ" si nici de unde ti-a venit ideea cu "prietenii de pahar"

 

Ia incearca tu sa-ti rezolvi problemele in alta parte, daca aici nu iti convine

 

Pa

 

hai moderatorule da-mi odata ban ca oricum nu mai intru pe forumu asta,sa ma enervez cu toti distrusii precum catalinp ala

Ok

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.