Jump to content

BMW I3 94Ah 2018 - facelift


Bala

Recommended Posts

Ma astept ca atunci cand pui varful audio pe o masina, sa sune foarte bine. Cel de pe I3 suna decent daca ar fi standard dar e departe de ce ar trebui sa fie varful.

 

In E60 am avut individual care suna excelent. Nu stiu cine l-a facut dar suna foarte fain.

 

Pe multe masini gasesti producatori de sisteme audio cu adevarat premium: Krell (Hyundai), Burmester (Daimler), Mark Levinson (Lexus), Meridian (Jaguar).

 

BMW e cu Harman Kardon. Eu nu am ascultat niciodata un Harman Kardon cu adevarat excelent. E OK dar maxim mediocru.

Link to comment
Share on other sites

 

 

BMW e cu Harman Kardon. Eu nu am ascultat niciodata un Harman Kardon cu adevarat excelent. E OK dar maxim mediocru.

pot doar sa spun ca HK pe F10 suna mult mai bine ca in E60 , o diferenta notabila , n-as spune ca era mediocru nici in E60 .

Link to comment
Share on other sites

Am inteles. Tinem pumnii sa iasa cum trebuie. Vor schimba farul ?

 

Da. Vor schimba farul.

 

Ti-au oferit masina la schimb pe perioada cat nu o poti folosi pe a ta?

 

Inca nu stiu. Ii bat la cap dar deja ma cam scarbeste faza. De la service, m-au trimis la vanzari. La vanzari, nu raspund.

 

Din ce vad pana acum: ai pret de cateva ori mai mare, dureaza vopsitul 3 zile pline a unei zgarieturi de 5 cm si nu ai masina la schimb.

 

La service de 2 bani ai ieftina reparatia la tinichigerie, rapida si ai masina la schimb.

 

Mai incerc dar cum am zis, sunt aiurea. NU ca nu pot merge cu taxi sau uber dar cand duc copii la scoala, nu gasesti.

Link to comment
Share on other sites

Bala, asta inseamna reprezentanta, nu conteaza ca e un punct, zgarietura sau tot elementul, dureaza revopsirea cel putin 3 zile pentru a se incadra in toate etapele de calitate de pregatire-vopsire

Pretul e mai mare ca e reprezentanta, dar e bine ca nu platesti tu.

Nu sunt obligati sa-ti de-a masina de inlocuire, daca fac ei acest lucru, este doar un gest din partea lor, ca e garantie ca e orice nu e obligatie din partea reprezentantei, poate sa-ti de-a in chirie sau pe gratis sau sa nu ti de-a deloc.

Poti sa-ti iei chirie pe masina sa incluzi factura in dosarul de dauna insa doar pe o anumita perioada (ore) care sunt trecute in devizul respectiv, adica in cazul tau cred ca ai beneficia gratuit pe dosarul de dauna de un autoturism 3-4-5 zile maxim pe care sa-l plateasca societatea de asigurari, insa gasesti tu masina de la care sa inchiriezi sau daca are si vrea reprezentanta sa-ti de-a.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut casco vreo 8 ani pe E60 cu mai multe elemente vopsite la ei printre care si capota, bara fata etc. O duceam dimineata si a doua zi seara o luam.

 

Acum o duc luni seara si o iau joi seara. Cam mult...

 

Mi-au explicat ca e un singur vopsitor. NU stiu, nu duc lipsa de masini deci sa-si angajeze niste vopsitori ar putea. La receptie service sunt vreo 5, vreo 10 vanzatori dar au un singur vopsitor?!

 

Doar la tinichigerie sunt vreo 2 la receptie. Banui ca daca ai probleme de tinichigerie, cam presupune vopsit.

 

Ma rog, doar ma enervez

Link to comment
Share on other sites

Am avut casco vreo 8 ani pe E60 cu mai multe elemente vopsite la ei printre care si capota, bara fata etc. O duceam dimineata si a doua zi seara o luam.

 

 

Nu prea e ok, daca vrei sa o faci repede o faci si de pe o zi pe alta cum iti facea tie, insa nu e ok.

Daca au doar un vopsitor...e greu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce circ !

 

Am fost la reprezentanta si am luat I3-ul:

 

IMG_20181129_121638.jpg

 

Cum sa vopsesti asa? Cica au incurcat pigmentii :pinch:

 

Sunt evident plin de nervi. Saptamana viitoare duc iarasi I3-ul la vopsit bara fata. Cica va fi gata de dimineata pana seara.

 

P.S. Initial, pt ca-l duc la 8:30 dimineata nu era OK ca nu e timp. Le-am zis ca daca imi dau masina la schimb, il las cat vor ei ca sa iasa lucrarea bine. Brusc a devenit 8:30 o ora potrivita :pinch:

Link to comment
Share on other sites

Penibil!!!!

 

Acum, ca au gresit pigmentul, de ce dracu nu te-au sunat sa iti spuna ca e o problema si ca trebuie sa o revopseasca? Au intuit ei ca vii tu, asa , unul din raritatile de client de I3 si accepti sa pleci cu masina ca si cum ti-au montat o bara din dezmembrari???? Trebuiau sa te sune, sa iti spuna ca e o problema si ca o vor remedia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Asa au facut: mi-au spus de problema la telefon si daca pot lasa masina pana luni. Le-am spus ca nu, ca nu pot (nu vreau) sa stau fara masina o saptamana.

 

A ramas ca vin imediat dupa masina si vom reprograma revopsitul la fata locului. Am ajuns acolo si am asteptat 20 de minute pt ca omul era in pauza de masa.

 

Nu am o problema ca e omul in pauza de masa dar putea altcineva sa imi faca programarea sau sa nu ma tina aiurea acolo.

 

In fine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.