Jump to content

BMW Z4 Sdrive 35is


cotti

Recommended Posts

Nu ma mai certati cu pozele ca vreau sa pun unele care sa va incante privirea, momentan am in tel 3 poze dintre care 2 sunt noapte si cealalta o vedeti si voi, achizitia s-a lasat destul de mult asteptata, Romulus stie :)... si da masina e senzatie la condus, e un "Sdrive 35is" 340 hp automat cu dublu aambreaj sasiu dinamic ///M tehnic, dar se poate vedea si din decodarea VIN , a fost singura de vanzare in romania in decursul anului trecut (a mai fost ptr scurt timp un "is" dar cu motorul schimbat) asa ca onlyone :)). Masina produce sindromul tourette, "toti prietenii mei care sau dat cu ea injurau la volan (aii sa-mi bag plua, aii sa-mi bag plua !!! dar si zambeau in acelasi timp :)) " Edited by cotti
Link to comment
Share on other sites

WOW ce bijuterie :hyper: ! E ft frumoasa si nervoasa! Ai cumparat-o fix primavara, mai putin se deschide sezonul de mers la mare cu ea. Am mers o data cu un Z4 ca al tau si exact ca prietenii tai, aceeasi reactie: Sa-mi bag p**a cat de bine trage si cum merge! Este senzatie :goodjob: :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

decizia intre un 6L clasic si traditional de 2,5 l aspirat si engine of the year 2009 ,3l twin turbo , primul motor turbo pe benzina de ma BMW dupa multi ani, a fost grea, am luat in calcul greutatea masini si dinamica ei in contextul puterii livrate de noile motoare cu cilindree mai mica, precum si posibilitatea de upgrade. Am ales turbo :))
Link to comment
Share on other sites

Unul din cele mai frumoase bmw-uri si la ora actuala...singurul “minus” (care poate pt altii e un plus) pt mine - ca si la Mercedes SL - e ca nu vine cu decat cabrio...ia mult din spatiul de depozitare si adauga kg in plus masinii dar este superba... Sa o stapanesti sanatos.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da intradevar e foarte frumoasa, mai e si speciala la interior, altfel desenata fata de celalalte parca e facuta sa fie doar ea...e singurul bmw cara mie imi place total atat la int cat si la ext., poate doar seria 6gc sa se apropie dar si acolo la interior sunt elemente de design impartite si cu alte modele (aici nu ma refer la butoane sau alte comenzi de utilitate ci pur si simplu la linia de design urmarita)la acest model mi-a atras atentia pe langa formele caroseriei, si versatilitatea din conceptul masini, aici ma refer la faptul ca acoperita este un coupe veritabil (care uneori poate fi claustrofobic, dar daca vrei poti sa il desfaci si sa te bucuri de toata lumina si libertatea unui cabrio), daca ar fi fost soft top devenea un stres continuu ptr intretinere si eventuale expuneri la evenimente de vandalism, asadeci ptr mine e perfecta din aproape toate aspectele, ramane insa unul.... practicabilitatea, dar stiii ce ... !!! NU de aia am luat-o :) aaaaa motorul e intru-un mare fel :))
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.