Jump to content

Update harti BMW X1 2012 (E84)


shane279

Recommended Posts

Salut,

Si eu aveam un cod de la BMW, care nu a fost valid,( pentru tipul asta de harti ) si am cumparat unul pe viata pentru acest tip de harta. Cauta in forumul ,,Audio/Video/Navigatie/Electronica auto" si vezi ca sunt recomandari pentru a-l cumpara de pe ebay. Iti vine in 2,3 ore si costa vreo 10, 11 $.

Scuze, dar ma poti,,conduceā€ mai focusat spre acel topic, fiindca eu nu am gasit?

Multumesc frumos!

Edited by H0MUR0
Link to comment
Share on other sites

Baietii recomandau ,, bimmer_fsc_code de pe ebay" sau bimmer-unlock-com tot pe ebay ; cauta cod FSC Lifetime !

Ā 

Am gasit bimmer-unlock-com si este 10.99 $. Deschite pagina si ai detalii si instructiuni, dar in engleza - ebay.com

Link to comment
Share on other sites

Baietii recomandau ,, bimmer_fsc_code de pe ebay" sau bimmer-unlock-com tot pe ebay ; cauta cod FSC Lifetime !

Ā 

Am gasit bimmer-unlock-com si este 10.99 $. Deschite pagina si ai detalii si instructiuni, dar in engleza - ebay.com

Ā 

Acum comand de aici, cu BRAND BMW:

https://www.ebay.com/itm/BMW-Navigation-MAP-UPDATE-2019-LIFE-TIME-FSC-CODE-MAP-DATA-NBT-CIC-PREMIUM-NEXT-/273737156732?_ul=RO

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost in Germania in Decembrie, dupa up date si a fost ok pe Ungaria, Austria si Germania (pe langa Frankfurt). Nu am avut nici o problema. La inceput chiar am verificat cu Google Maps, sa vad daca am aceeasi ruta, daca imi gaseste strada si numarul si a fost ok.
Link to comment
Share on other sites

Europe East

Acoperire completa:

Belgia, Bulgaria, Danemarca, Germania, Estonia, Finlanda, Grecia, Italia, Croația, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, ČšÄ‚Årile de Jos, Norvegia, Austria, Polonia, San Marino, Slovacia, Slovenia, Suedia, Elveția, Republica CehĂŁ, Ungaria , Orașul Vatican și Belarus.

Link to comment
Share on other sites

Europe East

Acoperire completa:

Belgia, Bulgaria, Danemarca, Germania, Estonia, Finlanda, Grecia, Italia, Croația, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Țările de Jos, Norvegia, Austria, Polonia, San Marino, Slovacia, Slovenia, Suedia, Elveția, Republica Cehă, Ungaria , Orașul Vatican și Belarus.

Ā 

+ Romania! :mosking:

Ā 

Intradevar asa este! Am instalat Europe East 2019-1 si functioneaza super-bi, chiar la nivel de detaliu!

Din curiozitate,(ca doar omu' cand are mintea odihnita si nu are ce face :geek: ) am instalat Europe West; vreau sa spun ca nu imi mai arata nicio strada, iar localitatile le vedeam pe cele mari,nu la nivel de detaliu, ce mai, nasol rau! Asa ca, convins fiind acum, am reformat stick-ul in FAT32, pus harta cu cele 2 fisiere in radacina stick-ului si am instalat pe ,,curat" Maps Europe East 2019-1 si este super-ok!

Am intervenit cu aceste detalii pentru a va convinge sa nu mai incercati sau sa sperati ca Ro functioneaza pe West, fiindca este doar pierdere de timp si ....carburant(cca 20 min.de circulat pentru instalare)!

Bafta tuturor! :thumbsu:

Edited by H0MUR0
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare,

Ā 

De unde pot cumpara si eu un cod FSC pentru un Europe motion 2019-1? Am incercat deja varianta Code Generator dar cred ca am cele mai proaste stick-uri din piata, altfel nu-mi explic de ce nu reusesc sa extrag fisierul 1B. Am incercat cu 6 stick-uri, nu am reusit cu niciunul.

As mai avea o intrebare, daca cineva ma poate lamuri, ca sa nu mai deschid un alt topic pt asta. Masina in cauza este un E84 facelift, Nov. 2012, dar este adusa din Germania. Nu stiu daca are legatura faptul ca este adusa din DE dar pe oricare buton as apasa ( 1, 2, 3, ....8) trece pe posturi radio din DE, mi se activeaza navigatia, "vorbeste" in germana si tot meniul mi se schimba in ... germana. Doar n-o fi ca la televizoarele vechi cand le "trageam in banda" ca sa mearga pe la noi :D

P.S nu pot nici sa memorez niciun post radio de la noi...

Multam anticipat!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bogdanmihaisavu' timestamp='1557129751' post='2489436'

Salutare,

Ā 

De unde pot cumpara si eu un cod FSC pentru un Europe motion 2019-1? Am incercat deja varianta Code Generator dar cred ca am cele mai proaste stick-uri din piata, altfel nu-mi explic de ce nu reusesc sa extrag fisierul 1B. Am incercat cu 6 stick-uri, nu am reusit cu niciunul.

Ā 

Codul FSC il cumperi de pe net, si este UNIC, generat corespunzator seriei masinii(VIN - ultimele 7 litere si cifre)!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Salutare,

Ā 

De unde pot cumpara si eu un cod FSC pentru un Europe motion 2019-1? Am incercat deja varianta Code Generator dar cred ca am cele mai proaste stick-uri din piata, altfel nu-mi explic de ce nu reusesc sa extrag fisierul 1B. Am incercat cu 6 stick-uri, nu am reusit cu niciunul.

As mai avea o intrebare, daca cineva ma poate lamuri, ca sa nu mai deschid un alt topic pt asta. Masina in cauza este un E84 facelift, Nov. 2012, dar este adusa din Germania. Nu stiu daca are legatura faptul ca este adusa din DE dar pe oricare buton as apasa ( 1, 2, 3, ....8) trece pe posturi radio din DE, mi se activeaza navigatia, "vorbeste" in germana si tot meniul mi se schimba in ... germana. Doar n-o fi ca la televizoarele vechi cand le "trageam in banda" ca sa mearga pe la noi :D

P.S nu pot nici sa memorez niciun post radio de la noi...

Multam anticipat!

,

Eu mi-am cumparat de pe ebay codul FSC, in baza <Last 7 VIN.......> LIFE-TIME, cu 15 euro.

Spor!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Salut!

Ā 

Si eu sunt interesat de actualizarea hartilor pe un E84 din 2015; am Road Maps Europe Motion 2014(ecran mic) si o sa cumpar un FSC lifetime de pe ebay. Doar ca nu stiu de unde sa iau hartile actualizate 2020 sau eventual sa ma ajute cineva care le are...

Ā 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

cumpara codul de la cineva care ti poate instala si harta, asta daca nu te pricepi. tu vrei sa i dai bani unuia pe ebay dar sa te ajute colegii de pe forum (gratis eventual)

Ā 

Da, codul de activare lifetime il iau de pe net, ebay eventual, contracost desigur. Am obervat ca majoritatea cauta sa achizitioneze acest cod. Deci, vreau ajutor de la cei care au deja hartile actualizate (asa as ajuta si eu daca le-as avea, gratis desigur... ), dar pot sa si platesc fara probleme. Daca as fi sigur ca in cei doua sute de lei de actualizare, de la cei care furnizeaza aceste servicii, este inclus FSC lifetime fara probleme as plati, dar daca imi da un onetime doar ca sa platesc la fiecare actualizare no way. ;)

Edited by TFKX1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.