Jump to content

Oglinda exterioara E60 nfl


aranza

Recommended Posts

adica, ce inseamna interne?

 

 

La E46, oglinda de Anglia este la fel si se potriveste exact.

 

Nu stiu cum este la E90, s-ar putea sa fie la fel, incearca sa vezi daca se potriveste, nu este asa greu, cred ca ar trebui sa se potriveasca, deoarece la cele de Anglia au doar ungiul pozitionat altfel fata de cele de Europa.

 

Interne se refera sa muti tot ce este in corpul oglinzii ( motorase, etc.), in corpul oglinzii de Anglia. Eu nu te sfatuiesc sa pui corp de oglinda de Anglia, deoarece are unghi diferit de pliere pe usa si nu o poti regla corespunzator.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum am citit inca odata postul tau.

 

Dar daca desfaci corpul oglinzii si ajungi la arcul de rabatare oglinda, poti face alte mici frezari de centrare, ca sa modifici unghiul de pliere oglinda, ca sa fie ca la LHD. Am facut eu aceasta modificare.

 

Chiar daca schimbi motorasele, tot o sa stea o oglinda aproape de geam ( dreapta ) si una prea departata ( cea stanga ), care arata destul de aiurea.

 

Deci suportul oglinzii, este piesa de vina.

 

Oricum acolo sunt 2 motorase. :rolleyes:

Edited by radu95
Link to comment
Share on other sites

la e60 ambele oglinzi stau la fel, si la lhd si la anglia. nu e vorba de unghiul corpului de oglinda facut cu geamul, ci de reglajul sticlei. la o oglinda de anglia nu se poate regla pe orizontala prea mult in extremitati, bate cap de scala ca sa zic asa. ceva din interior, ori suportul pe care sta motorasul, ori chiar motorasul e facut de asa natura. tind sa cred ca motorasul.

acesta este motorasul la e60:

 

My link

Link to comment
Share on other sites

La E46, oglinda de Anglia este la fel si se potriveste exact.

 

Nu stiu cum este la E90, s-ar putea sa fie la fel, incearca sa vezi daca se potriveste, nu este asa greu, cred ca ar trebui sa se potriveasca, deoarece la cele de Anglia au doar ungiul pozitionat altfel fata de cele de Europa.

 

Interne se refera sa muti tot ce este in corpul oglinzii ( motorase, etc.), in corpul oglinzii de Anglia. Eu nu te sfatuiesc sa pui corp de oglinda de Anglia, deoarece are unghi diferit de pliere pe usa si nu o poti regla corespunzator.

 

 

nu mai vorbi prostii!!! oglinzile sunt diferite. PUNCT! nu poti sa pui oglinda de LHD pe RHD sau invers. e valabil si pentru faruri ( aviz amatorilor mesteri care au impresia ca regleaza lupele si transforma faruri RHD in LHD). impacati-va cu ideea ca unele piese nu se potrivesc de pe RHD si gata! NU mai dati sfaturi gresite celorlalti, pastrati pentru voi astfel de aberatii !!!! :thumbsup:

Edited by SKW
Link to comment
Share on other sites

discutia era despre oglina in tot ansablul ei, nu despre sticla. sticla are aceeasi forma geometrica la ambele oglinzi dar chiar si asa e diferenta la RHD fata de LHD (au alt unghi de vizibilitate) deci nici aia nu trebuie folosita chiar daca incape acolo Edited by SKW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.