Jump to content

Noua serie 3 BMW G20 2019


calinbmw2000

Ce configuratie de motor considerati ca ar trebui sa aiba noul M3  

110 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

M-am jucat si eu putin configurand si tot pe la 55 ajung :p

 

Ce imi place este ca pe sport line ai scaune din piele (nici nu mai vorbesc de cum arata! Zici ca sunt de M) si vine cu faruri led standard.

 

Sunt curios sa vad la ce preturi ajunge in RO :D

Edited by Tavicu
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa per total.

Cum au spus si alti colegi: linia generala e C-Klasse(din toate unghiurile), stopuri/portbagaj Lexus, bara M aduce a Lexus/AMG package.

Designul pare cam aglomerat. Au inceput ca marcile japoneze sa adauge tot felul de elemente care nu sunt tocmai sinergice. Mi-as dori sa fi continuat designurile clasice - cateva linii dar precis alese dand un caracter aparte.

 

Parerea mea ca daca mizau pe un design cu elemente retro Bmw 2002(http://www.1zoom.me/ja/wallpaper/486826/z6773.6/), CSL hommage nu dovedeau sa fabrice suficiente. Cred ca ar tb sa capitalizeze atuurile lor nu sa incerce sa faca ce fac Merc si altii. Masina insa e facuta pentru corporatisti, asta-i publicul tinta care cauta: blazon si premium/glossy/trendy.

 

Personal nu o voi cumpara. Vine cu prea mult bling/briz-brizuri care nu ma intereseaza. Prefer ceva mai accesibil ca pret si mai driver oriented. Fara materiale pretioase, appz, bipuri, asisturi...

Edited by mike2005
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da, asta e termenul, design aglomerat.

si da, fix ca la japonezi, cu tot felul de elemente de design care scot in evidenta, psrca, o neinspiratie si o lipsa de idei generala in a scoate dintr-un produs clasic, unul frumos

 

in principiu, aglomeratia astea prinde la clientul care vrea sa arate vecinului.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Au fost prezentate doua modele M Sport si Sportline. Cred ca ambele au barile fata si spate mult prea aglomerate. Pentru mine au fost aglomerate toate modelele cu bara sport. Sunt curios cum arata unul cu o bara normala. Oricum cea sportline nu e chiar asa aglomerata.

 

jUmmBf7.jpg

jEW9sDz.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Romulus

da barile au un design mai curat la celelalte linii

Si la F3x barile M sport sunt prea aglomerate par aftermarket. Uimitor insa, gasesc ca cele M se integreaza mai bine cu restul caroseriei.

 

@edit

da la M sport ma refeream, prea Lexus like

 

A si altceva - prezentarea de la salon. Mi s-a parut diletantism - niste fraze invatate pe de rost intr-o Engleza aproximativa. Ca de obicei sefii se baga mereu in fata sa-si traga meritele. Chiar si la nemti, jenant.

Sunt ditamai concernul, aveau resurse sa angajeze pe cineva specializat pe comunicare. Sau macar un manager de produs care sa spuna niste lucruri mai interesante despre masina nu doar "this is the new bmw 3 series, better driver efficiency better performance". Really? Convinge-ma sa cumpar masina. Vazusem acum ceva timp o prezentare cu Albert Biermann la lansarea M3 acolo sa vezi lucruri interesante nu fleacuri.

Edited by mike2005
Link to comment
Share on other sites

in poza cu masina albastra este linia de echipare M sport.

 

In poza cu masina neagra postata de mine anterior, cred totusi ca nu este vorba de o linie de echipare ci de un model in sine si anume M340i, practic, prima masina imediat sub M3.

 

spoilerul din poza albastra il poti avea si pe un 316d, pe cand cel negru este exclusive pt un M340i(am scris eu cresit in postarea anterioara M440i)

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.