Jump to content

Bracket Suport motor crapat


Recommended Posts

Salutare.Sunt nou aici,imi cer scuze daca fac ceva altcumva decum ar trebui.

 

Nu de mult am cumparat un E90 320D din 2006 cu 163 de cai.

Astazi am observat cateva probleme la ea si din asta una ma ingrijoreaza cel mai mult.

 

Suportul de motor are o mana care e intre motor si suport iar unde intra surubul de la suport e crapat de tot.

Intrebarea mea este cum exact se numeste piese aia,ce cod are si aprox cat m-ar costa sa sa-o schimb?

Cat de urgent ar fi sa-o schimb si este recomandat ca sa nu umblu cu ea pana nu rezolv problema?

 

https://imgur.com/ydmHFme

 

 

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic ... Tu stii cat e de rupta piesa.

Poti sa cauti prin dezmembrai, daca e mult 300lei , dar eu nu as iesi din oras cu masina :D Nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca scapa si cade motorul intr-o parte :))))

Link to comment
Share on other sites

Nu-i cade nici un motor, are o transversala la cativa cm sub baie, in cel mai rau caz ii cade motorul pe ea, sau ii atinge la accelerare/decelerare.

Si in al doilea rand, dupa cum se vede ruptura, nu are cum sa cada.

Dar cel mai bine ar fi circuli cat mai putin (gen dus masina la service sau cumparat piesa), sa mergi cat mai lin posibil, fara smuncituri.

Link to comment
Share on other sites

Lasa-ma sa ghicesc...ai luat un e90 cu 5500e. Cea mai mega oferta, are 180-220k km reali, n-ai verificat`o intr-un service inainte sa o iei si acum esti uimit ca are probleme ascunse :goodjob: . O sa ai viata grea daca astia 300 lei acum sunt o problema.

 

Ontopic: nu mai merge cu ea asa si cauta-ti o piesa aftermarket de la firme bune (gen Lemforder), ca iesi mai ieftin decat cu piesa originala Bmw si n`o sa ai probleme.

Edited by All
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Lasa-ma sa ghicesc...ai luat un e90 cu 5500e. Cea mai mega oferta, are 180-220k km reali, n-ai verificat`o intr-un service inainte sa o iei si acum esti uimit ca are probleme ascunse :goodjob: . O sa ai viata grea daca astia 300 lei acum sunt o problema.

 

Ontopic: nu mai merge cu ea asa si cauta-ti o piesa aftermarket de la firme bune (gen Lemforder), ca iesi mai ieftin decat cu piesa originala Bmw si n`o sa ai probleme.

 

Prima postare a omului si tu deja stii totul despre el. Numerele de la loto nu poti sa le aflii?

 

Nu exista piesa aftermarket pentru acea prindere.

 

Ontopic: Gasesti rapid pe goagle in dezmembrari la aprox 100 lei (https://dezma-auto.ro/24531-22116760310-03-suport-motor-dreapta-bmw-1-e81-e87-20d.html)

Link to comment
Share on other sites

daca ti se intampla asta, iti spuen Stan patitu(eu), ca o sa iti strice tripozii de pe planetara, rezultand planetara noua+suport motor nou + tampon motor nou.

 

si masina dusa la service pe platforma.

Nu cred ca are x D...

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

Update:Multumesc pentru atentie...Da,am cumparat masina pe o oferta buna si nu,nu ma asteptam sa aiba totul in regula.Stiam ca o sa am lucru la ea,stiam ca va avea probleme si sigur nu e perfecta.Sincer sa fiu ma bucur de asta,macar pot sa invat una doua la ea.

 

 

Piesa a fost schimbata.Manevra m-a costat 80de ron ,am luat o piesa de la dezmembrari.M-am dus la un prieten,am ridicat motorul,am scos si tampoanele ,erau in regula.Totul pare sa fie in regula sub masina dupa ce am schimbat piesa.

Multumesc pentru ajutorul oamenilor care au comentat cu informatii utile.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.