Jump to content

Bimmercode - senzatie pentru codari la seria F si G


Recommended Posts

salve!

 

eu am telefon samsung si asta voi avea mereu.

 

se poate coda android auto astfel incat sa am waze si alte chestii pe masina?

 

este careva aici pe forum care sa se priceapasi sa faca diverse matrapaslacuri la masina?

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

am renuntat la iphone 7(atunci era ultimul aparut si abia il luasem) pt ca nu avea wireless charging.

imi comandasem masina cu optiunea asta si nici prin gand nu imi trecea ca iphone nu are posibilitatea(samsung avea din primavara lui 2015 de la samsung S6).

 

am trecut la samsung S8(il am si acum) si mi-am dat seama ca nu voi mai vrea nicicand iphone.

 

problema ramane groasa daca voi mai dori in curand BMW...pt ca voi vrea neaparat android auto.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

m-am uitat acum, nici Cayenne nu are android auto. Nu m-am uitat la celelalte modele de Porsche, insa cred ca e la fel.

 

E clar, cine nu are telefon Apple, nu face parte din elita.

Unii producatori auto nu vor sa aiba de-a face cu saracii.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

m-am uitat acum, nici Cayenne nu are android auto. Nu m-am uitat la celelalte modele de Porsche, insa cred ca e la fel.

 

E clar, cine nu are telefon Apple, nu face parte din elita.

Unii producatori auto nu vor sa aiba de-a face cu saracii.

 

 

Pesonal am tot setul. Bimmercode+ Bimmerlink+Carly. De cand mi-am pus ISTA pe un calculator decent nu as mai folosi altceva.

Si cand pleci in excursie il iau cu mine. Nu iti trebuie baterie sa tina cu orele. In 20 minute faci o diagnoza completa si iti dai seama de unde vine buba.

 

Nu cred ca este criteriu asta cu saracia. Am vazut modele noi de Apple la oameni cu salariu minim pe economie.

Cred ca are de-a face cu interesul corporatiilor si compatibilitatea software. Si eu ma chinui cu Android mai precis Huawei.

Sunt mai practice si bateria tine decent comparand cu Apple unde il incarci de 2 ori pe zi.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@zeronoo..... ai dreptate. cum nu a mentionat modelul masini am facut eu confuzie. dupa alte cautari se pare ca HU_ENTRY e montat doar pe seriile F. Deci alternativa la Bimmercode e E-sys.

 

@mariusjo ar trebuie sa gasesti asta in Bimmer code expermode.... nu sunt sigur dar ar trebui sa fie :

Step 8: Time to code!

 

Change the screen resolution and split screen options by setting the following options:

 

Infotainment

Screen HU_ENTRYNAV 3000 HMI DISPLAY_SIZE_RESOLUTION 8.8_1280x480

Infotainment

Screen HU_ENTRYNAV 3001 EXBOX DISPLAY_VARIANTE breites_display

 

via

Edited by Gabriel_Florin
Link to comment
Share on other sites

@zeronoo..... ai dreptate. cum nu a mentionat modelul masini am facut eu confuzie. dupa alte cautari se pare ca HU_ENTRY e montat doar pe seriile F. Deci alternativa la Bimmercode e E-sys.

 

@mariusjo ar trebuie sa gasesti asta in Bimmer code expermode.... nu sunt sigur dar ar trebui sa fie :

 

 

via

Multumesc. Incerc varianta si revin. Intradevar este F25, am indicat modelul navigatiei crezand ca este suficient.

Link to comment
Share on other sites

@zeronoo..... ai dreptate. cum nu a mentionat modelul masini am facut eu confuzie. dupa alte cautari se pare ca HU_ENTRY e montat doar pe seriile F. Deci alternativa la Bimmercode e E-sys.

 

@mariusjo ar trebuie sa gasesti asta in Bimmer code expermode.... nu sunt sigur dar ar trebui sa fie :

 

 

via

Multumesc pentru ajutor. Nu a mers din prima, dar pana la urma am reusit, nu vroia sa codeze se intorcea la rezolutia veche.

La mine linia de cod incepe cu : HU-NBT....

post-89208-0-78674300-1577040821_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@mariusjo probabil intrebarea mea e stupida, dar ai schimbat si display-ul, nu?

ai facut t treaba asta?

si pe mine m'ar tenta, dar cand stiu ca tre sa demontez jumate de bord nu prea mai imi vine chefu.

 

Salut, este f. simplu de inlocuit dispaly-ul, demontezi grila aerisire fata de sub display, doua suruburi de la display, scoti mufa de la display si le montezi in ordine inversa. Cca 10-15 min. (prima data). Spor la treaba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mariusjo. mersi mult pt tip. ar trebui sa-mi fac curaj sa incerc si eu. dar in afara de rezolutie, ai gasit altceva pozitiv intr'un ecran mai mare?

ai folosit Bimmercode, nu?

 

@alex_bbb pentru iOS ( iPad si iPhone) eu folosesc interfata WiFi. Pentru Android merge si Bluetooth. Nu sunt sigur daca asta e valabil si pt iOS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lipsa abonamentului anual! :)

Merge cu aproape orice tip de adaptor.

eu am deja carly de pe vremea cand nu era cu abonament ..si nu platesc nimic anual. Dar am citit pe un forum ca la G30 de exemplu poti face ceasurile alpina cu bimmercode. In principiu doar cu Esys se poate face asa ceva (sau un program similar) si de asta am intrebat de avantaje. Voiam sa stiu daca poti intra mai in profunzime pt coding nu doar cum e la carly ..on off la ce ti dau ei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.