BMWClub: Badarani si badaranii in trafic - BMWClub

Jump to content

• 11 Pages +
  • « First
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Badarani si badaranii in trafic

#121 User is offline   MikeOnline! 

• Începător
  • Group: Members

Posted 07 January 2020 - 19:56

View Postbimmer90f30, on 07 January 2020 - 19:27, said:

Ce cauta BMW pe linia de tramvai? Cu opriri intentionate..?

Nu conteaza, nu auzi, e vatmanul nebun, plus ca DACA ERA [inserati aici orice altceva decat cocalar cu bmw care verifica franele tramvaiului]...

Pe sistemul “dom’le, da, a violat-o, dar sigur si ea a facut ceva ce nu trebuia”.

Nu inteleg toate propozitiile astea cu “daca era / nu era ...”.

1. nu avea ce sa caute pe linia de tramvai
2. a franat in fata tramvaiului la intimidare
BONUS: s-a dat jos sa ii arate el vatmanului ca nu e chiar asa, dar lumea e in continuare cu “daca era o mamica cu caruciorul” (...pe linia de tramvai...total nepenibila ipoteza...).
-1

#122 User is offline   bimmer90f30 

• ...Targeting

Posted 07 January 2020 - 20:02

View PostMikeOnline!, on 07 January 2020 - 19:56, said:

BONUS: s-a dat jos sa ii arate el vatmanului ca nu e chiar asa, dar lumea e in continuare cu “daca era o mamica cu caruciorul” (...pe linia de tramvai...total nepenibila ipoteza...).

..si care credeam ca intri aici ca e locul unde razi cel mai mult..

Ce sa zic, daca gandesti asa, ai mare grija cand ai un tramvai in spatele tau si are prioritate, tu sa faci la fel!
Sa cauti dreptatea pe linia de tramvai..
DAR SA NU ZICI CA AI INVATAT ASTA AICI.

(Nu mai bine verifici ce stii tu despre circulatie?
Lasa mamicile, persoanele violate, bmw-ul.. vatmanul nebun.. . Ce ne mai place sa ne personificam(!).., mai avem un pic si ne rupem hainele de pe noi de la anumite ganduri..)

(Daca am gresit intelesul a ce ai scris imi cer scuze; tot suna amuzant si nu mai sterg ; )

This post has been edited by bimmer90f30: 07 January 2020 - 20:14

-2

#123 User is offline   florea2 

• Nou venit
  • Pip

Posted 07 January 2020 - 21:00

View PostRomulus, on 07 January 2020 - 16:12, said:

Da, chiar cred ca doar legea va indrepta lucrurile. Altfel tara se va indrepta in loc de spre "apa calda" spre "bananier".

Si eu cred ca lucrurile se schimba in bine, incet..cu noile generatii, de exemplu eu am Bmw si nu ma port ca un mitocan in trafic,nici in afara lui. Nu arunc pe jos, imi platesc impozitele, imi educ copiii sa fie respectuosi si civilizati, ma stradui sa nu deranjez lumea din juru meu. Insa specimenele cum e glezne goale asta lovit de tramvai, nu va fi educat niciodat cu vorba buna si nici cu nebagarea in seama, adica sa ne prefacem ca nu vedem. Alte compartii..ca daca era la volan o femie batrana...o domnisoara neajutaorata, nu au logica ; la volan era un gibon. Eu in 15 ani de sofat in Bucuresti nu am vazut domnisoare neajutorte care fac sicane in trafic. provocarile si golaniile le fac acesti descendenti ai triburilor venite din India care pana pe la 1850 au fost robi, apoi nomazi mestesugari si odata cu libertatea de circulatie au devenit barosani cu scoala veti* .

Educatia(corectia ) lor trebuie facuta cu forata, adica itr-un stat norml la cap, cu sanctiuni usturatoare pentru intrarea pe linia de tramvai, daca vb de exemplul din topic, astfel incat sa il descurajezi. daca asa sistem coercitiv nu avem, atunci e sa facem ? sa intoarcem capul ca si cand ei nu exista.
9

#124 User is offline   MikeOnline! 

• Începător

Posted 07 January 2020 - 21:27

View Postbimmer90f30, on 07 January 2020 - 20:02, said:

..si care credeam ca intri aici ca e locul unde razi cel mai mult..

Ce sa zic, daca gandesti asa, ai mare grija cand ai un tramvai in spatele tau si are prioritate, tu sa faci la fel!
Sa cauti dreptatea pe linia de tramvai..
DAR SA NU ZICI CA AI INVATAT ASTA AICI.

(Nu mai bine verifici ce stii tu despre circulatie?
Lasa mamicile, persoanele violate, bmw-ul.. vatmanul nebun.. . Ce ne mai place sa ne personificam(!).., mai avem un pic si ne rupem hainele de pe noi de la anumite ganduri..)

(Daca am gresit intelesul a ce ai scris imi cer scuze; tot suna amuzant si nu mai sterg ; )

Credeai bine, intru aici si pentru a ma amuza de aberatiile scrise de unii, de neimaginat a fi debitate de catre posesori de masini premium, dar noi suntem un popor atipic.
Nu imi amintesc daca am mai postat asta, dar din oricare 10 texte pe care le scrii aici (pe forum), maxim 2 sunt relevante, in restul lasi impresia ca ai vrut sa postezi altundeva, in legatura cu alt subiect si ai gresit sectiunea. Acesta nu se doreste a fi un atac la persoana, doar un feedback, de care poti sau nu sa tii cont.

O singura rugaminte am, pana la momentul cand ne cunoastem inclusiv dpdv profesional, pastreaza-ti parerile despre cate stiu sau nu stiu eu - legat de orice domeniu, dar in special cel juridic :).

O seara buna tuturor si nu uitati: masinile merg pe drumuri, pe sine merg doar tramvaiele si trenurile. :D

LE: Ontopic: Subscriu postului anterior, al lui @florea2; as da plus, dar de pe versiunea de mobil nu merge.

This post has been edited by MikeOnline!: 07 January 2020 - 21:29

3

#125 User is offline   Romulus 

• The insider
  • Group: Admin

Posted 07 January 2020 - 21:57

!
Adresati idea din topic nu rafuieli personale. Considerati asta un ultim avertisment.

#126 User is offline   bomb3009 

• Senior

Posted 07 January 2020 - 22:13

Legile sunt asa cum sunt dar trebuie respectate. Pentru mine e destul de clar fapta conducatorului auto e contraventie si fapta vatmanului e infractiune. Din punct de vedere abstract e clar care e mai periculoasa. Raportat la toate circumstantele fiecare trece prin filtrul propriu evenimentele si are o parere si o opinie.

De multe ori incetinesc in oras din cauza pietonilor care trec neregulamentar, de acuma mai bine ii calc ca doar am prioritate si ei nu au ce cauta pe carosabil.
6

#127 User is offline   manole2000 

• Senior

Posted 07 January 2020 - 22:44

Se pare ca incidentul a produs reactii si in Irak:

4

#128 User is offline   bzk 

• Membru

Posted 07 January 2020 - 22:58

vatmanul nu a facut bine mai ales daca avea calatori in tramvai, la fel si ala cu Bmw-ul si franarile alea bruste de intimidare, parerea mea e ca s-au intalnit doi frustrati si uite ce a iesit.
reparatia BMW-ului la reprezentanta poate costa mai mult decat amenda maxima in Romania pe contraventii rutiere de genul.
daca fiecare ar aplica pedeapsa pe care o considera potrivita celui ce i-a gresit ce s-ar intampla in lumea asta? de aceea exista lege altfel ar fi haos!
si mai e ceva:
mai mereu se asociaza BMW cu cocalarii si cei care nu semnalizeaza ori parcheaza gresit, dar zilnic vad corsa,golf logane sau megane care o comit la greu, pe astia nu ii vede nimeni??
sau nefiind ,,bolizi de lux,, nu merita stirea?

This post has been edited by bzk: 07 January 2020 - 23:27

0

#129 User is offline   florea2 

• Nou venit
  • Pip

Posted 07 January 2020 - 23:19

View Postbomb3009, on 07 January 2020 - 22:13, said:

Legile sunt asa cum sunt dar trebuie respectate. Pentru mine e destul de clar fapta conducatorului auto e contraventie si fapta vatmanului e infractiune. Din punct de vedere abstract e clar care e mai periculoasa. Raportat la toate circumstantele fiecare trece prin filtrul propriu evenimentele si are o parere si o opinie.

De multe ori incetinesc in oras din cauza pietonilor care trec neregulamentar, de acuma mai bine ii calc ca doar am prioritate si ei nu au ce cauta pe carosabil.

:) sper ca acei pietoni nu se arunca in fata masinii cu intentia de a te opri, ba mai mult se culca pe sosea, impiedicandu-te astfel sa continui drumul.
2

#130 User is online   BOASKA 

• Fan

Posted 08 January 2020 - 00:02

View Postflorea2, on 07 January 2020 - 23:19, said:

:) sper ca acei pietoni nu se arunca in fata masinii cu intentia de a te opri, ba mai mult se culca pe sosea, impiedicandu-te astfel sa continui drumul.

Eee nuu, ba iti cer si bani daca ii atingi
Asa zice legea, caca la puscarie daca esti recalcitrant, dar nu pentru toti, adica daca furi peste
1 milion de euro, ai peste 100 la produs, gen, atunci scapi
Pentru restul exista legi, amenzi, gen , nu mai exista haiduci, tepesi, doar FB si Insta, poti sa te revolti acolo pe toti nelegiuitii care ranesc cu gandul mamici cu copii, batranele cu pensie mica, oamenii cavernelor exista printre noi ....
0

#131 User is offline   P.I.M.P. 

• Bmw driver
  • Group: Contributors

Posted 08 January 2020 - 08:34

Posted Image
8

#132 User is offline   daniellu 

• Începător

Posted 08 January 2020 - 11:53

https://www.auto-bil...deo-176869.html

Neacordare de prioritate autobuzului, in giratoriu a intrat pe prima banda, mai avea un pic si iesea pe banda de la axul drumului, de semnalizari....nici vorba.
0

#133 User is offline   Acero99 

• Fan

Posted 08 January 2020 - 12:48

VATMAN .... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
1

#134 User is offline   bimmer90f30 

• ...Targeting

Posted 08 January 2020 - 13:40

Uimitor, cati aici isi pun mintea cu prioritatea de tramvai.
Unii il si deseneaza! :w00t:
Totusi legea nu trebuie incalcata.
Pe mine ma ajuta; pe altii foarte probabil ii incurca.. :ermm: :bye:
1

#135 User is offline   ciobster 

• Începător

Posted 08 January 2020 - 15:08

Oh nu din nou, acum avem si TrolleyMan :super:
0

#136 User is offline   mkdan2004 

• Membru

Posted 08 January 2020 - 17:03

Totusi, presa numeste orice prost care incalca regulile sau se comporta ca un imbecil - "sofer de BMW". Ala chiar nu e BMW.
0

#137 User is offline   P.I.M.P. 

• Bmw driver
  • Group: Contributors

Posted 08 January 2020 - 17:16

Parca e ceva Audi B5...B6....

Audi suspectează STB de reclamă mascată: Avem și noi clienți cocalari, dar niciun vatman nu a intrat în ei!

Posted Image
0

#138 User is offline   MikeOnline! 

• Începător

Posted 08 January 2020 - 17:30

Cu A...audiurile sunt cu A - A1, A3, A4, A5 etc.

Ala din poza e un A6, pare generatia C6.
0

#139 User is offline   deeJayOg 

• Inactiv

Posted 08 January 2020 - 19:33

Nu văd în rezoluția aia din păcate dar cred că colegul făcea referire la generația de A4. A4 B5, B6...etc Oricum. Dacă ar fi să fie A4 ar fi B7...dar mai degrabă pare un A6 C6 fără facelift.

This post has been edited by deeJayOg: 08 January 2020 - 19:35

0

#140 User is offline   Romulus 

• The insider
  • Group: Admin

Posted 08 January 2020 - 20:04

Cocalarii care se bat cu mijloacele de transport in comun sunt doar conducatori de BMW...

https://adevarul.ro/...tm_medium=cross

Am auzit ca si batmanii ii urasc doar pe acestia.

Share this topic:

• 11 Pages +
  • « First
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic