BMWClub: Badarani si badaranii in trafic - BMWClub

Jump to content

• 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Badarani si badaranii in trafic

#41 User is offline   calinbmw2000 

• Pasionat
  • Group: Members

Posted 15 April 2018 - 00:25

Eu il consider periculos pe justitiarul asta care si-a cheltuit salariul pe un GoPro.
Se vede clar cum cauta probleme si provoaca soferii in trafic pt material de urcat pe Youtube.
3

#42 User is offline   OPaul 

• Fan
  • Group: Contributors

Posted 15 April 2018 - 00:39

Cat injura taranul ala !!! (si aici nu ma refer la oamenii care lucreaza pamanutul) pentru nimic ,a pierdut 2 secunde din viata lui pretioasa, de mamaligar si spargator de seminte, daca ar fii lasat piciorul de pe acceleratie mai din timp, nici nu ar mai fii trebuit sa franeze. La ce viteza a avut peste calea ferata, sigur era un bastinas dinala pe care il vezi cu cate o coaja de masina ce baga tare pe la el prin sat, ca doar ''ei stie drumul'' ...

Daca as fii reactionat in halul asta la fiecare ''patanie'' de genu asta , cred ca deja eram terminat , sau mai rau , la spitalul de nebuni...
Amandoi au reactionat ca niste idioti la un nimic , ala ca a injurat si a claxonat pentru -2 secunde din viata si ala cu bmw ca a fost caxonat o fractiune de secunda ...
1

#43 User is offline   WIN60 

• Fan

Posted 15 April 2018 - 01:11

Video

Omul este un nenorocit :), ma abtin sa nu-i comentez pe youtube sau sa-mi fac cont pe trafictube, se vede ca este un frustrat, vede prostul ca e prost si se baga aiurea in depasire, el ce face? nu-l lasa sa se bage, mai bine sa riste un accident (vieti).Uite cine se crede Zeu acuma ca a reusit sa provoace ceva in trafic si ala care a "muscat" sa-i fie luat permisul.

"Kata
20/07/2017 - 18:24
Nu sunt deloc frustrat..uita-te putin la drum..acolo sa reintri pe banda trebuie sa tragi stanga…..si pana la urma de ce sa las unu care se crede zmeu si nu are „timp” sau chef sa stea in rand cu muritorii de rand care respecta regulile de circulatie ?
Decat sa intru in sant pentru un tampit…mai bine dau in el si apoi vedem ce va fi !
De fiecare data voi proceda la fel um e in filmare…indiferent de modelul masinii…ca sa nu mai fiu blamat ca feau sa ii iau „bmw” :)) !"

Doamne fereste sa nu gasim din astia pe drum ca si eu stau rau cu nervii!

This post has been edited by WIN60: 15 April 2018 - 01:13

0

#44 User is offline   lowlife 

• Senior

Posted 15 April 2018 - 07:45

Nu il indreptatesc pe frustrat, nu fac ca el, dar il inteleg.

O singura data nu l-am lasat pe un cretin sa se bage in fata mea, in oras, el mergand inainte de pe banda de obligatoriu stanga la un semafor unde stai de innebunesti. Adica n-am pus frana in intersectie sa treaca baiatul.
Ce face cretinul? Ii da blana pe linia de tramvai si aproape calca o femeie care mergea spre refugiul de pietoni. Dupa aia imi taie fata milimetric si imi pune frane in fata. Jur ca daca aveam camera pe masina respectiva dadeam in el.

Alta data, noaptea (2-3), la cateva minute de intrarea in oras, un Passat rateaza o depasire cand de pe contrasens venea un tir. Pun frana sa se bage in fata mea, pune si el. Accelerez, accelereaza si el. Pe marginea drumului, plin de pomi. M-au lasat genunchii. Am zis ca ma omoara handicapatul ala. Ori imi facea mavera PIT si ma impingea in tir, ori in pomi. Nu mai stiu cum s-a repliat, dar a mers in spatele meu pana am iesit de pe drumul ala...
1

#45 User is offline   Saylor Man 

• Membru

Posted 15 April 2018 - 08:58

View Postbimmer90f30, on 14 April 2018 - 22:27, said:

Camera de bord ajuta cel mai mult in caz de accident. mitocani o folosesc sa ii provoace pe altii ca apoi sa ii filmeze

Blamam sau nu astfel de practici o camera de bord poate mai disciplineaza putin "spiritele" in trafic. La fel cum exista fobia aia de gabori ascunsi prin boscheti sa te vaneze ca depasesti viteza , acum poate se gandesc ca pot fii filmati oriunde si oricand de catre cineva in trafic. Si poate asa se mai reduc din grozaviile astea ce le vedem zilnic pe soselele patriei.
1

#46 User is online   ryoraul 

• Pasionat

Posted 15 April 2018 - 10:38

Si e interzis prin lege sa nu stea in boscheti? Unele animale doar asa poti sa le mai educi , prin amenzi si astea sunt prea mici. Respecta regulile in vigoare si nu ai treaba daca sta politia chiar si din 10 in 10 km. La noi politia e de vina ca nu poti tu merge peste limita.
-5

#47 User is offline   BOASKA 

• Fan

Posted 15 April 2018 - 16:03

View Postcalinbmw2000, on 15 April 2018 - 00:25, said:

Eu il consider periculos pe justitiarul asta care si-a cheltuit salariul pe un GoPro.
Se vede clar cum cauta probleme si provoaca soferii in trafic pt material de urcat pe Youtube.

Plus ca mergea foarte tare in localitate parerea mea, drum de tara cu pietoni pe margine si el merge cu viteza aia? Si e un jegos deosebit pentru ca a injurat gratuit
0

#48 User is offline   lucianWRC 

• Fan

Posted 20 April 2018 - 15:20

Un altul care nu a avut rabdare si a venit pe contrasens sa astepte sa se ridice barierele, in conditiile in care avea doar 5 masini in fata sa ... pozat de mine personal in aceasta dimineata la Branesti.

This post has been edited by lucianWRC: 20 April 2018 - 15:21

2

#49 User is offline   lazar 

• Nou venit
  • Pip

Posted 20 April 2018 - 19:41

View PostSaylor Man, on 11 April 2018 - 14:14, said:

Doar ce am venit dintr-o vacanta in Italia. Am avut o masina inchiriata acolo, deci eram "de-al lor" cu numere de It. Tot timpul am respectat limita de viteza pe orice sosea, pe unde am fost in ideea de a nu lua vreo amenda. Refuz sa dau bani aiurea pe amenzi de circulatie , in loc sa ma distrez de banii aia! Va spun ca am fost claxonat si flash-uit la greu. In orase de cate ori acordam prioritate la trecerile de pietoni , pietonii imi multumeau in schimb din spate primeam claxoane. Nu am inteles care-i faza , pana nu am vazut ca defapt chiar daca esti pe trecere de pietoni marcata si treci regulamentar pe verde...masinile nu opresc , aproape ca fac slalom printre pietoni. Ciudat!

In Italia nici politistii nu acorda prioritate pietonilor, am vazut cu ochii mei.
0

#50 User is offline   victor.89 

• Începător

Posted 20 April 2018 - 20:42

degeaba,hai sa fim seriosi, cel care a gresit e ala cu bmw-ul care pun pariu ca e tigan.din cauza la tigani din astia nu mai poti sa mergi linistit cu marca asta bmw pe strada .Ti-e si rusine sa mai fi vazut in bmw din cauza la retardati ca ala din clip,care cred ca toata strada e a lor.eu daca eram in locul celui din spate intram in el,mai ales daca aveam si o jioarsa de masina sa se sature pe viitor sa mai faca scheme.Si daca se dadea jos la mine bata sau pistol ca in afara.Cu astia altfel nu se poate
Eu nu inteleg de ce nu l-a dat pe mana politiei,mai cu seama ca are si inregistrare.

This post has been edited by victor.89: 20 April 2018 - 20:48

-8

#51 User is online   ryoraul 

• Pasionat

Posted 20 April 2018 - 20:48

De ce sa iti fie rusine sa mergi cu o anumita marca de masina ca unii is dobitoci , soferul e de vina nu masina , de unde aveti idei ca daca unu face o prostie la volan mi rusine sa ma duc cu acea marca pe drum.
-2

#52 User is offline   victor.89 

• Începător

Posted 20 April 2018 - 20:54

View Postryoraul, on 20 April 2018 - 20:48, said:

De ce sa iti fie rusine sa mergi cu o anumita marca de masina ca unii is dobitoci , soferul e de vina nu masina , de unde aveti idei ca daca unu face o prostie la volan mi rusine sa ma duc cu acea marca pe drum.
pei pt. ca esti catalogat automat un tigan cand esti vazut in bmw de 90% din populatie,asta e tristul adevar.Cred ca marca asta bmw e folosita de 90% din tigani.Mai ales daca mai ai si geamuri fumurii esti pa.Daca mai e si culoare neagra masina e si mai grav...

This post has been edited by victor.89: 20 April 2018 - 20:56

-5

#53 User is online   ryoraul 

• Pasionat

Posted 20 April 2018 - 21:06

Conduci o masina in functie de ce impresie au altii despre o marca de masina sau ca iti place ? Sunt acrii strugurii de aceea zic ca e marca de tigani si restul.
-2

#54 User is offline   victor.89 

• Începător

Posted 20 April 2018 - 21:18

da ai dreptate pe de o parte ca nu trebuie sa te uiti in gura lumii,dar te afecteaza cat de cat cand esti aratat cu degetul de toti si criticat si marginalizat.marca asta bmw este luata cel mai mult peste picior de catre toti.Da intr-adevar eu e60 l-am luat pt ca mi-a placut si pt. ca are confort sporit,desi stiam de cand am luat-o ca voi fi judecat si luat in ras de cei cu marca logan de ex....
p.s dar iti spun cinstit ca daca eu eram in alta masina si pateam ca cel din videoclip, judecam la fel ca respectivul e tigan,pt. ca numai tiganii si badaranii fac asta pe buna dreptate,si aici nu e vorba de nici un strugure..

This post has been edited by victor.89: 20 April 2018 - 21:21

-1

#55 User is offline   WIN60 

• Fan

Posted 20 April 2018 - 23:36

View Postvictor.89, on 20 April 2018 - 20:42, said:

degeaba,hai sa fim seriosi, cel care a gresit e ala cu bmw-ul care pun pariu ca e tigan.din cauza la tigani din astia nu mai poti sa mergi linistit cu marca asta bmw pe strada .Ti-e si rusine sa mai fi vazut in bmw din cauza la retardati ca ala din clip,care cred ca toata strada e a lor.eu daca eram in locul celui din spate intram in el,mai ales daca aveam si o jioarsa de masina sa se sature pe viitor sa mai faca scheme.Si daca se dadea jos la mine bata sau pistol ca in afara.Cu astia altfel nu se poate
Eu nu inteleg de ce nu l-a dat pe mana politiei,mai cu seama ca are si inregistrare.

Pai sa fim seriosi, fara suparare, taranul obosit initial nu este cel care injura primul fara motiv? Nu vad nici-o greseala din partea celei cu bmw (este o doamna la volan) ca sa fie injurata si claxonata, dupa ce ca se da la o parte din calea boului pentru ca nu are rabdare sa o lase sa-si execute manevra pana la capat mai este si claxonata, normal ca te apuca frustrarile.
Cea cu bmw-ul a pierdut permisul, cel cu filmarea a luat amenda pentru injurii (daca citeai tot cap-coada).

Mentalitatea proasta a romanului pentru care nu dam inainte este exact a ta de mai sus, sau cel putin asa imi dau seama din ce spui mai sus, nu vreau sa te jignesc sau ceva, vorbesc in general.
2

#56 User is offline   victor.89 

• Începător

Posted 21 April 2018 - 04:34

WIN60,eu nu inteleg de unde ai tras tu concluzia,si cum ai vazut tu ca soferul bmw-ului e femeie?Ai ochi magic?Eu cred ca m-am uitat de 5 ori si nu se vede sexul soferului de bmw.Plus de asta eu nu aud nici un sunet la acel filmulet.Oricum nu prea are relevanta ca e barbat sau femeie.Comportamentul din filmulet al celui/celei cu bmw este comportament de tigan/tiganca din punctul meu de vedere.Iar daca l-a injurat/a injurat-o bine i-a facut.Ce e cu comportamentul acela deviant cu franele alea?Tie daca ti-ar face unu asta in trafic nu stiu daca ti-ar conveni.Eu inteleg ca suntem pe un forum bmw si sunt multe orgolii si multi dintre voi va simtiti atinsi de comentul meu probabil,dar hai sa fim seriosi cel cu bmw a gresit de 2 ori din punctul meu de vedere.Hai sa dam al cezarului ce este de dat.Si eu am bmw ca si tine si ca si restul de aici, dar eu nu fac gesturi din astea in trafic.Si daca l-a injurat dar nu te apuci si faci gesturi ca alea sa sicanezi pe cineva cu frane,ca putea sa dea de un nebun care chiar intra in el si la ce se ajungea pt niste orgolii prostesti?Mai cu seama ca cel cu bmw a gresit repet.
..iar pt atacul light la persoana la adresa mea o sa te scot si de la friends,pt ca nu meriti sa te tin acolo,mai cu seama ca tu mi-ai dat dat prima data add si am gresit ca am raspuns cererii tale.Hai ciao!

This post has been edited by victor.89: 21 April 2018 - 04:43

-4

#57 User is offline   WIN60 

• Fan

Posted 21 April 2018 - 06:56

Eu ti-am dat tie add la friend?

Crezi ca ma intereseaza daca esti tu la friends sau nu?
Stiu ca e femeie pentru ca asta a spus autorul filmarii, cum am zis daca citeai tot topicul vedeai ce si cum. Cea cu Bmw a gresit, insa taranul care a provocat cum facem noi romanii de obicei este cel care nu a putut sa stea 5 secunde in plus pentru a-si termina manevra in liniste, aia inseamna educatie si bun simt, nu ma mai intereseaza ce sa intamplat dupa, iar daca erai si mai atent distrusul care a pus filmarea "vaneaza" evenimente in trafic pentru material de youtube, dar tu sustine-l in continuare.
2

#58 User is offline   silent_power 

• Nou venit
  • Pip
  • Interests:BMW

Posted 21 April 2018 - 08:23

Bun, ideea este ca cel care filmeaza provoaca oarecum pe cea din BMW.
In filmulet, imi pare ca trece calea ferata in viteza ca sa ajunga la BMW si sa claxoneze.
Ma rog, ulterior, comportamentul celei din BMW lasa de dorit.
Cel mai bine in astfel de cazuri, este sa lasi nebunii in pace. Ambii sunt vinovati in egala masura.
0

#59 User is offline   alex230ro 

• Fan dependent

Posted 21 April 2018 - 08:58

http://adevarul.ro/l...3a38/index.html

Se poate si mai rau.
0

#60 User is offline   CatalinP 

• Pasionat

Posted 21 April 2018 - 09:00