Jump to content

Badarani si badaranii in trafic


Romulus

Recommended Posts

De ce sa iti fie rusine sa mergi cu o anumita marca de masina ca unii is dobitoci , soferul e de vina nu masina , de unde aveti idei ca daca unu face o prostie la volan mi rusine sa ma duc cu acea marca pe drum.

pei pt. ca esti catalogat automat un tigan cand esti vazut in bmw de 90% din populatie,asta e tristul adevar.Cred ca marca asta bmw e folosita de 90% din tigani.Mai ales daca mai ai si geamuri fumurii esti pa.Daca mai e si culoare neagra masina e si mai grav... Edited by victor.89
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

da ai dreptate pe de o parte ca nu trebuie sa te uiti in gura lumii,dar te afecteaza cat de cat cand esti aratat cu degetul de toti si criticat si marginalizat.marca asta bmw este luata cel mai mult peste picior de catre toti.Da intr-adevar eu e60 l-am luat pt ca mi-a placut si pt. ca are confort sporit,desi stiam de cand am luat-o ca voi fi judecat si luat in ras de cei cu marca logan de ex....

p.s dar iti spun cinstit ca daca eu eram in alta masina si pateam ca cel din videoclip, judecam la fel ca respectivul e tigan,pt. ca numai tiganii si badaranii fac asta pe buna dreptate,si aici nu e vorba de nici un strugure..

Edited by victor.89
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

degeaba,hai sa fim seriosi, cel care a gresit e ala cu bmw-ul care pun pariu ca e tigan.din cauza la tigani din astia nu mai poti sa mergi linistit cu marca asta bmw pe strada .Ti-e si rusine sa mai fi vazut in bmw din cauza la retardati ca ala din clip,care cred ca toata strada e a lor.eu daca eram in locul celui din spate intram in el,mai ales daca aveam si o jioarsa de masina sa se sature pe viitor sa mai faca scheme.Si daca se dadea jos la mine bata sau pistol ca in afara.Cu astia altfel nu se poate

Eu nu inteleg de ce nu l-a dat pe mana politiei,mai cu seama ca are si inregistrare.

 

 

Pai sa fim seriosi, fara suparare, taranul obosit initial nu este cel care injura primul fara motiv? Nu vad nici-o greseala din partea celei cu bmw (este o doamna la volan) ca sa fie injurata si claxonata, dupa ce ca se da la o parte din calea boului pentru ca nu are rabdare sa o lase sa-si execute manevra pana la capat mai este si claxonata, normal ca te apuca frustrarile.

Cea cu bmw-ul a pierdut permisul, cel cu filmarea a luat amenda pentru injurii (daca citeai tot cap-coada).

 

Mentalitatea proasta a romanului pentru care nu dam inainte este exact a ta de mai sus, sau cel putin asa imi dau seama din ce spui mai sus, nu vreau sa te jignesc sau ceva, vorbesc in general.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

WIN60,eu nu inteleg de unde ai tras tu concluzia,si cum ai vazut tu ca soferul bmw-ului e femeie?Ai ochi magic?Eu cred ca m-am uitat de 5 ori si nu se vede sexul soferului de bmw.Plus de asta eu nu aud nici un sunet la acel filmulet.Oricum nu prea are relevanta ca e barbat sau femeie.Comportamentul din filmulet al celui/celei cu bmw este comportament de tigan/tiganca din punctul meu de vedere.Iar daca l-a injurat/a injurat-o bine i-a facut.Ce e cu comportamentul acela deviant cu franele alea?Tie daca ti-ar face unu asta in trafic nu stiu daca ti-ar conveni.Eu inteleg ca suntem pe un forum bmw si sunt multe orgolii si multi dintre voi va simtiti atinsi de comentul meu probabil,dar hai sa fim seriosi cel cu bmw a gresit de 2 ori din punctul meu de vedere.Hai sa dam al cezarului ce este de dat.Si eu am bmw ca si tine si ca si restul de aici, dar eu nu fac gesturi din astea in trafic.Si daca l-a injurat dar nu te apuci si faci gesturi ca alea sa sicanezi pe cineva cu frane,ca putea sa dea de un nebun care chiar intra in el si la ce se ajungea pt niste orgolii prostesti?Mai cu seama ca cel cu bmw a gresit repet.

..iar pt atacul light la persoana la adresa mea o sa te scot si de la friends,pt ca nu meriti sa te tin acolo,mai cu seama ca tu mi-ai dat dat prima data add si am gresit ca am raspuns cererii tale.Hai ciao!

Edited by victor.89
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Eu ti-am dat tie add la friend?

 

Crezi ca ma intereseaza daca esti tu la friends sau nu?

Stiu ca e femeie pentru ca asta a spus autorul filmarii, cum am zis daca citeai tot topicul vedeai ce si cum. Cea cu Bmw a gresit, insa taranul care a provocat cum facem noi romanii de obicei este cel care nu a putut sa stea 5 secunde in plus pentru a-si termina manevra in liniste, aia inseamna educatie si bun simt, nu ma mai intereseaza ce sa intamplat dupa, iar daca erai si mai atent distrusul care a pus filmarea "vaneaza" evenimente in trafic pentru material de youtube, dar tu sustine-l in continuare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bun, ideea este ca cel care filmeaza provoaca oarecum pe cea din BMW.

In filmulet, imi pare ca trece calea ferata in viteza ca sa ajunga la BMW si sa claxoneze.

Ma rog, ulterior, comportamentul celei din BMW lasa de dorit.

Cel mai bine in astfel de cazuri, este sa lasi nebunii in pace. Ambii sunt vinovati in egala masura.

Link to comment
Share on other sites

Da cu un plus pentru soferul de TIR care insista.Daca prima manevra sa zicem ca am inteles-o a doua deja pare o tentativa de crima.Prima manevra am mai vazut-o de cateva ori si acolo se oprea tot, dar se pare ca el nu a fost multumit * ma refer ma manevrele facute de TIR, depasirea facuta de SUV e deja clasica din pacate. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Cand ma intorceam din vacanta, din cauza idiotului cu Range Rover, era sa se urce acel tir pe noi. Incercand sa il ocoleasca pe cretin a intrat in balans.

La vama-Ruse, am observat ca si el era cu familia in masina.

Pe filmare, oricum, totul se vede mult mai calm, dar sincer....cand am vazut ce balans are tir-ul ala, m-am kkt pe mine incat vreo 3 minute nu am putut sa vorbesc prea multe.

Dar am incercat sa fiu calm pentru a nu o panica si pe prietena mea, care se aude in filmare ca se speriase.

 

 

 

p.s Am postat si pe trafictube clipul si am fost certat ca nu am facut stopul :)))

Edited by Alex_wly
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Eu nu spun ca nu e cocalar, dar indiferent de situatie, sau daca ai dreptate sau nu, nu iti faci dreptate singur. Pentru mine, imi pare rau dar vatmanul are cea mai mare vina. Daca era un om, il lovea? Unde tragi linia? Daca tot avea filmarea, de ce nu a dus-o la politie daca credea ca are dreptate? Folosesti tramvaiul din banii publici pe post de arma impotriva unui cocalar care incalca regulile? Imi pare rau dar nu.
Link to comment
Share on other sites

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/pedeapsa-primita-de-soferul-bmw-ului-tamponat-de-tramvai-in-capitala-ce-risca-vatmanul.html

Vatmanul ar putea fi cercetat penal, iar Âşefii de la Societatea de Transport sunt pe punctul de a-l sancĂžiona disciplinar.

 

 

Aparent mai sunt oameni sanatosi la minte in tara asta.

Link to comment
Share on other sites

Si eu cred ca nu a procedat corect, dar consider ca nu este corect sa stea un tramvai plin de oameni muncitori care se grabesc la joburi sau sa isi ia copii de la scoala/gradinita dupa un cocalar care nu se comporta civilizat si prefera sa blocheze tramvaiul decat sa astepte in urma celor 5-6 masini ce stationau la semafor! Celor care spuneau ca daca doamne fereste avea un copil mic in masina le spun atat: ai copil mic, te comporti civilizat! Asa iti educi copilul! Edited by Ciobanu George
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.