Jump to content

Badarani si badaranii in trafic


Romulus

Recommended Posts

Legile sunt asa cum sunt dar trebuie respectate. Pentru mine e destul de clar fapta conducatorului auto e contraventie si fapta vatmanului e infractiune. Din punct de vedere abstract e clar care e mai periculoasa. Raportat la toate circumstantele fiecare trece prin filtrul propriu evenimentele si are o parere si o opinie.

 

De multe ori incetinesc in oras din cauza pietonilor care trec neregulamentar, de acuma mai bine ii calc ca doar am prioritate si ei nu au ce cauta pe carosabil.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

vatmanul nu a facut bine mai ales daca avea calatori in tramvai, la fel si ala cu Bmw-ul si franarile alea bruste de intimidare, parerea mea e ca s-au intalnit doi frustrati si uite ce a iesit.

reparatia BMW-ului la reprezentanta poate costa mai mult decat amenda maxima in Romania pe contraventii rutiere de genul.

daca fiecare ar aplica pedeapsa pe care o considera potrivita celui ce i-a gresit ce s-ar intampla in lumea asta? de aceea exista lege altfel ar fi haos!

si mai e ceva:

mai mereu se asociaza BMW cu cocalarii si cei care nu semnalizeaza ori parcheaza gresit, dar zilnic vad corsa,golf logane sau megane care o comit la greu, pe astia nu ii vede nimeni??

sau nefiind ,,bolizi de lux,, nu merita stirea?

Edited by bzk
Link to comment
Share on other sites

Legile sunt asa cum sunt dar trebuie respectate. Pentru mine e destul de clar fapta conducatorului auto e contraventie si fapta vatmanului e infractiune. Din punct de vedere abstract e clar care e mai periculoasa. Raportat la toate circumstantele fiecare trece prin filtrul propriu evenimentele si are o parere si o opinie.

 

De multe ori incetinesc in oras din cauza pietonilor care trec neregulamentar, de acuma mai bine ii calc ca doar am prioritate si ei nu au ce cauta pe carosabil.

:) sper ca acei pietoni nu se arunca in fata masinii cu intentia de a te opri, ba mai mult se culca pe sosea, impiedicandu-te astfel sa continui drumul.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:) sper ca acei pietoni nu se arunca in fata masinii cu intentia de a te opri, ba mai mult se culca pe sosea, impiedicandu-te astfel sa continui drumul.

Eee nuu, ba iti cer si bani daca ii atingi

Asa zice legea, caca la puscarie daca esti recalcitrant, dar nu pentru toti, adica daca furi peste

1 milion de euro, ai peste 100 la produs, gen, atunci scapi

Pentru restul exista legi, amenzi, gen , nu mai exista haiduci, tepesi, doar FB si Insta, poti sa te revolti acolo pe toti nelegiuitii care ranesc cu gandul mamici cu copii, batranele cu pensie mica, oamenii cavernelor exista printre noi ....

Link to comment
Share on other sites

Cocalarii care se bat cu mijloacele de transport in comun sunt doar conducatori de BMW...

 

https://adevarul.ro/locale/vaslui/video-posesor-bmw-vs-sofer-autobuz-varianta-vasluiana-Sicanarea-trafic-s-a-lasat-bataie-1_5e15822a5163ec4271d7346e/index.html?utm_source=click&utm_medium=cross

 

Am auzit ca si batmanii ii urasc doar pe acestia.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa-mi dau si eu cu parerea pe subiectul cu vatman, categoric coclitul ala cu bmw este un prost, dar cu siguranta nici vatmanul nu e departe. Sa lovesti intentionat cu tramvaiul, probabil si cu oameni la bord, mi se pare deplasat. Daca tot vroia sa-l faulteze pe ala o putea face astfel incat sa para ca n-a putut opri, nu sa dea intentionat in el.

Intr-un fel il inteleg, ca te apuca dracii cu toti cretinii in trafic, insa jobul lui necesita calm. Sa zica merci sa nu-i transteasca vreo acuzare de tentativa de omor, ca distrugere e deja.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa-mi dau si eu cu parerea pe subiectul cu vatman, categoric coclitul ala cu bmw este un prost, dar cu siguranta nici vatmanul nu e departe. Sa lovesti intentionat cu tramvaiul, probabil si cu oameni la bord, mi se pare deplasat. Daca tot vroia sa-l faulteze pe ala o putea face astfel incat sa para ca n-a putut opri, nu sa dea intentionat in el.

Intr-un fel il inteleg, ca te apuca dracii cu toti cretinii in trafic, insa jobul lui necesita calm. Sa zica merci sa nu-i transteasca vreo acuzare de tentativa de omor, ca distrugere e deja.

 

Poate si acuzatie de viol, ca s-o fi gandit sa ii bage tramvaiul in cur tiganului, nu?

Am fost si sunt dezamagit ca nu i-a rupt usa cand a lasat-o cel intunecat deschisa. Garantez ca nu era nicio diferenta dpdv juridic, tot nevinovat ar fi fost.

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

 

Intr-un fel il inteleg, ca te apuca dracii cu toti cretinii in trafic, insa jobul lui necesita calm. Sa zica merci sa nu-i transteasca vreo acuzare de tentativa de omor, ca distrugere e deja.

Intocmire dosar penal de brigda politiei rutiere, ce crezi ca atrage? Putina "mititica"..

Intrebare este retorica..

 

https://www.google.com/amp/s/amp.gsp.ro/article/586926

 

"Garantez ca nu era nicio diferenta dpdv juridic, tot nevinovat ar fi fost." Citez si neg..; iata ce poate face politia, fiind perfect legal.

 

Eu nu am zis ca vatmanul e vreun sfant.., dar nimic nu se intampla daca BMW nu se amesteca..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Gata, se duce la puscarie ca s-a facut in rem :)). Din pacate, sistemul juridic din romania nu functioneaza nici macar aproape de cum credeti voi. (ca idee, nu mai exista “NUP” de 6 ani, go figure...)

PS: In temutul dosar penal de care vorbiti, vatmanul e martor...deocamdata :D.

Edited by MikeOnline!
Link to comment
Share on other sites

Daca soferul Bmw are un avocat competent o incurca tramviastu' ala. Se face vinovat macar de "distrugere" (intentie clara) si (discutabil) chiar de tentativa de omor.

Sa vezi cine-l angajeaza dupa cu dosar penal. Neamul lui manivela... In plus de asta nici nu-i intreg la cap.

Edited by mike2005
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.