Jump to content

capacele 68mm fake sau originale?


Rico24

Recommended Posts

Vreau sa cumpar niste capacele originale de jante pt un amic si m-am lovit de urmatoarea problema: pe net am gasit doua modele de capacele: cu cod 36136783536 care apare si pe realoem, si cu cod 678353604 care nu le gasesc pe realoem dar apar pe google la cautare o gramada. problema e ca difera intre ele. la primul, partea frontala cu sigla este prinsa de corpul de plastic cu 4 urechiuse metalice iar pe spate scrie printre altele made in italy, iar la al doilea produs nu sunt urechiusele acelea (partea frontala fiind probabil lipita de corp) si scrie made in germany. as vrea sa stiu daca ambele sunt originale. pe bavauto imi apar cele cu urechiuse la cod produs. in urma cautarilor am descoperit si diferentele intre capacelele sigur fake (diferentele sunt acolo unde sunt sagetile rosii) si cele vandute de bavauto ca fiind originale

post-74672-0-46552500-1523653722_thumb.jpg

post-74672-0-98421800-1523653732_thumb.jpg

post-74672-0-60283900-1523654207_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Capacele cu negru la interior pe care scrie "Made in Germany" sunt cele originale undeva la 40-50 lei bucata (am cumparat vreo 2 pana acum), iar cele cu interiorul alb cu "Made in italy" si cu 4 urechiuse metalice sunt "fake-uri" daca le putem numi asa, se cumpara pe la 5 dolari 4 capace, adica 5 lei capacul, de aia sunt asa mult peste tot pe internet de la 50 lei in sus setul.

 

Ca si calitate nu stiu ce sa zic, din auzite am aflat ca cica s-ar strica repede cele fake din cauza ruginii si etc (doar am auzit), dar daca ne gandim la bani, nu se merita sa dai 200 lei pe 4 capace originale care ti le poate fura in 15 secunde cineva. Mi-am comandat si eu sa am de rezerva un set de pe aliexpress.

Edited by WIN60
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Edit: tu zici ca ale ale sunt modelul original doar din plastic?

 

Asa ziceam, dar am scos adineauri unul de pe masina ca sa fiu sigur si sunt gri mai inchis si cu urechiuse metalice, ca cele din poza din mijloc din primul post. Imi cer scuze pt dezinformare, as fi bagat mana in foc ca sunt doar plastic. Le-am confundat cu originalele. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

nelamurirea mea vine si din faptul ca pe realoem si pe bavauto la poze sunt cele cu urechiușe de metal, nu cele cu plastic negru. ma gandesc ca poate or fi alt lot, sau alea cu plastic negru un model mai vechi, dar nu apar dupa cod pe realoem
Link to comment
Share on other sites

Ti-am explicat ca cele originale sunt negre la interior fara urechiuse "Made in Germany", nu mai conteaza ce scrie si ce vezi in alta parte.

 

Bucata este undeva la 40-50 lei, tot ce vezi cu urechiuse/gri/made in italy si asa mai departe sunt fake-uri, cel mai sigur vandute la pretul de original in unele locuri.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.