Jump to content

Cumpar E 46 , 320 diesel 150cp 6+1


Tripl3x

Recommended Posts

Salutari din nou

Am decis sa iau alt e46 , de aceea apelez la cunostintele voastre . De data asta ma duc spre E46 320 berlina 6+1 automat ori manual 150cp diesel cu dotari mai multe.

Am luat teapa cu masina cumparata, am pus masina la punc merge perfect , nu o voi vinde pe cea actuala . O voi lasa baiatului meu pentru ca am muncit mult sa o pun pe picioare.

Cum pe piata sunt multi samsari ... km multi dati inapoi , lovite si refacute ,vreau sa ma indrumati catre o cunostinta ,neam ,un prieten de pe acest forum care-si vinde masina si stiti ceva mai mult despre ia, ori de pe un site care vi se pare mai in regula

Bugetul este intre 3300 si 4000 euro.

Multumesc

 

Accept mesaje si de la cei care-si vand masina din Bucuresti si de langa Bucuresti, 150 km maxim, dar nu foarte departe.

Mesajele si detaliile le voi lua in considerare doar pe cele lasate in topic .Nu iau in considerare mesajele lasate in privat , pentru ca inseamna ca cineva ascunde ceva si nu vor ceilalti sa vada despre ce este vorba.

Mesaj si detalii in topic, colegii care cunosc pesoana, istoricul... pot lasa un comentariu despre masina daca o cunosc

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oricum nu inteleg cum vrei sa aiba istoric o masina de 15 ani. Si asa majoritatea au minim 350 400 de mii de km, daca nu mai mult.

Pe bune?

Cer sa posteze cine vinde e46 cu cerintele mele. Istoric? de exemplu : vand ...... an .... si cel mai important : masina are topic deschis.

Sunt o gramada de useri care au deschis topic sa-si prezinte masina, sa scrie ce probleme au intampinat si sa accepte sfaturi.... este si asta un istoric al masinii.

Link to comment
Share on other sites

Pe bune?

Cer sa posteze cine vinde e46 cu cerintele mele. Istoric? de exemplu : vand ...... an .... si cel mai important : masina are topic deschis.

Sunt o gramada de useri care au deschis topic sa-si prezinte masina, sa scrie ce probleme au intampinat si sa accepte sfaturi.... este si asta un istoric al masinii.

 

Ok, asa da. Eu am crezut ca te referi la istoric service. Asta e mai greu la etatea masinii. Dar vezi ca e riscant si asa, cu masini din astea de pasionat, ca de multe ori sunt mai cazane decat unele din afara.

Cel mai sigur era daca puteai sa te duci in Germania si sa iti cauti tu una direct de la proprietar, aveai sanse sa iei ceva mai ok decat una de aici.

Link to comment
Share on other sites

Ok, asa da. Eu am crezut ca te referi la istoric service. Asta e mai greu la etatea masinii. Dar vezi ca e riscant si asa, cu masini din astea de pasionat, ca de multe ori sunt mai cazane decat unele din afara.

Cel mai sigur era daca puteai sa te duci in Germania si sa iti cauti tu una direct de la proprietar, aveai sanse sa iei ceva mai ok decat una de aici.

M-am gandit si la asta , dar sincer nu stiu cum sa fac. Doar nu ma duc in Germania si ma plimb pe strazi.

Trebuie gasita pe un site , nici mobile.de nu stiu daca mai e sigur si corect

Sincer nu stiu pasii care se fac pentru a cumpara de acolo si sa vin in tara.

Poate ma indruma cineva pas cu pas ce trebuie facut.

Link to comment
Share on other sites

I=-mi poate da cineva detalii despre aceasta masina?

https://www.olx.ro/oferta/recent-adus-germania-bmw-320d-2-0d-150cp-an05-6trepte-euro4-piele-navi-IDaQNlz.html

vad ca are si seria trecuta

 

ce descriere pompoasa dar mai are pana la full de full cum zic toti samsarii

auzi numai: motor generatie noua, o fi pus un motor fabricat in 2018 si nu stim....numrele de pe masina sunt doar pt poze dar ea e adusa pe roti, in titlu scrie an 2005 dar ea e 2004, etc.

Link to comment
Share on other sites

Am eu ”acul din carul cu fan”...Costa 4300 de euro, are 234000 de km, verificati, sint proprietar, stare ireprosabila.

Probleme...este break, si locuiesc la 250 de km distanta de Bucuresti.

Toate consumabilele schimbate, anulate clapetele de pe admisie, bujii-releu schimbate, frane noi fata-spate, carte service.

Navigatie mica la zi, senzori, clima, tempomat, baterie noua etc.

Nu trebuie reparat nimic, nu este masina de piata, nu s-a modificat nimic, trage perfect, consum mediu 5,5 la suta, fara niciun zgomot , motor perfect.

Pretul este fix.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.