Jump to content

7NH BMW Basic Service Inclusive - 5ani /100,000 km


andrei_alin2000

Recommended Posts

Experienta mea cu 7NH a fost pozitiva. Depinde la ce service mergi. Ti as recomanda NU la Bavaria.

 

Eu am schimbat colona directie inferioara + superioara, 3 brate directie, cutie de viteza automata, distributie, toate pe service inclusive fara nici un cost.

 

Din punctul meu de vedere se merita.

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Nu este pachetul de revizii si intretinere gratuita care este standard pe orice BMW nou? Il am eu dar prima revizie e in vreo 3000 de km. L-am avut pe precedentul E70 si tatal meu pe 2x F25. L-am folosit cu succes la Automobile Bavaria. Sunt practic revizii gratuite conform Condition Based Service. Nimic special doar ca nu platesti schimbul de ulei, schimbul de lichid de frana etc. Placutele si discurile nu sunt incluse. Nimic de reprosat.
Link to comment
Share on other sites

Ba da, acela este.

 

Pachetul BMW Service Inclusive acoperĂŁ toate lucrĂŁrile de ĂŽntreĂžinere, inclusiv Piese BMW Originale Âşi uleiul necesar.

 

Ăn pachet sunt incluse urmĂŁtoarele servicii:

 

ĂntreĂžinere

Schimbarea uleiului de motor plus completĂŁri;

Verificarea automobilului Âşi acĂžiunile standard;

Verificarea/ schimbarea filtrului de aer;

Verificarea/ schimbarea filtrului de combustibil;

Verificarea/ schimbarea microfiltrului;

Verificarea/ schimbarea bujiilor;

Verificarea/ schimbarea lichidului de frânã.

 

PoÞi achiziÞiona acest pachet cu contract pe duratã de 10 ani ºi pânã la un numãr de 200.000 km.

 

Pachetul BMW Service Inclusive Plus acoperĂŁ toate lucrĂŁrile de ĂŽntreĂžinere, plus reparaĂžiile pieselor de uzurĂŁ, inclusiv Piese BMW Originale necesare.

 

Ăn pachet sunt incluse urmĂŁtoarele servicii:

 

ĂntreĂžinere

Schimbarea uleiului de motor plus completĂŁri;

Verificarea automobilului Âşi acĂžiunile standard;

Verificarea/ schimbarea filtrului de aer;

Verificarea/ schimbarea filtrului de combustibil;

Verificarea/ schimbarea microfiltrului;

Verificarea/ schimbarea bujiilor;

Verificarea/ schimbarea lichidului de frânã.

 

ReparaĂžii ale pieselor de uzurĂŁ

Schimbarea plãcuÞelor de frânã faÞã/ spate;

Schimbarea discurilor de frânã faÞã/ spate;

Schimbarea ambreiajului;

Schimbarea lamelelor ÂştergĂŁtoarelor (odatĂŁ cu schimbarea uleiului de motor).

 

PoÞi achiziÞiona acest pachet cu contract pe o perioadã de 10 ani ºi pentru un numãr de kilometri de pânã la 200.000.

 

Serviciile BMW de AsistenÞã mobilã sunt valabile doar dacã schimbarea uleiului se realizeazã În mod regulat la un centru de Service BMW autorizat. Atunci când achiziÞionezi un pachet BMW Service Inclusive, dreptul la acest serviciu se prelungeºte automat. Pentru mai multe informaÞii, te rugãm sã vizitezi www.bmw.ro/mobilecare.

Link to comment
Share on other sites

La orice reprezentanta din lume, nu doar din tara.

 

Cu BMW Service Inclusive, te bucuri de plăcere nelimitată de a conduce. Acum şi pentru o perioadă aleasă de tine, nu trebuie să pierzi niciun moment gândindu-te la costurile întreţinerii, verificărilor sau uzurii automobilului tău. Cu BMW Service Inclusive, aceste lucrări sunt acoperite atât în cazul automobilelor noi, cât şi al celor rulate – cu Piese BMW Originale. Acest lucru este valabil atât în ţara ta, cât şi la nivel global, la toate centrele de Service BMW participante. Iar în cazul în care vinzi automobilul tău BMW, pachetul BMW Service Inclusive este transferat automat următorului proprietar, iar astfel valoarea de revânzare a automobilului tău creşte.
Edited by CatalinP
Link to comment
Share on other sites

Experienta mea cu 7NH a fost pozitiva. Depinde la ce service mergi. Ti as recomanda NU la Bavaria.

 

Eu am schimbat colona directie inferioara + superioara, 3 brate directie, cutie de viteza automata, distributie, toate pe service inclusive fara nici un cost.

 

Din punctul meu de vedere se merita.

 

Bafta

 

 

La ce pret te-a ajuns acest pachet ?

Va multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Util. Au facut reviziile cand m-i sa aprins martorul la bord, costul 0 pentru mine (bine, pachetul a costal 866 euro fara TVA cand am comandat masina). Acum 2 luni mi-au schimbat lichidul de frana. Este valabil la orice service recunoscut de BMW, din Europa civilizata.
Link to comment
Share on other sites

Util. Au facut reviziile cand m-i sa aprins martorul la bord, costul 0 pentru mine (bine, pachetul a costal 866 euro fara TVA cand am comandat masina). Acum 2 luni mi-au schimbat lichidul de frana. Este valabil la orice service recunoscut de BMW, din Europa civilizata.

 

0,00 m-a costat pachetul 7NH acum ca ma uit pe lista de servicii si echipamente standard & optionale.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...

Salut baieti,

 

Care aveti acest pachet? Care l-ati folosit?

Cum a fost experienta?

Se poate folosi la orice dealer din tara?

Sunt intr-adevar costuri 0?

 

Mersi mult!

 

7NH - Service inclusive = Revizii, schimburi, pe care uneori uita sa le mai faca, chiar dc in navigatia masinii apar ca fiind facute, deci cam orice inseamna intretinere si revizie.

7CG - Repair inclusive = Reparatii la probleme, gen cutie, motor, senzori, suspensii ,etc.

Cred ca e bine sa le ai pe ambele, sa le prelungesti ,si sa nu ai nevoie niciodata de 7CG !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.