Jump to content

Vand Seria 4 -- 420d GranCoupe M Package


AdrianSto

Recommended Posts

// Bmw 420d Gran Coupe — M Package — Efficient Dynamics 184CP///

 

NU FAC SCHIMBURI!

 

Motor: 1995 cm3

Norma Poluare: EURO 6

Cai Putere: 184

Cuplu: 380 Nm

Turbina: Twin Power Turbo

Transmisie: Automata Steptronic Sport in 8 rapoarte

Km Reali: 150.000 - (85% parcursi in Germania)

 

M Packet: Interior - Exterior

Culoare: Estoril Blue

Interior: Piele Bej

Volan M imbracat in piele (BMW Individual Leather)

Geamuri fumurii - lateral spate si luneta

Scaune fata sport incalzite cu suport lombar reglabil

Scaune spate incalzite

Sistem de difuzoare HiFi

Active Steering Wheel (Directie sport variabila)

Suspensie M Sport

Tractiune: Spate

Lumini de zi LED

Led-uri Angel Eyes

Jante BMW M - 18”

Prezoane antifurt

 

Head-Up Display

Scaune spate incalzite

Sistem de navigatie Professional cu Controller iDrive Touch

Panou Instrumente de bord cu continut extins

BMW Extended Connected Drive (functie de conectare a 3 smartphone-uri pentru a suna, reda muzica de pe smartphone / youtube etc)

Drive Assist (avertizare coliziune frontala, avertizare coliziune pietoni cu functia de franare automata)

Line Assist (avertizeaza parasirea benzii prin vibratii a volanului)

Colission Warning (franare automata in caz de impact cu o alta masina sau pietoni)

Active Protection

Pilot Automat Activ cu Functia de Franare / Accelerare (Stop & Go)

Info Limitare de Viteza (scanarea indicatoarelor si redarea lor pe head-up display sau display)

Senzori Parcare Cu afisaj - fata / spate

Camera Marsarier

Oglinzi retrovizoare exterioare rabatabile din cheie / masina — Incalzite cu Functia Automata de Anti-orbire

Oglinda retrovizore interioara cu Functia Automata de Anti-orbire

Pachet Compartiment de Depozitare

Pachet Lumini Ambientale (lumini interioare, in manerele portierelor si la deschiderea portierei)

Sistem Eco Start / Stop Semafor

Senzori Ploaie

Senzori Lumini

Senzori Presiune Pneuri

Comfort Package

Portbagaj Automat / Soft Close (inchidere din buton si cheie)

Teleservices

Connected Drive Services

Intelligent emergency SOS call

Real-Time Traffic Information

Concierge Services

Remote Services

 

Comenzi volan

Comenzi vocale

Bancheta spate rabatabila

Cotiera fata culisanta

Cotiera spate rabatabila

Plasa portbagaj pentru cumparaturi

Keyless GO

Bluetooth

Buton Start / Stop

Radio / CD

MP3

USB

______

 

Km Reali

2 Chei

Carte service

Ofer seria de sasiu in vederea verificarii

Autoturism cumparat din reprezentanta Germania pentru uz personal, inmatriculat cu toate taxele la zi

VIN: WBA4B51070D329792

__________

 

Pret: 24699

Pret usor negociabil!

 

 

Edited by AdrianSto
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mare atentie pentru cei interesati de aceasta masina!!!!

Inca de aseara am contactat propietarul,am tot schimbat o serie de mesaje fiind interesat de achizitia acestei masini...dar azi surpriza :cry:

 

In urma verificarilor mele masina a avut o serie de evenimente rutiere,contactat propietarul a spus clar ca asa a luat masina lovita si reparata de Bmw si ca el chiar sa bucurat(fereasca Dumnezeu)

 

Masina din ce zice Adrian are schimbate urmatoarele:

 

Volan (deci e clar ca si airbag bord+bord)

Sistem idrive total(ca sa va dati seama ce majora a fost avaria)

Portierele masinii!!! Da portierele schimbate spune el din cauza unor zgarieturi...Pe bune???

Va e clar ca a fost schimbata inclusiv toata fata masinii+plafon interior etc

 

I-am spus ca o sa postez discutia pe forum si a zis sa nu ii fac rau,ca el oricum spunea la client...pe bune??? si clientul care nu intreaba ce face ??? ia teapa???pe 24700 euro

 

Atasez discutia de pe Autovit

post-81776-0-97520600-1524834142_thumb.png

post-81776-0-88692600-1524834146_thumb.png

post-81776-0-69761700-1524834150_thumb.png

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Dar de ce trebuia sa fie dauna sa i schimbe idrive-ul? Sau volanul? Sau la noi nu se practica atât pe forum ĂŽnlocuirea volanului sau a idrive-ului?,,, și dk și sigla ulterior asta ĂŽnseamnĂŁ ca fost dauna? Eu nu zic ca nu poate fi așa dar mi se pare Prea multĂŁ superficialitate in a da verdicte Edited by dadogus
Link to comment
Share on other sites

90% sanse sunt ca masina a fost vandalizata in Germania ... sparta pentru furtul volanului / navigatiei / bordului digital ( se intampla zeci sau chiar sute de astfel de evenimente in Germania lunar - de aceea e plin OLXul de fel si fel de piese la preturi bomba )

 

inclusiv un coleg de forum care are un F10 LCI si locuieste in Berlin a patit de doua ori lucrul asta ( masina sparta ... furat bordul - volanul si navigatia )

 

01466063882.jpg

image.jpg

 

este foarte usor sa vezi daca masina a fost lovita frontal atat de agresiv ... se verifica farurile / lonjeroanele / prinderile aripilor de caroserie etc...

Edited by Acero99
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dar de ce trebuia sa fie dauna sa i schimbe idrive-ul? Sau volanul? Sau la noi nu se practica atât pe forum înlocuirea volanului sau a idrive-ului?,,, și dk și sigla ulterior asta înseamnă ca fost dauna? Eu nu zic ca nu poate fi așa dar mi se pare Prea multă superficialitate in a da verdicte

Ma refeream la dauna majora(nu totala) Stiu ca te ocupi cu masini si ai vandut sute poate mii( bravo !!! nu e treaba mea)ai mai auzit nemti(reprezentanta) care sa schimbe volanul si idrive? e clar ca volanul sa strambat in momentul impactului...si usile tot asa le schimba nemtii doar ca erau zgariate?

 

 

Aceroo inseamna ca nu ai vazut pozele discutiei noastre,relateaza chiar el ca piesele au fost schimbate in urma accidentului

Edited by Takecare202020
  • Like 3
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca exagerezi, atata timp cat nu zice nimic de faruri stopuri bari radiatoare airbaguri de unde pana unde inventezi tu toate balariile posibile? Asta e buna....daca am cumparat o masina cu Model Designation, Deletion inseamna ca nu poti pune ulterior ca a fost schimbat portbagajul? Crezi ca nu se putea comanda fara sau ceva? Eu zic ca a fost lipit ulterior..parerea mea ca ati devenit foarte carcotasi ca cumparatori de masini si voi cand va vindeti masinile sunt care mai de care mai rupte si mai varza...cunoscatorilor!

 

PS: Volanul nu pateste nimic cand sare airbag-ul, iti garantez...si inca o chestie..nu imi lua mesajul ca pe un atac personal..am generalizat...apreciez gestul pe care l-ai facut sa atentionezi lumea dar nu cred ca e cazul.

Edited by ckh
  • Like 9
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce spuneam volanul il schimba bmw doar in cazul de fata unde a fost stramb.Am inteles deci eu va arat ce vinde omul si voi incercati sa il acoperiti.

Ckn "apreciez gestul pe care l-ai facut sa atentionezi lumea dar nu cred ca e cazul" ce nu e cazul sa anunt lumea ca era sa iau o teapa de 23000 euro?

Edited by Takecare202020
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg asa: daca ar fi fost vandalizata pentru furt volan si idrive si ceasuri, atunci vanzatorul ar fi spus exact asta, pentru ca ar fi aflat la randul lui de la dealerul Bmw de unde a cumparat-o.

Dar daca insusi vanzatorul spune ca a avut dauna, plus ca apar si portierele schimbate ( adica cine plm schimba 2 portiere pentru zgarieturi? Se da revopsire ca doar nu sunt nemtii mana larga sa schimbe o usa intreaga ca e zgariata), atunci e dubios.

Pana la urma se poate lamuri chiar de catra cel care vinde masina. Dar cine vrea sa o cumpere, sa ia vin-ul si sa il verifice la Bmw daca are vreo cunostinta, si ii spune exact in ce a constat dauna. flowers.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg asa: daca ar fi fost vandalizata pentru furt volan si idrive si ceasuri, atunci vanzatorul ar fi spus exact asta, pentru ca ar fi aflat la randul lui de la dealerul Bmw de unde a cumparat-o.

Dar daca insusi vanzatorul spune ca a avut dauna, plus ca apar si portierele schimbate ( adica cine plm schimba 2 portiere pentru zgarieturi? Se da revopsire ca doar nu sunt nemtii mana larga sa schimbe o usa intreaga ca e zgariata), atunci e dubios.

Pana la urma se poate lamuri chiar de catra cel care vinde masina. Dar cine vrea sa o cumpere, sa ia vin-ul si sa il verifice la Bmw daca are vreo cunostinta, si ii spune exact in ce a constat dauna. flowers.png

Chiar 4 portiere...ca neamtul nu se uita la bani si eu roman de rand nu ma pot bucura la o masina refacuta de bmw cu piese noi

 

Oricum frumos din partea colegilor de forum care au dat negativ la postarile mele...deci ajuta vanzatorul sa pacaleasca pe un om care munceeste pentru bani.Bravo baieti.

 

90% sanse sunt ca masina a fost vandalizata in Germania ... sparta pentru furtul volanului / navigatiei / bordului digital ( se intampla zeci sau chiar sute de astfel de evenimente in Germania lunar - de aceea e plin OLXul de fel si fel de piese la preturi bomba )

 

inclusiv un coleg de forum care are un F10 LCI si locuieste in Berlin a patit de doua ori lucrul asta ( masina sparta ... furat bordul - volanul si navigatia )

 

01466063882.jpg

image.jpg

 

este foarte usor sa vezi daca masina a fost lovita frontal atat de agresiv ... se verifica farurile / lonjeroanele / prinderile aripilor de caroserie etc...

 

Chiar si tu ai cumparat de la Neo navi,bord digital, etc la e93 si f10

Edited by Takecare202020
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Chiar 4 portiere...ca neamtul nu se uita la bani si eu roman de rand nu ma pot bucura la o masina refacuta de bmw cu piese noi

 

Oricum frumos din partea colegilor de forum care au dat negativ la postarile mele...deci ajuta vanzatorul sa pacaleasca pe un om care munceeste pentru bani.Bravo baieti.

 

 

 

Chiar si tu ai cumparat de la Neo navi,bord digital, etc la e93 si f10

 

Da , Neo vinde produse cu provenienta cunoscuta cu factura si garantie ... la E93 stopurile au fost noi noute de la BMW Nurenberg , la F10 volanul si bordul au fost noi noute ... doar NBT'ul nu a fost nou

 

imi pare rau de offtopic ... nu cunosc masina nu cunosc vanzatorul dar de la un volan schimbat / navigatie sa faci masina dauna totala e drum lung , daca era dauna asa de mare masina era la fier vechi ... neamtul nu repara masini avariate atat de grav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Frate parca ți a bĂŁgat mâna in buzunar și ți a luat banii așa vorbești,,, ți a dat vin-ul ți a rĂŁspuns la mesaje dupa pĂŁrerea mea s a comportat Normal, ți a zis ce era de zis despre mașina,,, ai fost la masina? Ai verificat-o la Bavaria, lonjeroane, airbag-URI?Poți sa zici 100% ca a fost dauna totala ? Sau trebuie sa te creadĂŁ tot forumul pe cuvânt? Eu habar n am de vânzĂŁtorul asta dar prea multĂŁ ura aici doar sa l scoti pe om ca e țepar ,,, o fi nu Stiu, dar prea ĂŽnverșunat ești ,,, si da in germania pt o zgârieturĂŁ mai profunda Ăți schimba toatĂŁ USA nu ți da cu chit
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu cunosc vanzatorul, dar sustin ceea ce se spune mai sus, neamtul nu repara masini cu avarii asa serioase cum sustine cel interesat de cumparare, masina asta daca era lovita pe toata partile cu atatea air-bag-uri sarite (cam asta inteleg ca ar zice interesatul), era cumparata im starea aia de vreunu de-al nostru, reparata in regim propriu si vanduta impecabila ca la noi, nu mai avea nimeni ce sa mai vada verificand seria la un dealer BMW, ca n-ar fi existat nici o reparatie..

Decat sa faceti discutii fara sfarsit pe aici, m-ai bine v-ati intalni la un dealer BMW ca doi barbati si vedeti ce e cu masina

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare ... daca masina costa 70.000 si o lovesti frontal ... nu o mai repari ?!?!?! ... adica neamtu asa prost sa fie ... ?!?!

Pentru asta existĂŁ casco! DacĂŁ e daunĂŁ totalĂŁ(lonjeroane afectate,șasiu afectat)pleacĂŁ la fier vechi și vine alta nouĂŁ😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mare atentie pentru cei interesati de aceasta masina!!!!

Inca de aseara am contactat propietarul,am tot schimbat o serie de mesaje fiind interesat de achizitia acestei masini...dar azi surpriza :cry:

 

In urma verificarilor mele masina a avut o serie de evenimente rutiere,contactat propietarul a spus clar ca asa a luat masina lovita si reparata de Bmw si ca el chiar sa bucurat(fereasca Dumnezeu)

 

Masina din ce zice Adrian are schimbate urmatoarele:

 

Volan (deci e clar ca si airbag bord+bord)

Sistem idrive total(ca sa va dati seama ce majora a fost avaria)

Portierele masinii!!! Da portierele schimbate spune el din cauza unor zgarieturi...Pe bune???

Va e clar ca a fost schimbata inclusiv toata fata masinii+plafon interior etc

 

I-am spus ca o sa postez discutia pe forum si a zis sa nu ii fac rau,ca el oricum spunea la client...pe bune??? si clientul care nu intreaba ce face ??? ia teapa???pe 24700 euro

 

Atasez discutia de pe Autovit

 

Ce aberatii poti sa spui colegule! Ai zis chiar de monograma de pe spate ca cica are capota schimbata, era foarte greu sa-i lipesti o monograma dupa...e mai usor sa te duca capul ca a schimbat capota si dupa a lipit monograma.

Era ok sa postezi ca masina a fost lovita si au fost schimbate respectivele piese, daca masina este facuta ok nu stiu care este problema, da sunt oameni care nu vor sa cumpere masina lovita sau macar nu lovita tare si sunt altii care nu-i intereseaza daca a fost facuta cum trebuie, eu unul nu stiu ce sa face, dar m-as duce la BMW cu respectivul sa vedem clar ce piese au fost schimbate, adica fiecare piesa in parte ca sa vad ce a mai fost afectat sa stiu la ce sa ma uit mai atent.

Atata timp cat seria masinii este anunt nu stiu cum de este teapa! Clientul care nu intreaba este fix problema lui, terminati cu reclama asta toxica si cu rautatea asta penibila.

Edited by WIN60
  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.