Jump to content

Parbriz Hud Bmw f01


Joe_p

Recommended Posts

Salutaare,

 

Pentru cei care au mai schimbat parbrizele la masinile voastre dotate cu hud, am o intrebare:

 

Unde se regaseste informatia ca parbrizul este pentru optiunea de HUD? In dreapta jos pe acea serigrafie neagra care intra in cheder?

 

 

Vreau sa ma asigur ca ce comand este perfect functional pentru optiunea HUD, acesta pe care doresc sa il achizitionez are sigla Bmw in stanga si in dreapta jos optiunea "hud".

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Original este 4000 lei, after unde ai garantia ca functioneaza hud-ul 100% este 2000 lei.

Eu l-am luat second, original la 1000 lei, insa nu eram sigur ca este pentru volan pe partea stanga, avand inscriptia de "HUD" pe partea dreapta. L-am dat jos pe al meu care este original si este la fel.

Link to comment
Share on other sites

Guest CosmaCosmin

doar ca experienta,

 

l-am schimbat la reprezentanta din Timisoara,

si partea din dreapta e cumva valurita

 

ma plangeam unui prieten,

si imi zice ca si al lui e la fel dupa schimbarea tot in reprezentanta

 

daca ma uitam atunci il refuzam,

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 anu la E60 LCI parbriz cu HUD original, la Centrul de parbrize Pilkington(filaret) si Autoglass(eroii revolutiei) a costat aprox 18mil cu tot cu instalare si accesoriile aferente.

A fost comandat dupa seria de sasiu de fiecare data ( de 3 ori pana acum) si a venit pe original de 2 ori, si ultima oara pe producator, lipsea doar sigla bmw de pe el.

 

Acum urmeaza sa il schimb iar a 4-a oara si o sa aflu de abia saptamana viitoare noul tarif, dar presupun ca o sa fie un pret decent de data asta, asa ca la F10 nu strica sa intrebi la niste d'astia care se ocupa cu parbrize(ai mai sus niste exemple).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Schimbat in toamna in Germania, cu tot cu montaj a fost 1460Euro. Prima data au montat unul care s-a concluzionat ca avea defect de fabrica deoarece nu mi se vedea corect HUD doar intr-o anumita pozitie, s-a facut reclamatia si mi au trimis din nou acelasi tip de parbriz de la Saint-Gobain dar alt lot si functioneaya fara probleme :)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

What? Deci ai nevoie de parbriz special dacĂŁ ai HUD? MĂŁ bĂŁtea gândul sĂŁ ĂŽmi schimb și eu parbrizul (multe punctulețe și firicele de zgârieturi) și nici nu am luat asta ĂŽn considerare.

 

Da, e special si costa mult mai mult decat cel fara HUD, din cauza ca are o componenta speciala pentru reflexia imaginii HUD-ului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.