Jump to content

Vand Roti Tabla Iarna cu Anvelope Nokian WR D3 FRT


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fara suparare, dar un pret corect pentru setul ala de roti ar fi cam 600 lei. Poti sa le tii 5 ani la vanzare pe banii astia, dar mai rau faci ca ele o sa isi piarda valoarea din ce in ce mai mult. Pe jante de tabla la pretul asta deja ai pretentia sa fie folosite 1-2 sezoane anvelopele.

1. 195/55R16 e o dimensiune care nu e buna la niciun Bmw (si in general nu e buna la masinile uzuale, care folosesc 205/55R16)

2. DOT2013 inseamna ca sunt deja coapte si ca au aderenta foarte proasta. Degeaba scrie WR D3 pe ele, ca au aderenta putin sub anvelopele resapate din careffour in momentul asta.

3. Sunt tocite neuniform.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio suparare, e opinia ta, departe de adevar dar e o opinie, toti avem dreptu la asta. Raspund punctual:

1. Esti in eroare, pe orice bmw pe care merg 205/55R16 100% intra si merg si 195/55R16, doar ca nefiind marimea din carte sau de pe usa, poate multi se feresc sa puna, din nestiinta. Se potrivesc la aproae orice Serie 1, asta pe original, deci supozitia ta ca nu merg la niciun bmw cade.

2. Da ala este dot-ul, l-am spus clar, au o varsta dar faptul ca-s coapte si mai ales cu aderenta sub cele resapate.....etc este de asemenea aberanta, cred ca iti dai seama si tu.

3. Poate pozele nu-s cele mai bune, dar de aici pana a-ti da tu ochiometric cu arerea ca-s tocite neuniform, e distanta mare. Te asigur ca nu sunt.

Cat despre pret, pot cere cat vreau eu pe ele, fara sa doara pe nimeni, oricum poti observa ca am lasat mult la ele si ca pretul este negociabil in continuare.

Iti multumesc de pareri, nu si de presupuneri si dezinformari.

Stima.

Bafta

:thumbsup:

Edited by Vlad_E30_E46
Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio suparare, e opinia ta, departe de adevar dar e o opinie, toti avem dreptu la asta. Raspund punctual:

1. Esti in eroare, pe orice bmw pe care merg 205/55R16 100% intra si merg si 195/55R16, doar ca nefiind marimea din carte sau de pe usa, poate multi se feresc sa puna, din nestiinta. Se potrivesc la aproae orice Serie 1, asta pe original, deci supozitia ta ca nu merg la niciun bmw cade.

2. Da ala este dot-ul, l-am spus clar, au o varsta dar faptul ca-s coapte si mai ales cu aderenta sub cele resapate.....etc este de asemenea aberanta, cred ca iti dai seama si tu.

3. Poate pozele nu-s cele mai bune, dar de aici pana a-ti da tu ochiometric cu arerea ca-s tocite neuniform, e distanta mare. Te asigur ca nu sunt.

Cat despre pret, pot cere cat vreau eu pe ele, fara sa doara pe nimeni, oricum poti observa ca am lasat mult la ele si ca pretul este negociabil in continuare.

Iti multumesc de pareri, nu si de presupuneri si dezinformari.

Stima.

Bafta

:thumbsup:

...Dreptul...

Link to comment
Share on other sites

Daca erau asa departe de adevar afirmatiile mele nu ai fi avut rotile inca la vanzare dupa 8 luni.

1. Daca dimensiunea asta merge asta nu inseamna ca e si ok si legal. Un politist ambitios iti ia talonul pentru dimensiunea asta. Cand treci de la 205/55R16 la 195/55R16 o sa arate putin eronat si kilometrajul.

2. In tarile civilizate nu ai voie sa circuli cu anvelope de vechimea asta. E o prostie ca la noi in tara oamenii sunt lasati sa mearga cu anvelope de iarna mai vechi de 5 ani.

3. Tu stii mai bine. Mi se par uzate neuniform din poze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.