Jump to content

Bmw ConnectedDrive


Recommended Posts

Salut!

A trecut ceva vreme de când n-am mai scris pe acest forum!

AĂâ˘a cum m-am aĂâ˘teptat ....BMW Ro a gĂŁsit ââŹĹsoluĂâşiaââŹÂ pentru a bloca accesul la ceea ce reprezintĂŁ serviciile Bmw Connected Drive...cu alte cuvinte nu oferĂŁ niciun serviciu din cele menĂâşionate.

Pe scurt maĂâ˘ina mea este un Bmw Seria 5 F10 LCI achiziĂâşonat din Germania (deci echipat cu pachetul de Servicii Connected Drive pentru Germania) iar ulterior am ĂŽnmatriculat - o in Ro.

Totul a funcĂâşionat perfect pana la ĂŽnceputul acestui luni.

Când spun perfect- ma refer la faptul ca serviciile Concierge, Bmw Online etc au funcĂâşionat perfect.

Ei bine la ĂŽnceputul acestei luni - pachetul de servicii a expirat - primind mail de la Bmw ConnectedDrive- prin care eram anunĂâşat ca trebuie sa-mi prelungesc abonamentul pentru a putea beneficia de aceste servicii in continuare.

Zis Ăâ˘i fĂŁcut- iau cardul dau sa plĂŁtesc dar surpriza - nu se realizeazĂŁ plata. Iau alt card- nimic. ĂËi tot aĂâ˘a pana ajung sa stau de vb cu un ââŹĹoperatorââŹÂ de la Bmw Ro care imi comunica - ââŹĹmaĂâ˘ina trebuie ĂŽnregistratĂŁ pe Ro, altfel nu merge!ââŹÂ

Asta in condiĂâşiile in care serviciul Bmw Online funcĂâşionase perfect timp de un an Ăâ˘i ceva in Ro fĂŁrĂŁ sa fie ĂŽnregistratĂŁ maĂâ˘ina pe Ro!

Fac cont pe net pe bmwconnetedrive.uk pentru ca acolo auzisem ca e mai simplu sa achiziĂâşionez pachetul de servicii - ĂŽnsĂŁ Ăâ˘i acolo mi-au cerut dovada ĂŽnmatriculĂŁrii sau reĂâ˘edinĂâşei in UK.

Astfel ca in acest moment ĂŽmi este imposibil sa folosesc BMW online .....

DacĂŁ vreunul dintre voi s-a confruntat cu aceasta problema Ăâ˘i are vreo soluĂâşie , as avea rugamintea sa ne-o ĂŽmpĂŁrtĂŁĂâ˘eascĂŁ tuturor .

Vreau sa cumpĂŁr acest pachet nu ma intereseazĂŁ variante de crack, hack...etc ci pur Ăâ˘i simplu sa ma ĂŽndrume spre o soluĂâşie prin care sa pot folosi ceea ce am folosit pana acum.

Va mulĂâşumesc!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.