Jump to content

2007 BMW E90 mers intrerupt la relanti


jonson123

Recommended Posts

Va salut!

 

Sunt posesorul unui BMW 320d E90 din 2007, motor M47 cu transmisie manuala. De mentionat ca masina inca are DPF. Si acum sa incepem cu probleme.. ca d-aia avem masini :))..Masina intrerupe la relanti. Motorul merge normal si dintr-o data intrerupe scurt, isi revine, merge ok.. iar intrerupe ..devine stresant.. tocmai i-am schimbat injetoarele si nu s-a ameliorat mai deloc problema. Masina nu da cu fum absolut deloc, nu arata nicio eroare pe tester in afara de in bec ars.. Pareri?

 

Va multumesc si sper sa primesc vreun raspuns..

Link to comment
Share on other sites

Si esti sigur ca dpf mai este in parametrii? Inainte sa schimbi injectoarele, tot asa facea?

Salut. Da, masina facea tot asa. D-aia le-am schimbat..aveau valori mari si m-am gandit ca de acolo poate fi. Acestea erau valorile inainte sa schimb injectoarele, acum am undeva intre 0.0 si 0.6.. Cylider 1: -1.5 mg/stroke...Cylinder 2: 3.2 mg/stroke...Cylinder 3: 0.5 mg/stroke... Cylinder 4: -2.1 mg/stroke

Link to comment
Share on other sites

Ce tester ai folosit?

Sincer sa fiu nu mai stiu ce tester era, cert este ca mi-a pus de 3-4 tester pe ea..

 

Ce tester ai folosit?

 

Problema ta e electrica sau pe linie de alimentare, egr, etc trebuie sa mergi la cineva cu tester dedicat bmw si care sa stie sa l foloseasca!

Mi-am facut o progamare la reprezentanta bmw pentru joi-vineri, dar voiam sa aud si cateva pareri poate s-a mai intalnit cineva cu problema asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Revin cu update.. Am schimbat toate injectoarele, am pus doape la admisie, am curĂŁțat egr, am schimbat toate filtrele + ulei și nicio modificare. Masina ĂŽntrerupe când vreau sa o accelerez mai tare, sa spun așa. Menționez ca am impresia ca miroase cam tare a noxe de la toba. Ceva pĂŁreri?
Link to comment
Share on other sites

Asta scrie pe foaie dupĂŁ ce am verificat DPF:

Funcțion: exhaust temperature before cât.

State: 117.96 grade Celsius

 

Function: exhaust-gas backpressure

State: 7.88 mbar

 

Function: exhaust-gas temperature before particulate fi

State: 117.96 grade Celsius

 

Function: distance traveller since regeneration

State: 375552.00 m

Link to comment
Share on other sites

Am fost la cineva care se ocupa numai de BMW, mi l-au recomandat mai multe persoane. masina nu are decât o singura eroare, cea de la pompa auxiliarã ...

 

Filtru de motorina l-am schimbat acum 2 zile și dacĂŁ era vreun senzor banuiesc ca apĂŁrea pe tester ...baietii sunt priceputi..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.