Jump to content

WAZE pe iDrive de pe un iOS


Recommended Posts

Cred ca solutia cu un Android ieftin lasat tot timpul in masina pentru screen mirroring este mai ieftina, dar sincer incerca sa vezi daca iti convine toata "infrastructura". Mie nu mi se pare ergonomic. Pentru daily drive, eu nu l-as folosi decat daca chiar te ajuta Waze foarte mult.
Link to comment
Share on other sites

Managementul Waze a ramas acelasi si este neutru (din cate stiu, aceasta a fost si una din cerinte inainte de a semna contractul cu Google) Conducerea o gasesti tot in Tel Aviv Israel. Totusi , eu nu as astepta dupa ei :D ... Edited by OPaul
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Ma amuza cum fanii Apple asteapta cu limba scoasa ca stapanul sa le mai dea drumul cate 1m la lant . Le-a dat voie sa foloseasca Waze in CarPlay !!!

Edited by seaman
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La fel asteapta si fanii Android sa apara AA (Android Auto) in BMW....

 

PS: Macar fanii Apple au primit ceva , dar astia cu android pot sa astepte mult si bine dupa AA , cel putin 2 ani de acuma...

Edited by OPaul
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai BMW sunt ca si Apple - dau cu portia . Eu unul nu astept nimic , dupa ce m-am convins cat de folositor e si Connected drive ala.

Iti pui un miracast pe o intrare video si ai rezolvat totul . Android Auto si Car Play sa le foloseasca cei carora le place sa astepte dupa stapani.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Da , detin doua BMW-uri (dupa inca vreo 8 inainte) , totusi nu m-as cataloga fan BMW in genul in care altii sunt fani Apple.

 

Nu esti fan bmw dar totusi ai ramas la aceasta marca, si probabil ca o sa ramai in continuu, 8 inainte si acuma doua, aceste cifre contrazic ce zici, adica, ca nu esti fan bmw

Faptul ca utilizez apple nu e neaparat pt faptul ca sunt fan, pur si simplu nu suport androidul :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu esti fan bmw dar totusi ai ramas la aceasta marca, si probabil ca o sa ramai in continuu, 8 inainte si acuma doua, aceste cifre contrazic ce zici, adica, ca nu esti fan bmw

Faptul ca utilizez apple nu e neaparat pt faptul ca sunt fan, pur si simplu nu suport androidul :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

"nu m-as cataloga fan BMW in genul in care altii sunt fani Apple" -Sesizezi nuanta ?

Eu nu urasc alte marci , cum urasti tu Android-ul .

Nu prea are importanta dar am ramas la BMW ,la inceput, pt ca mi-a placut in comparatie cu ce era pe piata la inceputul anilor 90 cand am inceput cu marca asta . Apoi am luat mai din inertie , pt ca m-am obisnuit , am invatat sa le diagnostichez/depanez .

In ultimul timp, iau din comoditate pt ca la asta ma pricep si mi-e lene sa invat si sa ma obisnuiesc cu alta marca . Am avut totusi si vreo trei Mercedesuri de-a lungul timpului.

 

Acum nu fac multi km pe an din cauza serviciului si poate si a drumurilor proaste , nu fac raliuri desi conduc tare uneori , nu fac liniute sau figuri.

Nu ma consider fan BMW ci doar un utilizator caruia ii place marca si e prea comod sa schimbe.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

"nu m-as cataloga fan BMW in genul in care altii sunt fani Apple" -Sesizezi nuanta ?

Eu nu urasc alte marci , cum urasti tu Android-ul .

Nu prea are importanta dar am ramas la BMW ,la inceput, pt ca mi-a placut in comparatie cu ce era pe piata la inceputul anilor 90 cand am inceput cu marca asta . Apoi am luat mai din inertie , pt ca m-am obisnuit , am invatat sa le diagnostichez/depanez .

In ultimul timp, iau din comoditate pt ca la asta ma pricep si mi-e lene sa invat si sa ma obisnuiesc cu alta marca . Am avut totusi si vreo trei Mercedesuri de-a lungul timpului.

 

Acum nu fac multi km pe an din cauza serviciului si poate si a drumurilor proaste , nu fac raliuri desi conduc tare uneori , nu fac liniute sau figuri.

Nu ma consider fan BMW ci doar un utilizator caruia ii place marca si e prea comod sa schimbe.

 

Poate ai dreptate, uneori nu schimbam o anumita marca din comoditate, din faptul ca am invatat metehnele unei marci(nu conteaza despre ce e vb, masina, smart etc), androidul nu il suport dar il utilizez pe o tableta cand nu am incotro, nu urasc smarturile care utilizeaza android, uneori mie ciuda pe mine pt ca nu am reusit sa ma acomodez cu el

In ceea ce priveste masinilie in tara probabil voi ramane in continuu la bmw(vb ta, ne-am invatat cu ele) pe unde imi castig existenta conduc ce imi cade la mana, nu sunt mofturos daca are 6 cilindri, tractiune spate(m-am invatat cu ea) si pret la benzina bun :))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.