Jump to content

Road Map Europe EVO 2018-2


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salut,

daca doresc sa fac update la un nbt/evo cu aceste harti o sa mi ceara cod FSC?

Precizez faptul ca masina are hartile din europa ca fiind din 2015/4 iar o anumita zona (Olanda) arata 2017/4 deoarece sunt inca in perioada de 3 ani cu update online insa aceste update uri sunt legate si active inca la contul celui din Olanda si daca se descarca update se descarca doar pt zona aleasa de el cand s a logat in connected drive.

Nu vreau sa risc sa incerc un USB si daca nu merge sa blochez si ce am momentat (adica Evo Europa 2015/4)

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A pus cineva kitul pe un stick 32 MB( 28,9 MB reali formatat FAT 32) , kiul avand dezarhivat 29,8 MB( asa imi arata mie) ?

 

Ce se poate sterge din kit..cam 900 MB..?

 

Se poate instala kitul si dupa un hdd extern /usb portabil de 60m GB ?

 

a pus cineva Road Map Europe EVO 2018-2 si ii merge ?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

ok, ntfs e cel mai mic grad de partitionare pt un hdd ext de 60GB folosind OS Win 7

 

in kitul acesta fisierul config.nfm este gol, in kitul Road Map Europe EVO 2018-1 in fisierul config era scrisa calea de unde sa ia kitul.

 

se lasa fisierul config.nfm gol sau se scrie in el calea catre directorul 1 unde este kitul?

 

l-a instalat cineva kitul acesta ?... cum a lasat fisierul config.nfm ?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

@ patrutalex:

 

te rog frumos daca ai o idee sa ma ajuti:

 

am cumparat un stick 64 gb usb 3.0 sundisk formatat default fat 32 si am pus kitul tau Road Map Europe EVO 2018-2 pe elsi l-am gabat in usb-ul masinii si...nimic...nu-l vede sistemul masinii...

 

am descarcat si alt kit din alta sursa, l-am pus pe stick si ..iar nimic...nu-l vede

 

am schimbat stickul cu hdd extern 64 gb format ntfs , am pus kitul tau...usb masina...si tot nimic...nu-l vede

 

am pus pe un micro sd 32 gb , fat 32, cu adaptor usb kitul Road Map Europe EVO 2018-1 de data asta ca incapea pe 32 gb si...tot nimic...nu-l vede...

 

ca sa vesrific portul usb de la masina am pus un stick 2 gb cu muzica mp3 si il vede... deci usb-ul e bun

 

mentionez masina: BMW X1 E84 xDrive 18d (105KW / 143CP) - 03.2015

 

te rog daca ai o solutie...stick-ul tn formatat bootabil..etc...nu stiu de ce nu-l vede

 

voi ce stick folositi?...ce marca / formatare ?

 

multumesc

Edited by Sithake
Link to comment
Share on other sites

cu ce program pot genera codul pentru instalarea hartilor 2018-1 ?

 

Am luat fisierul 1b...dar nu stiu in ce soft pt E-uri sa-l pun sa-mi genereze codul fsc...

Trimite fisierul 1b - pe email patrutalex@gmail.com si ai codul

 

Se genereaza cu orice fsc generator

 

Ps: acest topicat ii dedicat pt evo ! Nu pt masina ta sau navi ta

Link to comment
Share on other sites

Buna, am momentan = Map database : 101144.3.212 , masina e pe NBT , model 2015 LCI :)

 

 

Pot instala aceasta harta din primul post ? Merci !

 

 

Operatiune efectuata cu succes :) ... nu am avut nevoie de codul FSC, masina avand actualizare de harti gratuit pana pe 31/07/2018 !

 

 

Initial :

 

evo.jpg

 

 

Dupa actualizare :

 

IMG_20180713_235451.jpg

 

 

Multumesc frumos OP !

Edited by pedro_nr1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.