Jump to content

Bmw road map europe next 2018-2


Recommended Posts

Salutare,

 

Am comandat codul FSC de pe ebay(din link-ul atasat de voi mai sus My link),

mi-a venit confirmare pe email, dar la livrare imi apare data de 2 noiembrei, cu shiping la adresa in care locuiesc.

Din cate am citit mai sus la unii colegi le-a venit codul in cateva ore pe email, iar la mine imi apare ca vine prin posta.

PS : Trebuia sa mai scriu ceva in comanda, gen " Bmw road map europe next 2018-2 & VIN-ul masinii" ?

 

Thx

Edited by Skywalker_ss
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Am comandat codul FSC de pe ebay(din link-ul atasat de voi mai sus My link),

mi-a venit confirmare pe email, dar la livrare imi apare data de 2 noiembrei, cu shiping la adresa in care locuiesc.

Din cate am citit mai sus la unii colegi le-a venit codul in cateva ore pe email, iar la mine imi apare ca vine prin posta.

PS : Trebuia sa mai scriu ceva in comanda, gen " Bmw road map europe next 2018-2 & VIN-ul masinii" ?

 

Thx

 

Iti vine in cateva ore. Daca nu ai scris nimic vei primi un email de la vanzator in care iti cere VIN-ul masinii, si ce model de harti vrei

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Am comandat codul FSC de pe ebay(din link-ul atasat de voi mai sus My link),

mi-a venit confirmare pe email, dar la livrare imi apare data de 2 noiembrei, cu shiping la adresa in care locuiesc.

Din cate am citit mai sus la unii colegi le-a venit codul in cateva ore pe email, iar la mine imi apare ca vine prin posta.

PS : Trebuia sa mai scriu ceva in comanda, gen " Bmw road map europe next 2018-2 & VIN-ul masinii" ?

 

Thx

 

Fara VIN nu au cum sa ti'l genereze..

 

Acolo scrie ca ti'l trimit pe mesaj ebay

Edited by Magnusy
Link to comment
Share on other sites

Am facut astazi update-ul. A functionat fara mari probleme.

 

Cum am procedat:

 

1. Descarcat torrentul (tnx @ciobster)

2. Formatat stick-ul de 64GB NTFS ( FAT nu a functionat pt mine)

3. Pus cele 5 foldere si 3 fisiere (total 8 items)

4. Conectat USB-ul in masina, in cotiera in cazul meu (F36)

5. Intrat in Navigator, unde singur a detectat stick-ul si m-a intrebat daca vreau sa incep update-ul. Imediat ce am dat "Start' mi-a cerut codul FSC, ce care l-am luat de pe eBay de la tipul recomandat in acest thread https://www.ebay.com/itm/183282499386 si a raspuns f prompt

6. A durat cam 40 de min si totul a mers ok.

 

Multumesc frumos :drinks:

Edited by razvanli
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua

Imi puteti spune si mie , va rog , cum pot descarca harta Next 2018-2 ? Nu inteleg cum functioneaza chestia asta

Am pus la cautare pe torent : magnet:?xt=urn:btih:dbbbec2651c4c244b2b01141dc4b4a74f20d6718&dn=NEu18-2.zip&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3a80%2fannounce&tr=udp%3a%2f%2ftracker.opentrackr.org%3a1337%2fannounce

Si nu mi-a gasit nimic

Nu ma pricep la torent. Ma puteti ajuta ?

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Salutare colegi,

 

Recent am achizitionat un BMW X3 din anul 2013 care are navigatie NBT, Version Europa BMW Group 101121.3.117 Road Map EUROPE Next 2013-1 NBT_D12505I. Cred ca navigatia nu a fost actualizata de cind a fost facuta masina. Am citit acest topic si am inteles ca pe linga harti am nevoie de un cod fsc. Cautind prin mapa cu manualele in germana am gasit o scrisoare de la BMW catre primul propietar prin care i se comunica acest cod si sa pastreze documentul intr-un loc sigur. Nu se mentioneaza daca e valabil lifetime sau o singura data. A trecut cineva printr-o astefel de experienta?

Stie vreun coleg daca pot folosi acest cod sau sa cumpar unul de pe ebay? Daca incerc acest cod si nu mi-l accepta, exista riscul sa nu mai functioneze navigatia actuala pina obtin un cod valabil? Imi cer scuze daca intrebarile mele par naive, dar mai bine intreb decit sa stric ceva. Am descarcat deja harta Europe next de pe torentul mentionat mai sus de colegul ciobster.

 

Mentionez ca nu este port USB in consola, dar este unul in torpedou.post-91886-0-29635600-1541599376_thumb.png

 

Va multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salutare colegi,

 

Recent am achizitionat un BMW X3 din anul 2013 care are navigatie NBT, Version Europa BMW Group 101121.3.117 Road Map EUROPE Next 2013-1 NBT_D12505I. Cred ca navigatia nu a fost actualizata de cind a fost facuta masina. Am citit acest topic si am inteles ca pe linga harti am nevoie de un cod fsc. Cautind prin mapa cu manualele in germana am gasit o scrisoare de la BMW catre primul propietar prin care i se comunica acest cod si sa pastreze documentul intr-un loc sigur. Nu se mentioneaza daca e valabil lifetime sau o singura data. A trecut cineva printr-o astefel de experienta?

Stie vreun coleg daca pot folosi acest cod sau sa cumpar unul de pe ebay? Daca incerc acest cod si nu mi-l accepta, exista riscul sa nu mai functioneze navigatia actuala pina obtin un cod valabil? Imi cer scuze daca intrebarile mele par naive, dar mai bine intreb decit sa stric ceva. Am descarcat deja harta Europe next de pe torentul mentionat mai sus de colegul ciobster.

 

Mentionez ca nu este port USB in consola, dar este unul in torpedou.post-91886-0-29635600-1541599376_thumb.png

 

Va multumesc anticipat.

 

Da, daca acel cod nu a fost lifetime, dupa update'ul de hartii nu o sa poti accesa navigatia pana nu introduci unul.. Atentie, navigatia, nu tot IDRIVE.

 

Cred ca sunt colegi pe aici care iti genereaza coduri mult mai ieftin sau chiar gratis.

Link to comment
Share on other sites

Da, daca acel cod nu a fost lifetime, dupa update'ul de hartii nu o sa poti accesa navigatia pana nu introduci unul.. Atentie, navigatia, nu tot IDRIVE.

 

Cred ca sunt colegi pe aici care iti genereaza coduri mult mai ieftin sau chiar gratis.

 

Multumesc Magnusy. O sa incerc in weekend sa introduc codul din scrisoare, daca nu merge poate ma ajuta un coleg sau o sa cumpar de pe ebay (am inteles ca trimit codul in citeva ore).

Link to comment
Share on other sites

Salutare ! Imi cer scuze daca s-a mai scris despre ce am sa intreb eu dar....totusi

Am un BMW F30 cu navigatie business ( mica ) si mie imi trebuie cod pentru Road Map Europe Route 2018-1

Am incercat cu codul pe care il avea masina dar nu a mers, mi-a scris cod incorect

De unde as putea face rost pentru un cod pentru ce imi trebuie mie ?

Masina este din 2014 !

Multumesc anticipat !

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare ! Imi cer scuze daca s-a mai scris despre ce am sa intreb eu dar....totusi

Am un BMW F30 cu navigatie business ( mica ) si mie imi trebuie cod pentru Road Map Europe Route 2018-1

Am incercat cu codul pe care il avea masina dar nu a mers, mi-a scris cod incorect

De unde as putea face rost pentru un cod pentru ce imi trebuie mie ?

Masina este din 2014 !

Multumesc anticipat !

 

https://www.ebay.com/itm/183282499386

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos, i-am scris deja si astept un rapsuns....

Am downloadat :

Attached File BMW Road Map Europe Route 2018-1.zip (57.97K)

 

L-am copiat in radacina stick-ului dupa formatare si cand am introdus stick-ul in slotul usb mi-a cerut un cod.

Acum astept sa imi raspunda cel de pe ebay si poate va merge cu codul lui pentru navigaita mea business / mica

 

O zi buna !

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata !

 

Mai am si eu o intrebare,de unde pot obtine un cod la un pret mai "pamantean"pentru navigatia mea deoarece pe net e cel mai scump , in jur de 60 $ iar la celelalte este 12 $ !

Poate cineva sa ma ajute in acest sens ? Multumesc !

 

Daca te uiti la 60 usd cand ai masina de peste 15 000 euro atuncea iti recomand sa iti pui placute de frana sh.

 

https://bmw-navigation-update.com/product/bmw-fsc-code-next-2018/

 

Poftim cu 12 dolari ! Bafta

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.