Jump to content

Vand BMW F10 520d 2012


jonnyy_b

Recommended Posts

BMW 520D 2012

(prima inamtriculare in Belgia februarie 2012)

Motorizare Twin Power Turbo

184 CP

Cutie automata

204.100 KM REALI

Pe scurt istoria masinii :

A fost cumparata de fratele meu anul trecut in toamna, a tinut-o jumatate de an dupa care si-a dorit un Touareg pe care si l-a cumparat luna trecuta, asadar i-am cumparat eu F10 le deoarece stiam masina ( anterior am avut si eu F10 dar manual pe care am vandut-o in anunt postat aici pe forum si cautam ceva automat). Masina are un singur proprietar pe carte deoarece a fost cumarata pe numele tatalui nostru din considerent de pret foarte mare la RCA al fratelui care nu are 30 de ani. SIncer nu ma grabesc sa o dau, dar daca cineva este interesat masina se poate vedea si testa oricand. M-am obisnuit cu NBT, bordul 6WB, Auto High Beam , Soft close portbagaj, video de pe usb, si alte chestii ce erau pe cea manuala si nu sunt aici :). Pretul a fost motivul achizitionarii si starea de functionare a masinii foarte buna.

Si acum despre masina efectiv

Inmatriculata in Romania in OCT 2017 adusa din Belgia la 183.000km

Ofer serie sasiu celor interesati pt. verificare

Toate taxele platite la zi ( Asigurare, impozit, vigneta )

Ca investitii thumbsup.png

Ultima intrare in service la BIMMER SERVICE noiembrie 2017 avand 196.000km unde s-a inlocuit distributia cu factura si garantie 24 luni sau 100.000 km + ulei si filtre !!! ---- 3356 lei

Inlocuite Brate superioare fata (Lemforder) ---- 750 lei

Anvelope vara noi cu factura si garantie 245 45 18 Semperit DOT 20.18---- 1800 lei

Anvelope iarna cu factura si garantie rulaj aprox 2500km 225 45 18 ---- 1500 lei

Folie omologata SOLAR ZONE cu factura si garantie ---- 350 lei

Covorase originale BMW ---- 175 lei

Masina are aplicat un strat de protectie ceramica de la CARPRO CQUARTZ CERAMIC COATING - MADE IN KOREA

Cutia schimba perfect

Placute de frana aproape noi

Faruri Bi-xenon adaptiv

Interior din piele Sport Brown Aspect ca nou fara uzura !

Scaune cu reglaj electric

Pilot automat

Keyless Go

Dynamic Damper Control - 4 moduri de condus: Eco-Pro / Comfort / Sport / Sport+, se modifica setarile cutiei, motorului, directiei, suspensiei, sistemului Start-Stop si sistemului de climatizare.

Navigatie mare 3D cu ultimul uodate la harti 2018-1Video in Motion activ

Memorie interna / Bluetooth audio / MP3 / DVD / USBSistem audio profesional Pachet lumini ambientale interior pe 2 culori + lumini ambientale exterior in manerele usiilor

Oglinzi electrice anti orbire retractabila electric din buton sau cheie

Senzori parcare fata + spate cu afisaj si avertizare acustica

Sezori ploaie / presiune pneuri / lumini

Jante 18 inch

Dublu climatronic digital<

Pachet interior trimuri High Gloss Piano Black

ETC...

Se accepta verificare la orice reprezentanta BMW se doreste.

Masina are istoricul complet de revizii care poate fi verificat la orice reprezentanta BMW

La cerere pot oferi mai multe poze.

Masina nu are elemente revopsite si nu a fost implicata in evenimente rutiere.

Raspund la orice intrebare si nelamurire DOAR telefonic.

14990 EURO usor negociabil

0720555170 - IONUT

post-37765-0-04998800-1527960100_thumb.jpg

post-37765-0-01720800-1527960109_thumb.jpg

post-37765-0-34037400-1527960114_thumb.jpg

post-37765-0-37128500-1527960118_thumb.jpg

Edited by jonnyy_b
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca are EDC?Ia pune un vin.

 

DU33152

La cea anterioara aveam ELECTRONIC DAMPER CONTROL referitor la reglarea suspensiei si am banuit ca e acelasi lucru cum e si la asta cu reglajele suspensiei, pt ca au aceeasi chestie doar ca asta nu are COMFORT +.

Am lasat seria aici ca sa se vada efectiv lista de dotari.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Revine la vanzare, am decis sa cumpar modelul dupa 2015, 525xd.

Asadar intre timp am facut revizia la 212.000KM la BIMMER SERVICE.

Am inlocuit ulterior placutele frana spate si tampoanele la motor la Brandex de aici de pe forum.

Actualmente masina are 213.000 km si noul pret este de 14.500 NEGOCIABIL !

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Rog un moderator sa inchida topicul. Masina astazi s-a verificat la B Force , un test foarte complex....si ulterior testului s-a vandut catre un coleg de serviciu. Maine se fac actele . Este membru nou aici pe forum. Sa o stapaneasca sanatos !!! Edited by jonnyy_b
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.