Jump to content

My M4 2018 -F82


kalinka

Recommended Posts

Am sa incerc sa fac o scurta prezentare si cateva poze cu F82 -2018z

Deocamdata abia am facut schimbul de 2000km siulte nu prea pot sa spun despre . Cu timpul stau nu foarte bine dar am sa incerc incet incet sa spun plusuri , minusuri si poze .

Ca si un prim minus: o tiganie nemteasca , masina e limitata de 270km/k. Te mai costa 2500€ sa ii dea delete v max si inca 20 CP

Altt minus : diametrul volanului mi se pare putin cam mare .

In rest doar plusuri .

Cutia le lvl3 si in regim super sport este deosebit de agresiva , efectiv simti cum bubuie diful don spate .

Suspensia e ok. Nunse simt mari diferente intrre cele 3 trepte , dar totusi se simte ceva.

La volan chiar nu simti aproape nicio dif intre cele 3 trepte .

Turn radius extrem de mare : se uita lumea la tine ca la bou cand intorci lt ca trebuie sa faci multe manevre .

Faruri led adaptive : superbe .

Consum mediu 11-12,6 % .asta condus in toate 3 regimurile , in oras si afara fara exagerari si schimb pana in 4500-5000 rpm.

In mod comfort se comporta ca o masina de pana in 180 CP

In sport si sport plus devine o bestie .

Cu toate sistemele se siguranta ON nu derapeaza deloc . In schimb pe ploaie nu prea e stabila daca este agresiv cu ea .

Burnout il face frumos fara probleme ,la fel si domuts si drfit .

Scaunele f ok, vizibiliatatea spate putin redusa in oglinda centrala .

Per total : recomand cu increere atat opt daily car cat si pt fun-fun car . Revin cu date pe parcurs .

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pune poze sa o vedem, Consumul mi se pare mic, avand in vedere ca 12 da producatorul urban, ar fi primul BMW si M care scoate cat zice producatoru, eu am la diesel mai mult. Limitarea nu este tiganie, se numeste gentleman's agreement o sa o gasesti la BMW, Audi si Mercedes in principal. Sa o alergi sanatos. Edited by aXeL
Link to comment
Share on other sites

In rest doar plusuri .

Turn radius extrem de mare : se uita lumea la tine ca la bou cand intorci lt ca trebuie sa faci multe manevre .

 

Deci asta ar fi un plus, inteleg. :)

 

 

Consum mediu 11-12,6 % .asta condus in toate 3 regimurile , in oras si afara fara exagerari si schimb pana in 4500-5000 rpm.

Sa te cred?.. sa nu te cred??... Nu te cred. :)

 

 

... vizibiliatatea spate putin redusa in oglinda centrala .

Scoate-i tetierele din spate. ;)

 

 

Burnout il face frumos fara probleme ,la fel si domuts si drfit .

Au, mama! Deci in 2000 de km, te-ai apucat deja de burnouts, donuts si drifturi cu ea? Ai primit-o cadou, sau cum?

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina colegului apare intr-un video in ziua ridicarii printr-o coincidenta la cineva care nu are legatura cu el, mare sa fie conincidenta sa fie alt M4 alb in aceeasi perioada in care a luat-o el la reprezentanta respectiva.

 

Aveti video jos. A fost ceva ciudat pentru ca avea numere, masina ori nu este noua, ori cine stie, ori a fost coincidenta.

 

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Zici ca ai scris intre 2 runde de gletuit pana s-a mai facut material...

Daca nu ma insel, colegu' nu este roman.Daca am dreptate, atunci scrie mult mai bine decat multi dintre cei ce posteaza pe forum!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.