Jump to content

Bec pentru angel eyes X3 E83


Recommended Posts

Salutare,

 

Pentru cei mai priceputi decat mine: mi s-a ars becul original de la angel eye pe un X3 E83. Stiti ce fel de bec trebuie? L-as cumpara inainte de a-l desface si apoi schimba.

Multam!

 

PS: se pot schimba becurile clasice cu becuri led fara sa trebuiasca sa schimbi si inele circulare?

 

Remus

Link to comment
Share on other sites

Este un bec de 10w 12v cu prindere Ba9s. Problema este ca acest bec de 10 lei este fixat intr-un ,,fasung'' sau soclu de plastic care trebuie desfacut cu grija... Nu este cine stie ce inginerie! Daca vrei sa cumperi soclul acela cu bec cu tot costa aftermarket 90 lei si original 180 de lei :hyper:

Tipul becului folosit n-are legatura cu cerculetele...important este ca becul sau ledul sa aiba prinderea asta Ba9s...altfel nu il poti fixa in soclu.

Edited by Closcutz
Link to comment
Share on other sites

Daca vrei led, poti cauta direct "Led marker" sau "Angel eyes led" pentru modelul tau de masina si ar trebui sa gasesti destule variante. Si schimbari nu trebuie facute deloc. Scoti becul vechi cu tot cu acel soclu, il pui pe asta led in locul lui si gata treaba.
Link to comment
Share on other sites

Este un bec de 10w 12v cu prindere Ba9s. Problema este ca acest bec de 10 lei este fixat intr-un ,,fasung'' sau soclu de plastic care trebuie desfacut cu grija... Nu este cine stie ce inginerie! Daca vrei sa cumperi soclul acela cu bec cu tot costa aftermarket 90 lei si original 180 de lei :hyper:

Tipul becului folosit n-are legatura cu cerculetele...important este ca becul sau ledul sa aiba prinderea asta Ba9s...altfel nu il poti fixa in soclu.

 

Multam pentru informatii, foarte utile!

 

Toate bune,

Remus

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi s-a ars in trecut acest bec de pozitie si nu se mai lumina un cerc la ,,angel eyes''. Becul original era Philliphs; eu am pus un Tungsram cu aceleasi specificatii. Am vazut ca exista si leduri cu prindere Ba9s pe la 13-14 lei bucata. Ma bucur ca am putut sa te ajut!
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Si mie mi s-a ars in trecut acest bec de pozitie si nu se mai lumina un cerc la ,,angel eyes''. Becul original era Philliphs; eu am pus un Tungsram cu aceleasi specificatii. Am vazut ca exista si leduri cu prindere Ba9s pe la 13-14 lei bucata. Ma bucur ca am putut sa te ajut!

salut! fiecare cerc din "angel eye" are cate un bec sau este un singur bec pentru ambele cercuri?

de ce intreb? daca vreau sa schimb culoarea luminilor de pozitie (angel eye), de cate becuri am nevoie?

Edited by Marian Valentin
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.