Jump to content

Noul BMW X5 G05


CatalinP

Recommended Posts

Sursa: http://indianautosblog.com/2018/06/new-2018-bmw-x5-bmw-g05-leaked-online-306747

 

2018-BMW-X5-BMW-G05-front-dynamic-leaked-image.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-front-leaked-image.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-front-three-quarters-leaked-image.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-front-three-quarters-off-roading-leaked-image.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-interior-dashboard-leaked-image.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-rear-seats-leaked-image.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-front-product-highlights.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-profile-product-highlights.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-off-road-package.jpg

2018-BMW-X5-BMW-G05-rear-product-highlights.jpg

 

Trecand peste designul care e oricum subiectiv, eu as fi dorit 2 lucruri functionale:

 

- o modalitate de a proteja camerele video cand nu sunt folosite

- prelungirea in jos a portierelor, peste praguri, astfel incat sa nu se mai colecteze toata mizeria pe pantalonii pasagerilor, de cate ori se urca sau coboara din masina. (sunt multe SUV-uri mai ieftine care au rezolvat problema asta)

Edited by CatalinP
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ai avut probleme cu camerele ?

 

Pe vreme ploioasa, camerele de sub oglinzi se murdaresc la fiecare viraj, cand rotile arunca apa si noroi aproape pana la geamuri.

Camera posterioara se murdareste si mai des, cam ca la orice SUV / Hatchback, aerodinamica nu ajuta.

 

S-ar fi putut gasi o solutie de a masca aceste camere cand nu sunt folosite...

 

Si inca o poza:

 

2018-BMW-X5-BMW-G05-interior-product-highlights.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mie imi place designul atat exterior cat si interior. 100% de acord cu protectia camerelor. Pana si la VW Golf camera de marsarier este ascunsa sub emblema si sta curata. As vrea sa vad mai multe detalii despre IC, desi nu pare customizabil ca cel de pe MB sau Audi/VW. Ar fi de bun simt ca scaunele comfort sa vina cu optiune de masaj. Se pare ca incarcatorul wireless pentru telefon este in continuare in cotiera si mi se pare foarte nefericita amplasarea. Interior Lightning with six colors - RGB ce avea? Iar va fi nevoie de Bimmercode/Esys etc ca sa-ti setezi o culoare mai potrivita.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E cam complicat cu alea din oglinzi sa le faci retractabile , in plus de asta mai este inca un rahatel de motoras ce poate sa cedeze (si cum e tactica ,motorasul nu o sa vina separat de camera :D )

 

Ceva nu imi place la ecran , poate nu vad bine din poza , dar am impresia ca au copiat de la Mercedes prelungirea aia cu ecranul din bord. Pe langa ca este urat si la Mercedes, astia de la BMW l-au facut si mai hidos...

Link to comment
Share on other sites

Se cam vede ca nu prea mai au ce sa aduca nou de la un timp (diferenta de performanta dintre motoare este din ce in ce mai mica intre modele) si incearca sa iti vanda aceasi branza doar in alt ambalaj, iti mai baga cate o chichita (gesture control , butoane cu touch in loc de fizice) care pana la urma actioneaza tot acelasi sistem ca si in 2010 (ventilatia in scaune , incalzirea , clima , etc) Cutia automata ZF8hp este in proportie de 90% tot asa ca si cand a debutat in 2009 ...
Link to comment
Share on other sites

645 litri portbagajul.

au lungit si latit masina cu f multi centimetri si a reiesit un portbagaj mai mic. astept generatia urmatoare peste 7 ani. acum exista alte alternative mult mai bune pe piata.

 

partea frontal, la fel ca si la noul X3, mi se pare ciudata. in rest, parca arata bine.

Edited by edit
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bani sa ai...ca acum abia asteptai sa vina Octombrie sa poti sa o cumperi :sweat: :sweat: :sweat:

In toamna o arata si se poate cumpara deabia de anul viitor. @ G20

Nu sunt fan al SUV-urilor, dar parca E70 si f15 arata totusi ca o masina, macar mai bine decat concurenta. Noul X5 frontal parca e, scuzati limbaju, o vaca:/.

Gusturile clar sunt subiective. La interior nu am ce zice de rau, din punctul meu de vedere arata bine:).

Acum vom vedea cum va fi dpdv a fiabilitatii.

Edited by Moraru Stefan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.