Jump to content

Codare Rad2 E90


Recommended Posts

Am un E91 2005, mi-am schimbat radiodul business cu unul prof @ E90(2007-2008), cel cu butoane nichelate.

Am codat radioul, am schimbat sunetul lipsei centurii, sunetul de atentionare atunci cand lasi becurile deschise si deschizi portiera, mi-a reglat automat frecventa si am prins posturi noi(inainte de codare nu erau), se aude mai bine(parca) decat inainte de codare, merge mp3 pe cd(asta si inainte de codare pe masina)...

Insa... cand dau inapoi(senzori de parcare) imi suna in doua moduri: sunetul nou si cel vechi... simultan.

Trebuie schimbat anul apoi recodat sau este o linie de cod anume(pentru sunet centura a fost o linie de cod anume).

 

Ms!

Edited by Moraru Stefan
Link to comment
Share on other sites

Nu avea optiunea pt rad1 in voa, am verificat, asa ca am adaugat rad2 si am scris cas + codat rad2.

Pai sunetul pt centura si atentionare era sunetul vechi. Am gasit linia de cod din kombi si am schimbat. Nu am anulat.

Am sa codez si pdc, nu stiu de ce nu mi-a trecut prin cap:))

 

Ms!

Edited by Moraru Stefan
Link to comment
Share on other sites

rad1 si rad2 sunt module, optiunea este $663

daca nu stii ce faci apeleaza la cineva care stie ca strici masini si ii dai VO-ul peste cap

 

Fa urmatorii pasi,

Intri in VO si stergi ce prostii ai adaugat acolo data trecuta si adaugi doar $663

Daca doresti ca schimbarea sa ramana definitiva poti sa sctii noul VO in CAS si FRM cu FA_Write

Dupa care codezi cu SG_Codieren modulele RAD2 si PDC dupa noul VO

Link to comment
Share on other sites

rad1 si rad2 sunt module, optiunea este $663

daca nu stii ce faci apeleaza la cineva care stie ca strici masini si ii dai VO-ul peste cap

 

Fa urmatorii pasi,

Intri in VO si stergi ce prostii ai adaugat acolo data trecuta si adaugi doar $663

Daca doresti ca schimbarea sa ramana definitiva poti sa sctii noul VO in CAS si FRM cu FA_Write

Dupa care codezi cu SG_Codieren modulele RAD2 si PDC dupa noul VO

e ciudat totusi ca nu avea RAD in VO ($662).

clar trebuie sa adauge RAD2 in VO si sa il scrie.Nu cred ca va mai face downgrade.

 

eu cred totusi ca a adaugat 663 in VO, deja.

daca nu, a facut o improvizatie.

Link to comment
Share on other sites

Radio Business nu apare in VO si nici in dotari, se intelege ca daca e fara 663, e business, pentru ca cel business nu lucreaza pe can si nu necesita codare suplimentara pe alte module

din cauza asta si masinila cu radio business nu au nici fibra optica trasa

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc! Da, am adaugat optiunea radio prof in vo, codul mentionat $663. Am dat scriere doar la cas, dar se rezolva si pt frm maine. Apare optiunea in Ista + Ncs.

Pdc-ul doar l-am citit, am verificat liniile de cod, nu am vazut nimic... l-am lasat asa:). Maine blitz_sg_codieren!

 

Va multumesc inca odata!

 

 

Next project: fire intrerupte haion:( asta da distractie!

Link to comment
Share on other sites

Gata a mers! Am scris frm, codat pdc.... acuma de sare un pieton razlet in spatele masinii in partea stanga stiu exact unde e(imi baga piuitul in boxa stanga spate) + se aude doar un singur sunet(cel nou), alta viata!:)

Acum de fac retrofit si fata la pdc aud fiecare fir de iarba:).

 

Ms pt ajutor!

 

Se poate inchide:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.