Jump to content

530 xD G30


tutorial

Recommended Posts

@neo_andersson, @edit: multumesc mult. Asa ajungem undeva, cu ceva date concrete. Ati notat cu cine ati discutat? Eu le notez pe toate si incerc sa le aduc la cunostinta celor care au putere de decizie. Sa speram ca vom ajuta la imbunatatirea acestor lucruri pe cat posibil.

 

Si va rog daca doriti, da-ti-mi PM cu nr voastre de mobil sa va pot contacta daca e nevoie.

Link to comment
Share on other sites

@Romunlus, poate instalezi si tu certificatul SSL pentru forum, nu de alta, dar in curand, google nu o sa mai bage in seama website-urile fara SSL. Probabil traficul o sa aiba de suferit. Implicit si forumul.
Link to comment
Share on other sites

Dragii mei, maine merg sa o iau de la BMW!

Am achitat astazi restul de plata.

Numai cum am examenele in 2,3,4 iulie, abia din 7-8 ma voi putea bucura de ea si sa o "bibilesc"!

Asa ca...maine "ne vom cunoaste"

I-am facut si o revizie, ca are 16800km

Toate bune

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ai luat masina pana la urma?

 

Da, masina am ridicat-o pe 03.07...totul perfect, dar daca ma credeti am apucat doar sa vin cu ea si am parcat-o si nu am miscat-o din 04.07...nu am avut realmente timp

Maine plec cu ea in weekend si am sa vad cum e.

Nici macar o poza nu i-am facut:)))

per total pot spune ca este excelenta, dar nici nu am apucat sa intru in vreun meniu pana acum

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Asa...am facut un drum pana la mare si inapoi, aproximativ 1200km. Ca impresii, foarte incantat, putin cam silentioasa pentru gustul meu, in sensul ca toate celelalte in 4 cilindrii pareau niste bestii (se auzea motorul si pareau agitate), pe cand asta....linistita dar intr-adevar mult mai puternica decat ce am avut pana acum.

Confortul este excelent, nu am de ce sa ma plang.

Sonorizarea este absolut impresionanta, mai ales la fisiere FLAC, la Mp3 se aude foarte tare, dar nu pot sa spun ca se aude "mai bine" ca pe HK, in schimb la FLAC...e altceva.

Ambientul interior este cu nspe clase peste fostul meui F32 sau actualul F48, iar boxele luminate de la B&W sunt superbe.

Inca nu stiu cum sa folosesc DAB....si nici macar nu am apasat inca pe butonul "adaptative"...efectiv am fost pe fuga si nu am apucat sa ma uit peste functii.

Imi place foarte mult, momentan nu am nimic sa reprosez sau ceva negativ sa spun despre ea.

Nu pot sa pun poze...spune ca am depasit limita..ce pot face?

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

pentru instalatia asta audio, trebuie sa folosesti CD-uri de calitate, de la 50 de euro in sus si e absurd sa murdaresti cu mp3.

dpmdv si doar ce as face eu, niciodata nu as lua mai mult de hifi pe masina, si asta pt ca, pt orice este pt hifi, trebuie altceva si nu mp3. iar eu nu sunt dispus sa platesc pt cd-uri sau pt a descarca muzica intr-un format de o calitate superioara.

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Cred ca se intra prea mult in amanunte si uitam sa ne traim viata. O masina trebuie sa fie cat de cat echipata si sa te duca in vacanta sau unde vrei tu fara probleme si oarecare comfort.

Numai pe la noi masina sa fie "full full". De ce?

Pentru ca speram ca masina sa ne umple toate lipsurile din viata noastra amarata.

 

Total de acord cu ultima fraza..situatia asta e clara cand te plimbi printre blocuri in cartiere mai putin misto si vezi multe masini de fite. E trist ca o masina devine atat de importanta, dar asta e realitatea.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Va salut, dupa aproape 1 luna de cand am masina, reusesc sa pun si eu niste poze cu ea...

Daca ma credeti nici nu am apucat sa o spal vreodata de cand am intrat in posesia ei, sta parcata sub copertina si nu am timp sa ies cu ea.

Am facut aproximativ 2000km cu ea pana acum, 98% in afara localitatii.

Trebuie sa ii cumpar niste covorase din cauciuc ca cele din velur se murdaresc si nu imi place, iar eu care nu am timp sa merg sa spal masina...ma enerveaza sa vad mereu praf si pietricele pe covorasele respective.

https://imgur.com/O9l7FWU

https://imgur.com/2eyegpZ

https://imgur.com/edcMBUa

https://imgur.com/ocKgCeT

https://imgur.com/XYXyuTX

 

Masina imi place foarte mult, poate putin senzatia de viteza si putere nu e atat de bine transmisa soferului, precum in celelalte ce le-am avut (2 serii 3 si un seria 4) dar in afara de asta...nu am ce sa ii reprosez.

Am dezactivat toate sistemele alea de siguranta activa, ma iinebuneste ca tot vrea sa ma intoarca pe banda cand o depasesc si sa imi vibreze volanul la orice schimbare a directiei daca nu semnalizez.

Farurile LED sunt excelente, confortul este uluitor, iar trapa imi place foarte mult (nu am mai avut pana acum).

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Am dezactivat toate sistemele alea de siguranta activa, ma iinebuneste ca tot vrea sa ma intoarca pe banda cand o depasesc si sa imi vibreze volanul la orice schimbare a directiei daca nu semnalizez.

 

 

asta spun si eu. nu am nimic din toate astea si nu le-as fi dorit nici gratis

Link to comment
Share on other sites

Romulus...mai sunt dati cand schimbi banda cand nu stai sa semnalizezi, esti pe un drum cu 2 benzi pe sensul de mers, gen autostrada sau bulevard si efectiv nu e nimeni in spatele tau sau pe langa tine, nici eu nu semnalizez intotdeauna, poti sa fii pe un drum drept de exemplu si sa te bagi pe contranses sa ocolesti o groapa sau ceva, efectiv nu stau sa semnalizez orice si nu cred ca exista om care sa semnalizeze in orice situatie atuni cand isi incalca directia de mers, sunt situatii cand nu risti nimic si nu pui viata in pericol la nimeni.
  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.