Jump to content

Noul Seria 8 Coupe


Romulus

Recommended Posts

un slr redesenat? :scratchchin:

 

Cu asta vrei sa spui ca nu e ce trebuie? :)))

 

Ceva sa concureze cu AMG GT R si R8...doar spun...mie personal mi-ar placea sa vad pe strazi.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Cu asta vrei sa spui ca nu e ce trebuie? :)))

 

Ceva sa concureze cu AMG GT R si R8...doar spun...mie personal mi-ar placea sa vad pe strazi.

 

E ce trebuie binenteles, iti fura ochi si bani :)

 

Nu cred ca va scoate bmw ceva sa concureze cu cele mentionate de tine, necesita mult timp si investitii, ori marketingul in ziua de azi se indreapta spre cu totul altceva, cel putin la bmw, de ce sa investeasca in ceva mou cand pot scoate bani pe ceva existent deja remodeland ceva ce exista cu materiale de calitate si alta tehnologie, dovada e acest seria 8 care ne incanta ochi si ne vor goli buzunarele(pt cei care isi permit) :))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

imi rezerv aici dreptul la opinie ptr. cand o sa vad masina pe viu (am mai avut surprize si cu alte modele BMW care in poze si filmari nu imi placeau dar in realitate erau spectaculoase)dar pentru un model care apare o data la aproape 30 ani parca as fi dorit ceva mai spectaculos mai de nis(h)a asa... , pe de alta parte este un coupe foarte aratos :)
Link to comment
Share on other sites

da.

in fond, bmw a rebrand-uit seria 6, acum numindu-se seria 8.

 

cam da....

 

desi daca stau sa ma gandesc nici in anii 80-90 , seria 6 (630csi) nu a fost construita in acelasi timp cu seria 8 (840i...etc )

cand a incetat productia lui E24 a inceput E31.

 

in 2018...nu cred ca puteau mentine ambele serii in productie

 

Main article: BMW 8 Series (G15)

BMW Concept 8 Series The G14 BMW 8 Series was announced on June 15, 2018 with sales commencing from November 2018. It is currently only available as a coupe (codenamed G15), with convertible (G14) and four-door Gran Coupé (G16) variants expected to be released soon.

 

sursa : https://en.wikipedia...ki/BMW_8_Series

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

Mi-ar placea de asemenea sa vad activitate pana si in F1...acum na, fiecare cu ce il doare :D

 

Resurse sunt, asta e suparator...nu inteleg de ce sa nu scoata ceva concurent la R8 si AMG GT R

Edited by ckh
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-ar placea de asemenea sa vad activitate pana si in F1...acum na, fiecare cu ce il doare :D

 

Resurse sunt, asta e suparator...nu inteleg de ce sa nu scoata ceva concurent la R8 si AMG GT R

 

"ptr ca piete emergente" ... china , india , tarile arabe, statistica si marketingul sunt dureroase si lovesc in pasionatii conservatori obisnuiti cu alta identitate a marci.

Link to comment
Share on other sites

 

Resurse sunt, asta e suparator...nu inteleg de ce sa nu scoata ceva concurent la R8 si AMG GT R

 

Din acelas motiv pt care nu face camioane,tiruri,utilitare etc.

 

Facea cineva refereri ca imparte platforma cu seria 5 sau 7,stai sa vezi cum imparte grupul VAG platformele intre VW,Audi,Skoda si alte submarci. :)

Edited by calinbmw2000
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil sunt eu defect, dar clar nu imi place de nici un fel Mercedesul. De altfel nici un model...

 

Nici mie dar cu S Coupe si cu AMG GT R din punctul meu de vedere e stop joc...

Edited by ckh
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

m-am uitat acum pe specificatii si masina asta este cu 2 cm mai scurta decat E classe coupe si cu 20cm mai scurta ca S coupe, nu are nimic tehnic in plus fata de E klasse, dar bmw sunt atat de nesimtiti incat ii dau numele de seria 8...adica ceva in plus sau peste seria 7.

 

primul semn de intrebare mi l-am pus cand am vazut ca pretul seriei 8 este...prea mic pt ca stiam cat costa un S coupe si un seria 7.

 

ulterior sa imi dau seama ca de fapt aceasta masina este un seria 5 coupe si ca, de fapt, pretul ei este mult prea mare.

 

cum dracu sa ceri 50% peste E coupe la motorizari echivalente doar pt un design mai agresiv al spoilerelor si o suspensie mai joasa?

 

mi se par amuzante comparatiile cu S klasse coupe...pur si simplu masinile nu joaca in aceeasi liga.

Edited by edit
  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

normal ca vezi seria 8 vs S coupe dar, din pacate, nu e asa cel putin pt mine si pt cine vrea sa accepte realitatea. seria 8 e seria 5 coupe. punct. bmw pozitioneaza seria 8 ca o masina sport iar mercedes nu face asta nici cu E coupee si nici cu S coupe.

nici nu imi dau seama cum vor sa se raporteze bmw cu aceasta masina in fata concurentei

 

S coupe nu pare f atragator in poza aia. s coupe are o eleganta aparte si cand vezi masina aia pe strada, straluceste prin simplitatea liniilor si prin designul care nu e deloc fortat si care, intr-un tot, iti lasa gura cascata. ca o femeie frumoasa de la natura.

 

bmw s-a straduit cu seria 8, asa cum se straduiesc coreenii in ultima vreme. imi place ca arata ca o masina agresiva. si pastrand comparatia cu femeile, e ca una care a mers la doctor, la operatii

Edited by edit
  • Like 9
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

vs-uri se fac intre multe marci, intre multe categorii de masini asta nu inseamna ca joaca in aceiasi liga, nu demult era o poveste pe forum depre un vs, kia stinger vs bmw, aia nu inseamna ca fac parte din aceiasi liga, ca ofera cai multi? Sunt multe marci care ofera cai mult, lucrul cel mai important insa e cum ii faci sa stea mai bine pe asfalt

 

@edit

Tare comparatia cu femeile care se fac frumoase la doctor, cea cu frumusete naturala va fi frumosa si spre 50 de ani, cea cu infrumusetare la doctor ma indoiesc, ca va fi asa :))

App de seria 8, dimensiunile o plaseaza langa seria 6/E klasse, nicidecum langa un seria 7 sau S klasse

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by arabu09
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.