Jump to content

Recommended Posts

Doresc sa organizez aici pe forum un concurs cu 3 premii, si ma gandesc ca as cumpara cele trei premii in shopurile BMW Sport si Lifestyle. Tricouri, jante, portofel, breloc. Dar ma gandesc ca va fi foarte greu sa cumpar un premiu spre exemplu tricou si sa nu stiu masura. Nu stiu daca pot lua o masura mai generala si daca castigatorul il va putea schimba ulterior cu alta marime.

 

Oricum, puteti sa spuneti care ar fi premiile care v-ar tenta sa stiu sa imi fac un buget pentru cele trei premii. Ma gandesc ca premiul 1 sa fie 80-100 euro, premiul 2 sa fie 40-50 euro si premiul trei ceva mai simbolic.

 

Idei?

 

 

Eu am inceput prin a ma uita in catalogul BMW, dar trebuie sa verific si preturile inainte.

Link to comment
Share on other sites

Orice produs se poate schimba daca exista bon, daca nu doresti sa se schimbe le poti achizitiona ulterior dupa terminarea concursului,

Eu sunt de parere ca un plin de combustibil nu este ce trebui, tot un produs marca BMW este mai ok, combustibilul s-a dus si ai uitat de concurs, asa un obiect il ai mult si bine...fie el si cana tot iti mai amintesti ca ai castigat ceva pe BMWCLUB.RO

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Premiul 1 - voucher, fiind valoarea mai mare

Premiul 2 - voucher sau ceva simbolic mai scump(geanta, kituri iarna/piele etc)

Premiul 3 - ceva simbolic intr-adevar... breloc sau ceva mai ieftin, dar cu efect.

 

Nu cred ca odata ce pui combustibilul in masina chiar te simti premiat... dupa 2 sapt chiar deloc. Ceva fizic, clar, ce nu se consuma in cateva saptamani si iti aduci aminte in timp... e mult mai ok.

 

Doar parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Explicati-mi ce inseamna voucher. Isi cumpara ce doreste el cu hartia care eu am platit-o in avans? Asta trebuie sa vorbesc cu un dealer sa vad ce imi pot oferi in sensul asta.

 

exact, eventual mai pune diferenta si isi ia altceva ce isi doreste mai scump, tot de acolo.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Poate cel mai bine sub forma de vouchere si asa fiecare castigator isi va cumpara ce doreste.

 

Foarte corect, poate posesorul vaucerului dorese achizitionare unui produs mai scump, are motivatia sa calce pragul bavaria, interactioneaza cu bavaria, sunt putin detinatori bmw care interactioneaza cu bavaria si nu cred ca e numai din cauza clientului needucat cum a sugerat cineva pe topicul dedicat acestui subiect

Vaucerul ar fi cel mai indicat cred din punctul meu de vedere acesta putand fi folosit doar la bavaria

 

Felicitari pentru initiativa asta cu, concursul cat si pentru cea cu topicul despre problemele dintre clientul bmw si bavaria

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by arabu09
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca nu este obligatoriu ca premiile sa le cumperi din shop-urile BMW , si premiul 1 esti dispus sa mergi pana in suma aia ...poate fi foarte bine un plin de carburant. E mai "util" zic eu! :twitch: Restul premiilor ...cosmetice auto ??

 

Sincer nu mi se pare o idee buna. Vreau ceva care sa poata fi tinut minte. In plus ma gandesc sa fac si niste stickere si niste tricouri cu bmwclub.ro dar alea vor ajunge in mainile noastre prin alte metode.

 

Foarte corect, poate posesorul vaucerului dorese achizitionare unui produs mai scump, are motivatia sa calce pragul bavaria, interactioneaza cu bavaria, sunt putin detinatori bmw care interactioneaza cu bavaria si nu cred ca e numai din cauza clientului needucat cum a sugerat cineva pe topicul dedicat acestui subiect

Vaucerul ar fi cel mai indicat cred din punctul meu de vedere acesta putand fi folosit doar la bavaria

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Cu siguranta nu e doar din cauza clientului needucat, sper ca nu vrei sa spui ca eu am sugerat asa ceva in alt topic. Probleme sunt de ambele parti. Cat despre voucher, daca pot obtine o reducere de la un dealer sau altul, chiar m-as bucura, dar nu cred ca o voi obtine. Ideea nu e sa intri intr-un dealer sau altul sa iti iei premiul, si oricum ar fi vorba de trei oameni, nu de 3000. Ideea ar fi sa iti fie mai usor sa alegi ceea ce ti-ar folosi mai mult sau daca e ceva de imbracat, ceva ce ti se potriveste ca marime. Altfel cum crezi tu ca ar fi mai bine?

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu mi se pare o idee buna. Vreau ceva care sa poata fi tinut minte. In plus ma gandesc sa fac si niste stickere si niste tricouri cu bmwclub.ro dar alea vor ajunge in mainile noastre prin alte metode.

 

 

 

Cu siguranta nu e doar din cauza clientului needucat, sper ca nu vrei sa spui ca eu am sugerat asa ceva in alt topic. Probleme sunt de ambele parti. Cat despre voucher, daca pot obtine o reducere de la un dealer sau altul, chiar m-as bucura, dar nu cred ca o voi obtine. Ideea nu e sa intri intr-un dealer sau altul sa iti iei premiul, si oricum ar fi vorba de trei oameni, nu de 3000. Ideea ar fi sa iti fie mai usor sa alegi ceea ce ti-ar folosi mai mult sau daca e ceva de imbracat, ceva ce ti se potriveste ca marime. Altfel cum crezi tu ca ar fi mai bine?

 

nu am spus ca tu, sincer nu tin minte cine a spus, si nu cred chestia asta cu, clientul needucat,vaucerul sa poata fi folosit doar pt a cumpara acel tip de produse de acolo, haine, incaltaminte, sau ce o mai fi avand ei pe acolo, se poate opta si pt obicte de acolo insa eu raman la vaucer, parerile sunt innsa impartite, daca eu cred in asta cu vaucerul nu inseamna ca e cea mai buna, poate mai vin si alti colegi cu alte sugestii

Link to comment
Share on other sites

Eu sincer ma gandeam la ceva care sa includa si foto sau video. Ceva de genul "o zi normala: eu cu bmw-ul meu". O poveste. O intamplare. O traire. Cu fotografii (cel putin 3). Cum e la piata. La supermarket. Un weekend la munte. Unde am parcat. Etc.
Link to comment
Share on other sites

E foarte ok. Insa poate nu toti au timpul, desi cu siguranta isi iubesc masinile lor:D. Aici sincer e mult de discutat.

Parereea mea este ca modul de premiere sa fie unul statistic, clar si obiectiv luat dupa raspunsurile colegilor de pe forum.

Nu de alta... oi fi eu singurul cu poezii:))

Link to comment
Share on other sites

Propun un vLog scurt :D , dar ceva legat de BMW ca nah , suntem totusi fani pe aici .... Daca nu vlog, atunci ceva cu o tematica cat mai apropiatra de BMW.

 

PS: Poate ca este bine sa votam materialul si nu userul , adica doar dupa ce aflam cine sunt castigatorii sa stim si cine sunt autoruii /userii/.

Edited by OPaul
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.