Jump to content

Concurs BMWClub cu premii


Romulus

Recommended Posts

!

Regulamentul de concurs va fi definitivat pana la data de 20 iulie, daca aveti comentarii si sugestii, va rog NU scrieti aici direct ci prin PM direct mie.

 


     
  1. Fotografiile participante in concurs, trebuie sa contina o cladire istorica din Romania sau alte tari cum ar fi conace, castele, sau alte cladiri cu arhitectura veche precum si cel putin o masina marca BMW de preferinta masina personala.
  2. Fiecare participant trebuie sa faca cel puțin o fotografie în care să fie vizibile clădirea istorica din tema concorsului dar și mașina personala, dar de preferinta minimum 2 fotografii, din care una de control, care sa contina la nevoie date de identificare si data.
  3. Fotografiile se trimit la adresa de email specificata mai sus, cu exceptia celei de control, care se trimite doar la cerere la aceeasi adresa de email sau in cazul in care castigati locul 1-3
  4. Fotografiile pot fi facute cu orice dispozitiv, dar trebuie sa aiba latura mare de minimum 3.000 pixeli si latura mica de minimum 2.000 pixeli.
  5. Fiecare participant poate trimite multiple intrari in concurs, daca sunt diferite, dar recomandam o singura intrare in concurs.[/indent]
  6. La sfarsitul perioadei de inscriere (20 aug) fotografiile participante, vor fi postate de catre mine pe un topic separat, unde vor fi votate de catre toti membrii bmwclub.ro. Votul membrilor va determina castigatorii locurilor 1-3.
  7. Fotografiile pot fi editate in orice fel (culori, wb, etc) dar nu compuse din mai multe alte fotografii.
  8. Fotografiile care intra in concurs, trebuie sa contina datele EXIF. Inainte de postare le sterg eu.

 

 

 

!

Regulament provizoriu
Link to comment
Share on other sites

Din experiențĂŁ personalĂŁ cu organizarea de concursuri, votul membrilor sau userilor sau ĂŽn general situații din astea cu voturi de pe la prieteni, face totul foarte ușor de falsificat/mânĂŁrit/mĂŁsluit. Ideal ar fi un juriu, care poate fi alcĂŁtuit tot dintre membrii forumului, dar sĂŁ fie imparțial.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sa trimitem la care mail ??

 

Vezi postul #1 de mai sus.

 

Din experiențĂŁ personalĂŁ cu organizarea de concursuri, votul membrilor sau userilor sau ĂŽn general situații din astea cu voturi de pe la prieteni, face totul foarte ușor de falsificat/mânĂŁrit/mĂŁsluit. Ideal ar fi un juriu, care poate fi alcĂŁtuit tot dintre membrii forumului, dar sĂŁ fie imparțial.

 

S-a discutat deja. Votul se face fara a stii a carui user apartin fotografiile. Eu postez intrarile in concurs, nu fiecare direct.

Link to comment
Share on other sites

Fotografia sa nu fie editata ... cunosc eu baieti de pe forum care fac minuni dintr-o poza banala.

Editarea,din punct de vedere al culorilor,luminozitatii,saturatiei sunt ok presupun.Tu te referi la "trucare" care-i cu totul alta mancare de peste.

In cele mai multe cazuri eu trag RAW care este un fisier necompresat si pot modifica culori,etc.ce am mentionat mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Auauau , eu am un amarat de telefon cu o camera de 12mp si voi vorbiti de formate de pe camere semiprofesionale ... Cred ca trebuie sa angajez o echipa care fac poze la nunti, eu sunt cam 0 cu pozele si cu ajustatul ....

 

Pana la urma merge si cu clipuri ?

Link to comment
Share on other sites

Auauau , eu am un amarat de telefon cu o camera de 12mp si voi vorbiti de formate de pe camere semiprofesionale ... Cred ca trebuie sa angajez o echipa care fac poze la nunti, eu sunt cam 0 cu pozele si cu ajustatul ....

 

Pana la urma merge si cu clipuri ?

 

Nu trebuie RAW, nu am spus asta nicaieri. Chillax. Daca vrei sa trimiti un clip scurt, am sa il iau in considerare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.