Jump to content

Zgomote,scartait in portbagaj


Horiaaa

Recommended Posts

Salutare.Detin un E70 2011 de o luna.Masina este destul de ok dar tot scartaie in portbagaj.A inceput sa devina destul de enervant.Pare ca ar fi ceva de la un plastic.Inca nu am reusit sa descoper de unde provine zgomotul.Ceva ideii pe unde sa mai caut?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

si la mine la fel se aude, mai ales cand iau curbele, sau trec prin gropi, se aude ceva, eu credeam ca s-au deplasat ceva plastice pe acolo, si cand cadrul masini se torsioneaza se freaca unele de altele... este enervant dar nu am cum sa imi dam seama de unde e... ca nu pot fi in 2 locuri in acelasi timp Edited by andreisaioc
Link to comment
Share on other sites

Salutare.Detin un E70 2011 de o luna.Masina este destul de ok dar tot scartaie in portbagaj.A inceput sa devina destul de enervant.Pare ca ar fi ceva de la un plastic.Inca nu am reusit sa descoper de unde provine zgomotul.Ceva ideii pe unde sa mai caut?

Multumesc!

Verifica plasticele de pe hayon, cu siguranta au fost date jos, este posibil ca sistemele de prindere din plastic sa fie rupte, iar montajul s-a facut fara a fi inlocuite si de aici apar acele zgomote. Mie mi le-au desfacut pentru a curata mufa unui stop interior, nu se mai aprindeau ledurile, mi le-au rupt la desfacere si mi le-au montat asa, fara sa-i intereseze daca apar zgomote sau nu. Le-am inlocuit si zgomotele au disparut.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ptr sfaturi.Asta banuiam si eu plasticul de la haion....am bagat o carpa intre plastic si tabla si nu se prea mai aude...s-a diminuat zgomotul.Sa inteleg ca clemele alea se pot comanda separat?De acolo provin sigur...Am sa ma axez pe asta.
Link to comment
Share on other sites

Am si eu aceiasi problema:

Troncane hayonul.

Masina in garantie, am fost mi-a remediat, dupa nici o luna se aude din nou.

Chiar m-am mirat, cand am plecat din service mi-a spus "daca se mai aude va rog reveniti"

Deci stiau ca nu le-au schimbat (celemele) ci doar le-au "reparat"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Revin la subiect.Dupa ceva vreme au inceput zgomotele in portbagaj.Verificat cleme,plastice totul ok.Haionul mic cel de jos are niste balamale care l tine inchis.Acele balamale sunt prinse in doua suruburi.Balamalele se regleaza se slabesc cele doua suruburi si se misca balamaua.De obicei se impinge ca sa tina haionul.mai strans.Eu asa am facut si nu se mai aude nimic.Sper de data asta ptr timp indelungat.Succes.Sunt video si pe youtube despre reglajul haionului mic.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.